Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce ČNS Nymburk-Poděbrady 13.2.2010

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce ČNS Nymburk-Poděbrady 13.2.2010

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Na aukci jsem limitem (písemně) vydražil 1 položku za 50,00 Kč plus provize ČNS 10%, tedy celkem 55,00 Kč. Zásilku jsem dostal jako cenné psaní za 78,00 Kč plus 20,00 K balné a na dobírku! Poslal jsem mail limitáři panu Vančurovi a zeptal se slušně, jestli by nestačil doporučený dopis za 37,00 Kč.
Pan Vančura mně odpověděl a zprdnul, že vina je moje, protože posílám moc nízké limity! Kromě toho to dělá už 35 let a ještě nikdy žádnou reklamaci neměl. Takže tak to chodí na některých aukcích ČNS...
Registrovaný uživatel
To je docela drsné počítání.
Joó, každý den narazíš na nějakého b.... :evil:
Moderátor
No nevim jak jini ale ja jsem se u nas jeste nesetkal s tim ze by mi poslali vydrazenou polozku na limit jinak nez na dobirku at to byla CNS nebo soukroma firma. Neco jineho je to v zahranici, tam mi napriklad poslali ihned po vydrazeni zasilku v cene 960€ kterou jsem zaplatil az po jejim obdrzeni, a to jsem mel u nich vubec prvni nakup!
Registrovaný uživatel
Souhlasím! Protože jsem žil v Německu mnoho let, asi jsem trochu "zhýčkaný". A proč by se to také v Česku nemohlo někdy změnit? Začal bych tím, že bych stanovil spodní limit, např. 300,00 Kč, t.zn. doporučeně a bez dobírky. Nějak se začít musí, nebo chce zůstat Česko rozvojovou zemí. Kdyby mně bylo 30, určitě by se snažil s tím nějak pohnout. Potřebuje to čas a dlouhý dech.
Moderátor
Asi se u nas at uz opravnene nebo ne firmy boji ze by jim nekdo nakonec nezaplatil a vymahani je zde na dlouhe lokte a ne kazdy na to ma cas a nervy. Kdyz uz se u nas taky stalo i to ze bylo zcizeno nekolik minci pri jejich prohlidce pred aukci (Nummus Olomouc pred nekolika lety) a nebo vzacna mince pri prohlidce obratne vymenena za takrka bezcennou tak se jim ani moc nedivim.
Registrovaný uživatel
giorgio47 napsal
Na aukci jsem limitem (písemně) vydražil 1 položku za 50,00 Kč plus provize ČNS 10%, tedy celkem 55,00 Kč. Zásilku jsem dostal jako cenné psaní za 78,00 Kč plus 20,00 K balné a na dobírku! Poslal jsem mail limitáři panu Vančurovi a zeptal se slušně, jestli by nestačil doporučený dopis za 37,00 Kč.
Pan Vančura mně odpověděl a zprdnul, že vina je moje, protože posílám moc nízké limity! Kromě toho to dělá už 35 let a ještě nikdy žádnou reklamaci neměl. Takže tak to chodí na některých aukcích ČNS...


Já se nechci toho pána co Vám počítal zásilku zastávat ale cena za poštovné sedí. Když dáváte třeba 20 limitů za několik tisíc a vyjde Vám jedna položka za 50,- Kč tak on za to nemůže. 78,- Kč stojí cenné psaní dobírka + 20,- Kč jak jste uvedl bylo balné a z toho jde 10,- Kč na obálku, něco stojí připsání peněz na účet (bankovní položka), něco stojí třeba ještě bublinková fólie. Neznám tu situaci ale když jste posílal limity uvedl jste že po aukci chcete platit předem na účet? Že to nechcete na dobírku? Poštovné i v tom případě by nebylo jen 37,-Kč ale asi by tam bylo ještě těch 20,- za balné.

Jinak co se týká posílání u nás tak se nedivím že firmy neposílají zboží předem a bojí se o platbu. Doba je taková že by se určitě našel někdo kdo nezaplatí...no a teď to z něj tahejte... :|
Registrovaný uživatel
Chtěl jsem pouze sdělit, že kvůli nějakému neplatiči, který dluží např.2.000 korun nemůžete nedůvěřovat limitentovi, který má zaplatit např. 100 korun.
To jsou dvě různé věci! A stavět celý systém na nedůvěře je špatné. Co se týče krádeží na aukcích nebo burzách, podobné případy znám i z Německa, většinou ovšem z velkých burz. Příslušná sdělení pak byla zveřejňována např. v Money Trend. Jinak na aukcích ČNS nemáte možnost platby předem, protože
byste musel být o výsledku předem informován. I když mají dnes již skoro všechny pobočky ČNS mailové adresy, celý systém informací se málo využívá ( např.potvrzení limitu, výsledky po aukci, možnost výběru platby a druhu zásilky atd.).
Moderátor
giorgio47: posílání na dobírku je úplně běžné a taky jsem ještě neslyšel o nikom, kdo by vydražil jen jednu položku za 50 Kč. Samozřejmě, stát se může, ale řekl bych, že mince v těchto cenových relacích je lepší si koupit v obchodě, ne?
Ale hlavně - pokud se účastníte aukce, tak podepisujete, že jste se seznámil s dražební vyhláškou a řádkem, takže nechápu, proč se teď kvůli tomu rozčiluje. Docela lituju pana Vančuru :)
Registrovaný uživatel
Myslím, že jakákoliv další diskuze na toto téma je zbytečná...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce ČNS Nymburk-Poděbrady 13.2.2010

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1