Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce Künker Osnabrück

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce Künker Osnabrück

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

máte někdo nějaké ať už pozitivní nebo negativní zkušenosti s aukcemi Künker?
Registrovaný uživatel
Podľa mňa je to jedna s tých aukčných spoločností, ktorá si drží svoju úroveň. Kvalitou ale aj vysokými cenami. Zatiaľ mám len dobré skúsenosti. Trochu mi robí problém posielať limity, majú svoj software, ale aj to sa dá.
Registrovaný uživatel
Myslím si, že u Kunkera dobre predáš, pretože má správnu klientelu. Nákup už nebude taký výhodný. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Když jsme u toho Künkera, už se vám někdy stalo, že jste získali minci nad limit? Měl jsem na jednu limit 320 EUR a teď vidím ve výsledcích, že jsem ji získal za 325 EUR. Těch 5 EUR navíc vem čert, ale není to nějaké divné (jeden by skoro řekl neseriózní ale třeba je to nějaká specialita, kterou jsem nepochopil..) ?
Registrovaný uživatel
mne sa to stalo u Hirscha, 10% je možnosť navýšenia nad limit. Záleží podľa pravidiel spoločnosti, niekedy sa to dá zrušiť alebo povoliť, keď posielaš limit.
Moderátor
Jinak úspěšnost dnes překvapivých 20% a to jsem (snad) zas tolik nepřeplácel, takže i u Künkera jde nakoupit rozumně, jen to dá občas fušku :)
Moderátor
dula: možnost tam byla, ale nic jsem nepovoloval (osobně dodnes nechápu účel, kdybych chtěl navýšit o 10%, tak dám rovnou 352 EUR, ne? :) ).
Moderátor
Tenzor: Je možné, že tvoj limit 320€ bol o 5 eur nižší ako podľa krokovania povolené limity. V tom prípade niektoré aukčné domy automaticky takýto limit zaokruhľujú smerom nahor. A v takomto prípade nejde o žiadne percentá z limitu. Jednoducho dal si limit 320, ale najbližší možný bol 325, tak to zaokrúhlili smerom nahor.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Podle toho co ma na stránkách je ale prihoz do 500 jen 20 :)
Registrovaný uživatel
Hmm, ja vcera drazil u G&N. Bohuzel dve hodiny pred koncem jim udelali asi nejaky ddos utok na servery a zacalo to blbnout. Podle vseho jsem mohl vyhrat nekolik veci za rozumne penize. Dokonce uz mi i prislo potvrzeni, ze jsem neco vyhral (nejake tetradrachmy). Bohuzel kvuli utoku zrusili vysledky a posunuli aukci o tyden. Jenze prihozy nezrusili, takze z vyhodnych cen mam sanci, ze lidi budou prihazovat a cena poroste, ci me uplne prehodi (coz by mozna mohlo byt i lepsi, nez vsechno vyhrat za velke ceny :) Proste je to v haji.
Moderátor
Jenze ty rozumne penize byly proto, ze to tem, co davali prihozy na posledni chvili, nefungovalo :)

Jeste ohledne zaokrouhleni prihozu - byva v souladu s dobrymi mravy, ze i kdyz je to chyba limitenta (coz tady neni, kdyz maji uvedene prihozy po 20 a ne po 25), tak se to zaokrouhluje vzdy dolu (i kdyz v danem pripade by me vic nastvalo, kdyby to tak bylo..).
Registrovaný uživatel
noo, ja jsem limity taky daval na posledni chvili, jenom mi to dlouho trvalo :) A "rozumne" - ty by's urcite rekl, ze jsou hrozne vysoke, nebot jsem prihazoval podle aktualnich cen na ebayi a pod. Ono jim to blbo, tak prodlouzili limit o 2 hodiny a hodinu pred koncem jim to spadlo uplne. Ale co - limity jsou limity. Horsi je, ze mam prihozeno na dost veci a porad vyhravam na vetsinu z nich a penize tak mam zafixovane na dalsi tyden.

no nic, je to off-topic, sory :)
Registrovaný uživatel
Díky za reakce :) , ještě bych se chtěl zeptat na originality mincí co se tam draží... přesněji 10ti a 20ti marky z Finského velkovévédství... jsou to vždy originály, nebo se mám modlit ať mi nepošlou nějakou zlatou kopii ??? :?
Moderátor
Do tohoto období nedělám, ale obecně.. padělek se může vyskytnout i u těch nejrenomovanějších společností, ale myslím si, že se zkušenostmi a úrovní co má Künker, tam asi pravděpodobnost získání padělku není moc velká, to je taky jeden z důvodů proč se platí ve srovnání s "low end" aukcemi vyšší ceny.
Registrovaný uživatel
No a na jaké aukci byste si asi nikdy nic nedražil???
Registrovaný uživatel
Taky se tam vyskytnou padělky jako všude, i když třeba míň.
Např. tam měl "unikátní" groš Václava II. s jiným opisem. Koupil ho na limit za velké peníze sběratel z Česka. Pak to vracel. Najdete to na berlínské aukci asi před 5-ti lety. :evil: :evil: :evil:

tenzor napsal
Do tohoto období nedělám, ale obecně.. padělek se může vyskytnout i u těch nejrenomovanějších společností, ale myslím si, že se zkušenostmi a úrovní co má Künker, tam asi pravděpodobnost získání padělku není moc velká, to je taky jeden z důvodů proč se platí ve srovnání s "low end" aukcemi vyšší ceny.
Registrovaný uživatel
Dá se tam koupit někdy i "lacinko", skoro zadarmo. V tom velkém množství občas i něco "propadne". A když je to ke mě, je to dobré. :P :twisted: :P :twisted:
Jednou jsem tam vydražil za 1200 nepopsaný pytel, kde bylo 10000 :P :P :P :P :P :P :P :P :twisted: :twisted: :twisted:
Moderátor
Rakoczi: radši nebudu jmenovat.. ale na po různých zkušenostech bohužel například na většině aukcí u nás v ČR.
Více kdyžtak přes mail, bylo by to na delší debatu a navíc založenou zčásti jen na mých osobních zkušenostech.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 12. 3. 2013, 9:23. »
Registrovaný uživatel
Tenzor má pravdu. Radšej sa aukcie zúčastniť osobne, pozrieť si materiál a potom prihadzovať. Limity nedoporučujem.
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce Künker Osnabrück

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1