Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce na Aukru

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 172 173 174 175 176 177 178 179 180 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Sakra-nedá mi to spát,a ještě se k tomu 10dukátu vrátím,to zejména proto abych se dověděl co mi uniklo-a co tak očividně jasného zjistil Otravnýkomár s kamarády.
Doufám tedy že se podělí,a já se plácnu do čela.

Že se nebude jednat o odlitek byt i za pomoci odstředivé síly,tam se snad shodneme.
Co tu máme dál..
Galvanoplastika-pokud prodejce dodal správné údaje pak by výrobce stál před úkolem spojit dvě zlaté placky každou o síle cca.0,7 mm.
Dejme tomu...vzápětí vystane problém zakamuflovat spojnici na hraně a to tak že potenciální kupec který je PŘIZVÁN k prohlídce nic nepozná.

Také je možné(v žádném případě ovšem nechci nikoho osočovat,jen připustit možnost)že se případný zájemce o prohlídku mince k samotné prohlídce z nějakého důvodu nebude moci dostat-výmluvy atp.

Je zde také zmínka o pozlacení obecného kovu.

V tom případě by ovšem hrana mince musela být znatelně širší než oněch zmíněných 1,4-1,5 mm.....tak aby byla zachována správná hmotnost

Kromě několika nelogičností ze strany prodejce,ke kterým může mít x důvodů,na minci samotné nic podezřelého stále neshledávám,ale rád změním názor,jsem velmi zvědav na odpověd Otravnéhokomára.

Abych tedy nějak ukončil tento sloh,vložím foto onoho násobku a origo tolaru se společným jmenovatelem.
Pár míst jsem označil,no ale označit bych mohl kterékoli místo...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak,a je tam stejně kulový vidět,celé se to smrsklo.. :?
No nic - už to dloubu okurkou do levého ucha....
Registrovaný uživatel
Napsal jsem mu ve vší slušnosti o foto hrany.


Pokud myslíš ten vratislavský dukát co jsme kdysi probírali(a tradičně se neshodli),to je přece paskvil,který se dá rozeznat ze dvou metrů-to že se několikrát prodal na Aukru jako pravý je už jiná věc.
Přeražbou z dukátů 1915 se v Polsku vyráběli převážně dukáty Zikmunda III. a Štěpána Bathoryho...už před lety.Pokud si pamatuji z hlavy,jeden takový se objevil i na Aukru-tuším šlo o ročník 1584.Někde tady jsem jej před pár lety zminoval.Turnov jej po upozornění stáhl.
Jinak přeražba na staré originální běžné střižky je stará věc...už od románských denárů.
Registrovaný uživatel
Pokud tedy mluvíme o možné přeražbě-zdá se mi to v tomto případě jako nesmysl.
Neznám levný 10 dukát,který by posloužil k přeražbě.. :)
No nic..musím padat :roll:
Zatím..
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/medene-cihly-ingoty-3500-g-99-9-6983764635
https://aukro.cz/investicni-med-slitek-5-kg-ryzost-999-9-6982372391

národnostní většina snad ani neví výkupní cenu barevných kovů :D
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Člověk se musí dívat z té lepší stránky . Měď je ve vesmíru opravdu vzácná .Na jeden její atom připadá miliarda atomů vodíku. A miliarda cihliček vodíku se strašně špatně skladuje , kdežto cihlička mědi se v klidu uloží do šuplíku a vlastně kamkoli… A koho by to nepřesvědčilo , tak třeba u krabů , měkkýšů a některých dalších členovců měď vytváří krevní barvivo- hemocyanin/ na rozdíl od našeho hemoglobinu , který je postaven na železu /, bez kterého by tito živočichové nedokázali dýchat….. Prostě…nekupto.. :- ) :- )
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
Ono se stačí podívat na ty negativní komentáře.

Prodejce prodává kopie a vydává je za originál !!!! Kontaktoval jsem Aukro a upozornil je na podvodné chování.
Oryginalność może potwierdzić wyłącznie ekspert ! Nie ty, czeski idioto ! Zapraszam normalnych ! Military-World [Přidáno: 3. června 2019, 17:07]

Aukro tuhle špínu odmítá řešit, a náš přeshraniční hrdina si prodává vesele dál.


Ještě jednou všem děkuji za názory. Aukro se k tomu postavilo, že pošle prodejci upozornění (jaké, to jsem se nedozvěděl) a že se mohu obrátit na Policii ČR. Zároveň jsem jim nahlásil, že se jedná o falzifikát. Na to mi napsali, dle čeho usuzuji, že jde o falzifikát. Odepsal jsem jim a ticho po pěšině... Takže klasicky na to kašlou.... Každopádně ten polskej šmejd tu minci vystavil znovu:

https://aukro.cz/20-haler-1933-cooper-nickel-ceskoslovensko-rrr-6983938590

Takže pozor na to!
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal:

Ten tolar co jsi nasel je ale dle me predlohou vyroby novce raznice jak rika barbar. podivej na III kde na original ttolaru jsou jednotlive punci opravdu v minimalnim rozestupu ale jsou, na dukatu jsou slite, nybrz vyroba zrejme otiskem do vosku nebo pisku se nepodarila na takhle malem rozestupu materialu


....Musím zde opět oponovat...viz.foto

Také máš k dispozici řadu fotografií hrany,kde se vylučují jak litý falz,tak pozlacení tolaru,...také je zde patrno že hrana není strojově hladká...stačí si fota jen zvětšit.
Bohužel se mi nedaří z 13 fotografií hrany ani jednu vložit.

Já prostě na minci nic závadného neshledávám.
Musíte mne přesvědčit jinak :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Lopez1506 v 24. 2. 2021, 8:38. »
Moderátor
Vypadá to, že od určité doby, roku se na 10 dukáty používaly tolarové raznice , pouze aversní portrétní strany konkrétního roku .
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 24. 2. 2021, 18:54. »
Registrovaný uživatel
Barbare nedělej nepodložené a předčasné závěry. To že jsi ho nenašel nic, ale vůbec nic neznamená. Ražba typu 10 dukátu 1654 (s arcivévodskou korunou nad štítem) z Aukra je doložena katalogy Herinek a Hahn s ročníky 1650 a 1652. Ročník 1650 je uložen v WMK. Katalog Hahn přímo uvádí že 10 dukáty 1650 a 1652 byly raženy z tolarových razidel. To že ročník 1654 není v katalozích uveden také ještě nemusí nic znamenat, zejména u takto vzácných mincí.
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
P.S.
V katalogu Herinek jsou u ročníků 1650 a 1652 fotografie.
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Moderátor
mitom007 napsal
Barbare nedělej nepodložené a předčasné závěry. To že jsi ho nenašel nic, ale vůbec nic neznamená. Ražba typu 10 dukátu 1654 (s arcivévodskou korunou nad štítem) z Aukra je doložena katalogy Herinek a Hahn s ročníky 1650 a 1652. Ročník 1650 je uložen v WMK. Katalog Hahn přímo uvádí že 10 dukáty 1650 a 1652 byly raženy z tolarových razidel. To že ročník 1654 není v katalozích uveden také ještě nemusí nic znamenat, zejména u takto vzácných mincí.


Však jsem to psal.Prosba o vysvětlí
Ještě mi někdo splašte foto onoho 10 dukátů ať mám klid a už se v klidu vychrápu... ;) 👍
Moderátor
mitom007 napsal
P.S.
V katalogu Herinek jsou u ročníků 1650 a 1652 fotografie.


Už mi dorazily..
Registrovaný uživatel
Ročník 1650 byl v aukci v roce 2007 u Leu N. aukce 100 pol. 1290 (horní foto)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mohli by se vyjádřit Bukovčák a syn, ti opravují podobné věci furt. ze tří kusů jeden dukát.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
vlad_dracul1989 napsal
mohli by se vyjádřit Bukovčák a syn, ti opravují podobné věci furt. ze tří kusů jeden dukát.


Já je mám za celkem solidní prodejce a znalce v oboru..
Proč myslíš, máš špatné zkušenosti..?
Registrovaný uživatel
Máš slabou pamět - už se tady probírali....přísp.3784 a dál....

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/aukce-na-aukru-4798x152
Moderátor
Lopez1506 napsal
Máš slabou pamět - už se tady probírali....přísp.3784 a dál....

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/aukce-na-aukru-4798x152


Hmmm..No jo no...
Já byl vždy spokojen, pár tolarků od nich mám a vše bylo ok i tužku s logem jména jsem vždy nafasoval... :D
Registrovaný uživatel
Tak další měsíc utekl, včera skončila na Aukru souvislá řada aukcí svatováclavských dukátů 1923 - 1936 od jednoho prodejce. A ceny?¨

počátek ledna/konec ledna/konec února
1923 26100,-//30700,-//33701,-
1924 34200,-//39400//40200,-
1925 25755,-//37701,-//35300,-
1926 0,-//32400,-//36400,-
1927 39400,-//45301,-//59205,-
1928 50199,-//50000,-//61300,-
1929 97200,-//130400,-//130200,-
1930 112311,-//156000,-//150202,-
1931 29311,-//29799,-//35100,-
1932 37500,-//42200,-//43450,-
1933 24000,-//25755,-//32205,-
1934 117755,-//134401,-//131200,-
1935 65000,-//86200,-//85600,-
1936 64333,-//81200,-//77433,-
Všechno, aspoň podle přiložených obrázků, mince v pěkné kvalitě.

To je Aukro, uvidíme, co udělají s cenami dukátu blížící se jarní aukce f. AUREA a M+CH s jejich % za provizi ....
Tak zase za měsíc... :D
Registrovaný uživatel
Na cenami těchto dukátů musí již každý soudný sběratel nevěřícně kroutit hlavou, co jsou někteří "znalci" ochotni zaplatit za celkem běžné mince. Samozřejmě na jedné straně je tržní poptávka, která je z důvodu oblíbenosti těchto mincí velká, na druhé straně se nejedná o žádné vzácné ražby, které se vyskytují zcela běžně a lze je sehnat téměř kdykoli. Já tedy osobně považuji za vzácné položky pouze ty, kdy k jejich získání je také potřeba hodně štěstí, být v pravou chvíli na pravém místě. V těchto případech stačí pouze vyzvednout požadovanou částku a čekat v řádu "pár dní." Jedná se totiž o položky, které připomínají "spotřební zboží." Někteří obchodníci mohou ale být spokojeni, protože za zcela úžasné ceny prodají dukáty, kterých mají plné sklady.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Nooo... plné sklady.... to asi nikdo nemá. Kdyby každému zájemci stačilo počkat pár dní a kdekoliv si ji v tom plné skladu koupit, nelezly by ceny tak vysoko. Některé ročníky byly vyraženy jen v počtu 9 - 15000,-ks, za 100 let jejich existence se hodně minci mohlo ztratit, poničit tím, že se z nich staly přívěšky na řetízek na krk, hodně jich v rámci prodeje zlata z ČNB nechal prodat tehdejší guvernér Tošovský ... Ceny jsou to už hodně vysoké, to je pravda, ale také naše koruna na účtu někde v bance vlastně nemá žádnou hodnotu, je to vidět kam letí ceny všeho hmatatelného, od bytů, přes pozemky ...ale mince je to krásná a bude o ni zájem asi i za dalších 100 let. Což se o dnešních zlatých ražbách (třeba mostů nebo hradů) říct nedá...
Registrovaný uživatel
Samozřejmě, lze se na tuto problematiku dívat z více pohledů, ale jednou pravdou je skutečnost, že se jedná o celkem dostupné věci. Stačí se podívat na Váš soupis z letošního roku. Za necelé dva měsíce se na jedné aukční adrese vyskytly téměř všechny tyto ročníky ve třech kusech. Tím je dáno to, co jsem napsat výše.

Musíme si také uvědomit, že existují mince oběhové a mince "pamětní." Tedy první obíhaly a pak se z jejich nákladů do současné doby dochovala pouze minimální část v odpovídající zachovalosti a pak např. původní náklady v rozsahu stovek tisíc kusů jsou z dnešního pohledu výskytu nedostatečné. Naopak v případě "pamětních" mincí je situace jiná, tyto mince neobíhaly a tedy dochovala se většina kusů z jejich původních nákladů a lze tedy říci, že náklad 10 000 kusů je z dnešního pohledu velmi vysoký.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Hmm...
- sbírka na zlatý poklad za ČSR I
- konfiskace majetku po 39' (nacisté)
- sbírka na zlatý poklad po '45
- konfiskace majetku po 45' (zabaveno němcům, vlastizrádcům atd.)
- konfiskace majetku po 48' (komunisté)
Moderátor
gorila napsal
Hmm...
- sbírka na zlatý poklad za ČSR I
- konfiskace majetku po 39' (nacisté)
- sbírka na zlatý poklad po '45
- konfiskace majetku po 45' (zabaveno němcům, vlastizrádcům atd.)
- konfiskace majetku po 48' (komunisté)


Je to tak souhlas s tebou také s MikyM.
Výskyt je častější vzhledem k trendu těchto dukátů v podstatě nepřetržitá akumulace ceny, způsobena oblibou mezi obchodníky a investory. Aktuálně také investiční rezervy mnohých , které jsou uloženy v těchto dukátech. Lidem ubývá kapitál tak sahají na ty to rezervy..
Registrovaný uživatel
barbar napsal:

Zvětšení na projekci .. Koukněte na opis. Mezi litery C a D se nachází náznak litery C. Rest rytce(lopez teory), však tento rest se nenachází na žádném tolaru 1654.

Také povrch celé hlavy je docela krupkovitý..
Na tolarech1654 to nejde znát... Nějaký ten tolar horšího stavu jsem našel z podobnou,, korozi,, a popraskani stříbra vlivem prostředí, stáří a kvalitou střižku, ale u zlata je to v podstatě vyločeno..


.....


Na zlatě je to zřejmě lépe znát...je to jiný kov,a také tak nepodléhá věkům...také jde o ražbu z tolarových razidel-na to je třeba myslet.
Nepřesvědčil jsi mne
Zde po patnásti minutách hledání :

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Lopez1506 v 25. 2. 2021, 17:15. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 172 173 174 175 176 177 178 179 180 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1