Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Asi zlata mince... ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Asi zlata mince... ?

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim Vas, mam takovy dotaz. Deda mi kdysi venoval (pry) zlatou minci, kterou mu dal zase jeho pradeda kdyz byl maly... Mel bych teda hned rict ze ta mince je trosku prohnuta.... Mam ji tady uz spousty let, a tak mne napadlo, zeptat se jestli ma vubec nejakou cenu nebo ne. Je na ni napis - jestli to dobre ctu - S.LADISLV AVS REX - nebo tak nejak, a z druhe strany to vypada jako SIGISMVR.... a dale VRGARIA(E?).... U obrazku toho panovnika ci kdo to je jsou jeste po stranach pismenka K a K - na kazde strane jedno. Tan panovnik ci co to je drzi v leve ruce nejaky klacek nebo co, a v druhe ruce asi kralovske jablko s krizkem... Poradi mi nekdo o co jde, a jestli to dal skladovat doma, ci to vyhodit pokud je to bezcene ?
Moderátor
Určite nevyhadzovať. Nejakú cenu to má. Najlepšie by bolo priložiť foto.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Pokud můžete, pošlete prosím foto na trinitr@volny.cz pokusím se minci určit, přibližně ocenit a pokud byste se jí chtěl zbavit, tak možná i koupit ;-) uvidíme, co se z toho vyklube.
Moderátor
Ze by tento dukat Zikmunda Lucemburskeho?

http://www.numismatika.cz/Nummus-Praha/U044_Katalog/44kat0001.htm

polozka c.59
Moderátor
Mohl by to být dukát Zikmunda ( 1387-1437 ) mincovna Kremnice. Městská ražba asi z let 1406-1408 ( pokud jsou písmena K-K stejně velká ).

Mohl by tam být popis SIGISMVNDI.D.G.R.VNGARIE
a na druhé straně S.LADISLAVS.REX

Ale ber to s velkou rezervou. S uherskými mincovnami se teprve seznamuju pár dní. Určitě poradí někdo zkušenější. :lol:
Moderátor
Kučera byl rychlejší.
Registrovaný uživatel
Osobně bych to viděl jako kolegové, ale chtělo by to tu fotku pro potvrzení - Uhry nejsou úplně můj obor a nerad střílím od boku.
Registrovaný uživatel
Jasne, ted na to koukam - polozka 59, to je presne ona, i s temi pismenky K a K :-) Zkusim udelat fotku, jen nevim jak se mi podari to sem vlozit. Ale jak rikam ta mincicka je tak trochu poskozena, zprohybana, pomackana. Ale jinak napis je docela dobre citelny... No vsak uvidite, zkusim to sem dat. Jen nevim jestli se ji chci hned zbavovat. Uvidime...
Registrovaný uživatel
Pokud je to ten Zikmund, tak ve vámi popsaném stavu bude možná lepší jako rodinná památka ;-) - takovou minci se možná skoro nevyplatí prodávat.
Moderátor
pro vlozeni obrazku pouzijte napr.tuto stranku:
http://img.enter4u.eu/

a zkopirujte sem odkaz co se objevi pod vlozenym obrazkem.
Registrovaný uživatel
Fotky - snad je to OK...
Je normalni ze ta zadni strana je oproti te predni otocena o 90 stupnu ? Asi tak jak je to na tech fotkach, nebo je to nejaka chyba razby ?

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to normalni, protoze to bylo razeno rucne a jinak je v celkem slusnem stavu, ale bohuzel slusne pokousany, takze to hodne srazi i tak nizkou cenu - ale je to krasna rodinna pamatka.
Registrovaný uživatel
Aká je predajná cena.? :shock:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pokud to není náhodou lepší typ či varianta, tak vzhledem k horšímu stavu typuji cenu kolem cca 5000Kč.
Registrovaný uživatel
Tak dekuji vsem kdo mi pomohli tuto minci identifikovat, a ocenit. Konecne vim coze to doma vlastne mam. Prodavat ji nejspis nebudu, 5.000 Kc pro mne neni nic moc, to si ji radeji necham na pamatku, a pak zase predam potomkum. Takze diky moc vam vsem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Asi zlata mince... ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1