Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce ČNS Šumperk 10.5.2014

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce ČNS Šumperk 10.5.2014

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
hlavně by se měl ozvat někdo, komu to chybí... jestli někdo takový je :D :D
Registrovaný uživatel
Jestli to někomu chybí,no o tom dost pochybuji.Podle mě je to klasický aukro podvod,kdy se někomu zdála ta cena malá,tak si přihodil stylem sál a pak to poslali nějakýmu troubovi aby jim to zaplatil.Samozřejmě to musel být někdo z místní organizace.Jinak už to neřeším,tolik peněz to zase nebylo a tak za dva roky bude ta cena adekvátní,ale samozřejmě že mě nasr..li.
Registrovaný uživatel
O jakou polozku se jednalo?
Registrovaný uživatel
.. tak jsem se po hodně dlouhé době o víkend účastnila numismatické aukce a koupila si pár drobných do sbírky...
No a to bych nebyla já, aby to bylo jen tak.... :mrgreen:
Nejprve jsem si myslela, že o víkend nebudu doma, tak jsem si na pár minciček poslala limit a říkala si, že stejně jako vždy kulový vyhraju, ale že to zkusím...
No, nakonec tomu osud chtěl a já o víkend zůstala doma a mohla se zúčastnit online aukce .....
No tak to by byla škoda nevyužít, ne? ;)
Za něco jsem prostě nechtěla dát moc, takže to potěšilo někoho jiného, ale něco se vyhrát přeci jen podařilo...
Nejlepší byl jeden Ferdinand, kterého jsem docela chtěla a urputně jsem tedy na něho i přihazovala. Když to všichni ostatní vzdali, měla jsem radost, ale na potvoru se se mnou přehazoval někdo svým limitem ze sálu. No tak jsem se už tedy přehazovala s tím sálem... :D
Když jsem se s tím sálem přehazovala asi po třetí, tak mi najednou prolétlo hlavou, zda ten "sál" nejsem vlastně já .. :lol: :lol: :roll:
Přestala jsem tedy přihazovat....
No jak jinak, no... byl to můj limit :lol: :lol: :lol: Tak jsem si sama sobě navýšila cenu asi o dvě stovky... no... :lol: :lol: :lol:
jj... když je člověk blbej a nenapíše si, na co limitoval a pak to draží i v živé aukci...... :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
:-) nedokonalost jejich systému
Registrovaný uživatel
korunka napsal
.. tak jsem se po hodně dlouhé době o víkend účastnila numismatické aukce a koupila si pár drobných do sbírky...
No a to bych nebyla já, aby to bylo jen tak.... :mrgreen:
Nejprve jsem si myslela, že o víkend nebudu doma, tak jsem si na pár minciček poslala limit a říkala si, že stejně jako vždy kulový vyhraju, ale že to zkusím...
No, nakonec tomu osud chtěl a já o víkend zůstala doma a mohla se zúčastnit online aukce .....
No tak to by byla škoda nevyužít, ne? ;)
Za něco jsem prostě nechtěla dát moc, takže to potěšilo někoho jiného, ale něco se vyhrát přeci jen podařilo...
Nejlepší byl jeden Ferdinand, kterého jsem docela chtěla a urputně jsem tedy na něho i přihazovala. Když to všichni ostatní vzdali, měla jsem radost, ale na potvoru se se mnou přehazoval někdo svým limitem ze sálu. No tak jsem se už tedy přehazovala s tím sálem... :D
Když jsem se s tím sálem přehazovala asi po třetí, tak mi najednou prolétlo hlavou, zda ten "sál" nejsem vlastně já .. :lol: :lol: :roll:
Přestala jsem tedy přihazovat....
No jak jinak, no... byl to můj limit :lol: :lol: :lol: Tak jsem si sama sobě navýšila cenu asi o dvě stovky... no... :lol: :lol: :lol:
jj... když je člověk blbej a nenapíše si, na co limitoval a pak to draží i v živé aukci...... :lol: :lol:

Měl jsem to jednou podobně, shodou okolností také Šumperk. Poslal jsem limit a pak jsem našel možnost tam vyrazit osobně. Byl to divný pocit, držet číslo a hádat jestli člověk draží proti sobě nebo někomu jinému. V mým případě to vlastně bylo opačně - dražil jsem ze sálu proti limitu )) Na aukru se tomu říká nekalé praktiky a šponování cen )))
_______________
kdyby někdo potřeboval ceník oběžných mincí - tabulku pro své úpravy, vyžádejte na : adorosh@seznam.cz
Registrovaný uživatel
wuttke napsal
Měl jsem to jednou podobně, shodou okolností také Šumperk. Poslal jsem limit a pak jsem našel možnost tam vyrazit osobně. Byl to divný pocit, držet číslo a hádat jestli člověk draží proti sobě nebo někomu jinému. V mým případě to vlastně bylo opačně - dražil jsem ze sálu proti limitu )) Na aukru se tomu říká nekalé praktiky a šponování cen )))


Tomu opravdu nerozumím. Pokud znáte částku svého limitu, jste v sále a máte přehled o příhozech, pak nevidím důvod dražit proti sobě. Prostě vím, že můj limit je na částce X a až po překonání tohoto limitu zvednu číslo a dražím dále, nebo nedražím a položku nedostanu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Teď už jsem chytřejší. Před více než 10i lety jsem se dostal do takové situace poprvé, katalog s poznámkami a limity jsem zapomněl doma, takže jsem na miste si hned koupil další, neměl jsem přístup na internet zkontrolovat email, a tři položky jsem prostě chtěl vydražit.
_______________
kdyby někdo potřeboval ceník oběžných mincí - tabulku pro své úpravy, vyžádejte na : adorosh@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Přesně tak,také to nechápu..do výšky svého zaslaného limitu mohu nasále nechat ruku v klidu,to bych byl sám proti sobě..

Nicméně by mne zajímal tenhle scénář:

Zájemce(říkejme mu tak) sedí na sále a hodlá vydražit tři po sobě jdoucí položky.
První se povede,druhá jde vysoko-tak ji pouští,a u třetí mu "zamrzne"ruka-položka je přiklepnuta jinému vydražiteli na písemný limit..ačkoli byl zájemce ochoten dát více.

Po aukci jde zájemce za pořadatelem a nabídne za tu třetí,už někomu jinému přiklepnutou položku o příhoz více.
A získává ji..

Co vy na to?
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Po aukci jde zájemce za pořadatelem a nabídne za tu třetí,už někomu jinému přiklepnutou položku o příhoz více.
A získává ji..

Co vy na to?


Bohužel, někde běžná praxe.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
No asi jak kde... Omyly jsem už zažil, ale fakt u nezajímavých položek za pár tisíc
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Přesně tak,také to nechápu..do výšky svého zaslaného limitu mohu nasále nechat ruku v klidu,to bych byl sám proti sobě..

Nicméně by mne zajímal tenhle scénář:

Zájemce(říkejme mu tak) sedí na sále a hodlá vydražit tři po sobě jdoucí položky.
První se povede,druhá jde vysoko-tak ji pouští,a u třetí mu "zamrzne"ruka-položka je přiklepnuta jinému vydražiteli na písemný limit..ačkoli byl zájemce ochoten dát více.

Po aukci jde zájemce za pořadatelem a nabídne za tu třetí,už někomu jinému přiklepnutou položku o příhoz více.
A získává ji..

Co vy na to?

tak to sa mi už stalo viac krát, (rýchlosť dražby, nepozornosť, robenie si poznámok...) ale nikdy ma nenapadlo ísť to potom riešiť takto a je to nefér voči tomu čo to má na ten limit - proste moja chyba a basta
Registrovaný uživatel
Páni, mám podobnú príhodu z opačnej strany barikády:

Ešte pred 5-tou ráno vstávam, pretože sa chystám na aukciu. Cestujem 2,5 hodiny autom (200 km), aby som stihol obhliadku, včas sa usadil v sále a vydražil si vyhliadnuté položky.
Konečne sedím v dražobnej sále a čakám. Licitátor ide vo vražednom tempe 350 položiek za hodinu, o akom som doposiaľ ani nechyroval. Dvíham ruku, ale v prítmí sály si ma nevšimne a pokiaľ sa stačím ozvať už je o dve položky ďalej. Kamarát mi hovorí "Pokojne, to sa vyrieši." Cez aukčnú prestávku vysvetlíme čo sa stalo a položka mi je dodatočne priklepnutá.
Od začiatku až do konca som predmetnej položke obetoval čas a peniaze, pretože môj záujem získať ju bol veľký. Určite väčší než záujem limitenta. Nezáleží na tom či by som požadoval vrátiť aukciu späť a opakovať dražbu položky alebo slušne požiadal o opravu omylu. Výsledok bude stále rovnaký.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Klasika. Já myslím, že pravidla jsou jasně daná.
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Páni, mám podobnú príhodu z opačnej strany barikády:

Ešte pred 5-tou ráno vstávam, pretože sa chystám na aukciu. Cestujem 2,5 hodiny autom (200 km), aby som stihol obhliadku, včas sa usadil v sále a vydražil si vyhliadnuté položky.
Konečne sedím v dražobnej sále a čakám. Licitátor ide vo vražednom tempe 350 položiek za hodinu, o akom som doposiaľ ani nechyroval. Dvíham ruku, ale v prítmí sály si ma nevšimne a pokiaľ sa stačím ozvať už je o dve položky ďalej. Kamarát mi hovorí "Pokojne, to sa vyrieši." Cez aukčnú prestávku vysvetlíme čo sa stalo a položka mi je dodatočne priklepnutá.
Od začiatku až do konca som predmetnej položke obetoval čas a peniaze, pretože môj záujem získať ju bol veľký. Určite väčší než záujem limitenta. Nezáleží na tom či by som požadoval vrátiť aukciu späť a opakovať dražbu položky alebo slušne požiadal o opravu omylu. Výsledok bude stále rovnaký.

Pockej, ale to neni fer, tak jsi se mel hlasit, ozvat se a oni se mohli vratit k licitovani polozky, vsiml jsem si tohohle postupu nekolikrat i na online aukci, nebo ti rict sorry jako. Ja osobne bych byl nastvany ze neco vydrazim a pak to nedostanu jen proto ze si nekdo rekl ze ho licitator prehlidnul. To podle me nebylo idealni reseni.
Registrovaný uživatel
Hm, mně se posledně stalo něco také divného. Bylo to v aukci jiné společnosti, než této. Nevím jak k tomu došlo, zda chybou v systému, nebo bylo dodatečně něco přičteno... nevím, ale měla jsem na jedné položce hned od začátku limit tuším 2400,- pět minut před skončením aukce se mi objevil mail, že byl můj limit překonán a je na ceně 2400,- a mince skončila za 2400,-, Tak jsem nechápala, jak je tedy možné, že ji vyhrál někdo jiný, když můj limit byl tento. Tak jsem se dotazovala oné společnosti, jak to je a nakonec se za dva dny v aukci objevila částka 2600,- a přišel mi mail, že je tam vyšší příhoz, tak proto jsem to nevyhrála. Tak asi chyba v systému? Nevím, no. Bylo to zvláštní.
Asi fakt chyba systému ;)
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 12. 5. 2021, 15:47. »
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Tomu opravdu nerozumím. Pokud znáte částku svého limitu, jste v sále a máte přehled o příhozech, pak nevidím důvod dražit proti sobě.

... no protože si ten limit také nepamatoval, jako já... to se stane fakt snadno, když si to člověk nenapíše. Já už jsem pro příště také poučená :-)
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Od začiatku až do konca som predmetnej položke obetoval čas a peniaze, pretože môj záujem získať ju bol veľký. Určite väčší než záujem limitenta. Nezáleží na tom či by som požadoval vrátiť aukciu späť a opakovať dražbu položky alebo slušne požiadal o opravu omylu. Výsledok bude stále rovnaký.


To je otázka.
Pokud jsi přehodil limitenta, tak by to bylo podle mne v pohodě, ale pokud by tu minci vydražil někdo v sále, pak nevíš, zda neměl stejně velký zájem jako ty a zda by ji také nakonec nevyhrál. Takhle byl v domnění, že je položka jeho, takže byl oklamán. Kdyby věděl, že ji nemá, třeba by dražil dále a nakonec ji třeba i získal. Tím, že toho člověka obejdou, tak nemá šanci s tím něco udělat.
Ale jak píšu, pokud jsi dal více než limitent, asi by to bylo v pohodě. Pokud by to byl člověk v sále, pak mi to v pohodě nepřijde.
Takže je to hodně spekulativní a tak úplně se mi to také nelíbí.
Registrovaný uživatel
korunka napsal
Hm, mně se posledně stalo něco také divného. Bylo to v aukci jiné společnosti, než této. Nevím jak k tomu došlo, zda chybou v systému, nebo bylo dodatečně něco přičteno... nevím, ale měla jsem na jedné položce hned od začátku limit tuším 2400,- pět minut před skončením aukce se mi objevil mail, že byl můj limit překonán a je na ceně 2400,- a mince skončila za 2400,-, Tak jsem nechápala, jak je tedy možné, že ji vyhrál někdo jiný, když můj limit byl tento. Tak jsem se dotazovala oné společnosti, jak to je a nakonec se za dva dny v aukci objevila částka 2600,- a přišel mi mail, že je tam vyšší příhoz, tak proto jsem to nevyhrála. Tak asi chyba v systému? Nevím, no. Bylo to zvláštní.
Asi fakt chyba systému ;)


To nebyla chyba systému, ale nekalá dražba!!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
korunka napsal
Hm, mně se posledně stalo něco také divného. Bylo to v aukci jiné společnosti, než této. Nevím jak k tomu došlo, zda chybou v systému, nebo bylo dodatečně něco přičteno... nevím, ale měla jsem na jedné položce hned od začátku limit tuším 2400,- pět minut před skončením aukce se mi objevil mail, že byl můj limit překonán a je na ceně 2400,- a mince skončila za 2400,-, Tak jsem nechápala, jak je tedy možné, že ji vyhrál někdo jiný, když můj limit byl tento. Tak jsem se dotazovala oné společnosti, jak to je a nakonec se za dva dny v aukci objevila částka 2600,- a přišel mi mail, že je tam vyšší příhoz, tak proto jsem to nevyhrála. Tak asi chyba v systému? Nevím, no. Bylo to zvláštní.
Asi fakt chyba systému ;)


Otázka je, zda nebyl limit stejný. Někdo má, že vyhrává sál, někdo, že limit. Mohla být chyba člověka (že to dál obráceně) a tak se s tím druhým domluvili na příhoz+1
To mi přijde ještě jako pochopitelné. Ale ty věci co tady popisovali kluci... Hnus
Registrovaný uživatel
Hm, to nevím, ale zamrzí to... no.. vždyť to znáte :-)
Registrovaný uživatel
Jo to chápu. Já se za celou dobu setkal asi s třemi "nedorozuměními", ale u 2 jsem si jist chybou lidskou a jedno těžko soudit. Nikdy nešlo o nic zásadního, tak jsem to neřešil...
Registrovaný uživatel
jj, já si za ušetřené peníze koupila jinou minci jinde a ta, co se mi nepodařila se třeba podaří příště někde jinde..
Horší je, pokud se člověk chystá na nějakou vzácnou a unikne mu o chlup. To je pak škoda.
Jo, to je prostě život ;)
Jen doufám, že do příště ty ceny nevyletí ještě mnohem výše ...
Registrovaný uživatel
korunka napsal
To je otázka.
Pokud jsi přehodil limitenta, tak by to bylo podle mne v pohodě, ale pokud by tu minci vydražil někdo v sále, pak nevíš, zda neměl stejně velký zájem jako ty a zda by ji také nakonec nevyhrál. Takhle byl v domnění, že je položka jeho, takže byl oklamán. Kdyby věděl, že ji nemá, třeba by dražil dále a nakonec ji třeba i získal...
Takže je to hodně spekulativní a tak úplně se mi to také nelíbí.

Áno je to hodne špekulatívne, ale z tvojej strany. Ak mincu vydraží dražiteľ v sále, tak je jediná možnosť - dražbu pozastaviť a opakovať dražbu položky, kde tvoj príhod licitátor prehliadol. Mierne to zdržuje, ale je to bežná situácia, ktorá sa stane tak v malých ako aj veľkých aukčných spoločnostiach. Tam iná možnosť neexistuje. Ako som povedal výsledok je totožný.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
korunka napsal
To je otázka.
Pokud jsi přehodil limitenta, tak by to bylo podle mne v pohodě, ale pokud by tu minci vydražil někdo v sále, pak nevíš, zda neměl stejně velký zájem jako ty a zda by ji také nakonec nevyhrál. Takhle byl v domnění, že je položka jeho, takže byl oklamán. Kdyby věděl, že ji nemá, třeba by dražil dále a nakonec ji třeba i získal...
Takže je to hodně spekulativní a tak úplně se mi to také nelíbí.

Áno je to hodne špekulatívne, ale z tvojej strany. Ak mincu vydraží dražiteľ v sále, tak je jediná možnosť - dražbu pozastaviť a opakovať dražbu položky, kde tvoj príhod licitátor prehliadol. Mierne to zdržuje, ale je to bežná situácia, ktorá sa stane tak v malých ako aj veľkých aukčných spoločnostiach. Tam iná možnosť neexistuje. Ako som povedal výsledok je totožný.


A) stačí si sednou tak, aby tě viděl
B) jak víš, že by to dopadlo stejně, měl jsi nekonečný limit?
C) co když výherce po tom, co vyhrál už dál nesráží a tudíž ani při opakování dražby už nebude účasten?
D) o čem se vůbec bavíme, pravidla jsou jasná, přiklepnuto, ukončeno. Ty kecy kolem jsou kecy kolem...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce ČNS Šumperk 10.5.2014

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1