Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

aukce na Aukru

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 176 177 178 179 180 181 182 183 184 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/zlaty-svatovaclavsky-dukat-csr-rok-1934-r-stav-0-0-vzacny-6987181599 - že by se hranice 200T stala novou stálou cenou ?
Registrovaný uživatel
Uvidíme, kam se vyšplhá toto …
https://aukro.cz/10kc-1993-rrr-extremne-vzacna-varianta-male-kc-top-stav-rl-patina-6987324989
Jedna z těch s matnou ražbou... ale vypadá celkem pěkně...
Moderátor
MikyM napsal
https://aukro.cz/zlaty-svatovaclavsky-dukat-csr-rok-1934-r-stav-0-0-vzacny-6987181599 - že by se hranice 200T stala novou stálou cenou ?


Jo koukal jsem..

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/aukce_post_-599860#post599860

Myslím, že ona reálná cena se teprve ukaže na aukci M@ch..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 15. 4. 2021, 22:10. »
Moderátor
MikyM napsal
Uvidíme, kam se vyšplhá toto …
https://aukro.cz/10kc-1993-rrr-extremne-vzacna-varianta-male-kc-top-stav-rl-patina-6987324989
Jedna z těch s matnou ražbou... ale vypadá celkem pěkně...


Souhlas
Pěknej kousek...
Registrovaný uživatel
barbar napsal
MikyM napsal
https://aukro.cz/zlaty-svatovaclavsky-dukat-csr-rok-1934-r-stav-0-0-vzacny-6987181599 - že by se hranice 200T stala novou stálou cenou ?


Jo koukal jsem..

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/aukce_post_-599860#post599860

Myslím, že ona reálná cena se teprve ukaže na aukci M@ch..

Spíš než reálná bych to nazval doslova hystericka. Určitě bych ji nebral jako berou hodnotu neb nejprestižnější dům, obecná histerie vyvolaná covidem, sbírka Novotný. To jsou elementy který na tyhle aukci napumpujou ceny vysoko i toho nejběžnějšího materiálu.
Registrovaný uživatel
Sousedův příbuzný - mladý kluk téměř bez základních znalostí - začal sbírat mince a před několika dny přišel k příležitosti, že může koupit dukát 1934 za relativně výhodnou cenu. Právě včera se mě přišel zeptat, že by ho obratem prodal a kolik si za něj má říct. I on pochopil, že se jedná o naprosto nezajímavou minci a jedinou jeho snahou je výdělek za účelem koupě opravdu sběratelské mince.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
, I on pochopil, že se jedná o naprosto nezajímavou minci a jedinou jeho snahou je výdělek za účelem koupě opravdu sběratelské mince.

Souhlasím, já tyto novodobé "dukáty" vůbec nepovažuji za mince protože nikdy nebyly používány a vlastně ani zamýšleny k placení. Jsou to spíše žetony nebo medaile.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Souhlasím, já tyto novodobé "dukáty" vůbec nepovažuji za mince protože nikdy nebyly používány a vlastně ani zamýšleny k placení. Jsou to spíše žetony nebo medaile.


Z podstaty vzniku se jedná o mince, protože oni splňují základní náležitost - jejich ražba vyšla ze zákona. Ale jinak se zajisté shodneme na tom, že tyto ceny jsou hodně mimo jejich skutečné sběratelské ceny. Právě důvodem, proč si tento mladý sběratel nehodlá tento dukát nechat je skutečnost, že zná nějakého svého vrstevníka, který má dostatek peněz a je v zajetí všech těch módních trendů. Nyní jsou trendem čs. dukáty, tak je ve větším počtu shromažďuje. Až bude trendem něco jiného, tyto - ve větším počtu - nahromaděné dukáty dá na trh a bude hromadit něco jiného. Nyní je cenový trend u dukátů na vzestupu, tak mladý sběratel chce vydělat a ani neuvažuje, že by si tento dukát - i přes výhodnou cenu - nechal.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Pánové koukám, že nikdo z vás nemá ani jeden z oněch zajímavějších ročníku dukátů, či vůbec sv. Vaclavských dukátů ... Zlatý symbol československé republiky, symbol vzniku naší měny..
Již před x lety zde vzplanuly podobné zřejmě zavistivé reakce v podstatě k ničemu.
Prvorepublikové svatováclavské dukáty jsou vrcholem a ozdobou československé numismatiky a neměly by chybět v žádné sbírce československo. Mezi tradičními i nahodilymi investory se léta těši velké oblibě.
Vaše reakce jsou dětinský hloupé,často i pokrytecé. Numismatika sama o sobě se těší velké oblibě nejen mezi sběrately. Všeobecně zajímavé mince jsou čím dál častěji méně finančně dostupné. Dávno není novinkou že ,při pořizování sběratele,, klejou,, naopak při prodeji se,, smějou,, :lol:
Moderátor
Evropa1 napsal
Sousedův příbuzný - mladý kluk téměř bez základních znalostí - začal sbírat mince a před několika dny přišel k příležitosti, že může koupit dukát 1934 za relativně výhodnou cenu. Právě včera se mě přišel zeptat, že by ho obratem prodal a kolik si za něj má říct. I on pochopil, že se jedná o naprosto nezajímavou minci a jedinou jeho snahou je výdělek za účelem koupě opravdu sběratelské mince.


Pane kolego nezlobte se, ale já opravdu začínám pochybovat o vaší serioznosti.. Není to poprvé kdy přijdete s nějakou
,, čerstvou,, náhodnou historkou, týkající se aktuálních tématu..
Dokonce i v jiných zdejších sběratelských sekcích jste podobně nahodile historky ,, placnul,, a kolegové myslím s filatelie vám to,, nezbaštili,, ;)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Pánové koukám, že nikdo z vás nemá ani jeden z oněch zajímavějších ročníku dukátů, či vůbec sv. Vaclavských dukátů ... Zlatý symbol československé republiky, symbol vzniku naší měny..

Vaše reakce jsou dětinský hloupé,často i pokrytecé. Numismatika sama o sobě se těší velké oblibě nejen mezi sběrately. Všeobecně zajímavé mince jsou čím dál častěji méně finančně dostupné.


Opět jste se ukázal jako hulvát.

Nikdo zde nezpochybňuje dukáty jako mince z podstaty měnového nástroje, či jeho estetické úrovně. Jedinou otázkou, která zde byla probírána, je otázka naprosto nesmyslných cen. Tyto dukáty jsem také kdysi vlastnil a v dnešní době o tyto dukáty zájem nemám a dnes bych si je již nekoupil. Důvodem jsou naprosto nesmyslné ceny a také okolnost, že tyto mince nesbírám. A jestli někomu tyto mince závidím? Já nevidím jediný důvod závisti, protože např. včera jsem si mohl jeden koupit a pokud bych jich chtěl více kusů, nebyl by problém. Takže není závidět co.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Myslím , že svatováclavské dukáty jsou celkem hezké ražby .Ale jejich krása a tím i zájem o tyto se alespoň u mne nezdvihne tím , že mají vyražené různé letopočty… .Když si ale prohlížím sbírku třeba antických mincí , představuji si jejich jednotlivé „osudy“, co a jak se za ně dalo koupit třeba celoživotní osud člověka na trhu otroků atd….Prostě byly součástí aktivní historii .A tuto přídavnou hodnotu svatováclavské dukáty holt nemají. Ale jako investiční záležitost dobrý .A to , že při pořizování sběratelé, klejou a při prodeji se smějou… s tím souhlasím :- ))
Moderátor
Evropa1 napsal
turtleoverhead napsal
Souhlasím, já tyto novodobé "dukáty" vůbec nepovažuji za mince protože nikdy nebyly používány a vlastně ani zamýšleny k placení. Jsou to spíše žetony nebo medaile.


Z podstaty vzniku se jedná o mince, protože oni splňují základní náležitost - jejich ražba vyšla ze zákona. Ale jinak se zajisté shodneme na tom, že tyto ceny jsou hodně mimo jejich skutečné sběratelské ceny. Právě důvodem, proč si tento mladý sběratel nehodlá tento dukát nechat je skutečnost, že zná nějakého svého vrstevníka, který má dostatek peněz a je v zajetí všech těch módních trendů. Nyní jsou trendem čs. dukáty, tak je ve větším počtu shromažďuje. Až bude trendem něco jiného, tyto - ve větším počtu - nahromaděné dukáty dá na trh a bude hromadit něco jiného. Nyní je cenový trend u dukátů na vzestupu, tak mladý sběratel chce vydělat a ani neuvažuje, že by si tento dukát - i přes výhodnou cenu - nechal.


Tohle jsou pecky teda.. :lol:
Mladý sběratel, který nerozumim mincim si nahodile koupíl dukát přesahující hodnoty sto tisíců...Pane kolego snesu cokoliv, ale toto je tedy něco... Tohle vám nezbaští i ten největší,, pitomec,,... Jo a stalo se to shodou okolností včera a určitě to byl ten včerejší aukro kus... :lol:
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 4. 2021, 9:12. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Pane kolego nezlobte se, ale já opravdu začínám pochybovat o vaší serioznosti.. Není to poprvé kdy přijdete s nějakou
,, čerstvou,, náhodnou historkou, týkající se aktuálních tématu..
Dokonce i v jiných zdejších sběratelských sekcích jste podobně nahodile historky ,, placnul,, a kolegové myslím s filatelie vám to,, nezbaštili,, ;)


Jelikož jste mě bez naprostých důkazů obvinil ze lži, moje zprostředkovatelská snaha ohledně možné koupě jednoho kompletu kvalitních mincí padá. Takového člověka nebudu danému sběrateli případně již doporučovat. Takže s konečnou platností vás již nebudu případně kontaktovat.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
poradnydest napsal
Myslím , že svatováclavské dukáty jsou celkem hezké ražby .Ale jejich krása a tím i zájem o tyto se alespoň u mne nezdvihne tím , že mají vyražené různé letopočty… .Když si ale prohlížím sbírku třeba antických mincí , představuji si jejich jednotlivé „osudy“, co a jak se za ně dalo koupit třeba celoživotní osud člověka na trhu otroků atd….Prostě byly součástí aktivní historii .A tuto přídavnou hodnotu svatováclavské dukáty holt nemají. Ale jako investiční záležitost dobrý .A to , že při pořizování sběratelé, klejou a při prodeji se smějou… s tím souhlasím :- ))


Každá mince má své od investic, po historii a o tom numismatika sběratelství je..
Dohadovat se co je lepší je přinejmenším dětinský hloupé..
Moderátor
Evropa1 napsal
barbar napsal
Pane kolego nezlobte se, ale já opravdu začínám pochybovat o vaší serioznosti.. Není to poprvé kdy přijdete s nějakou
,, čerstvou,, náhodnou historkou, týkající se aktuálních tématu..
Dokonce i v jiných zdejších sběratelských sekcích jste podobně nahodile historky ,, placnul,, a kolegové myslím s filatelie vám to,, nezbaštili,, ;)


Jelikož jste mě bez naprostých důkazů obvinil ze lži, moje zprostředkovatelská snaha ohledně možné koupě jednoho kompletu kvalitních mincí padá. Takového člověka nebudu danému sběrateli případně již doporučovat. Takže s konečnou platností vás již nebudu případně kontaktovat.


Pane kolego se vší úctou k vám, vy víte že si vás vážím, ale nezlobte se někdy je to neúnosné.. Bezdůvodně napadáte jiné numismaticky sběratelské oblasti,navíc naprosto hloupými historky..
Pane kolego uvědomte si, že numismatika není pouze o mincích Františka II.
Registrovaný uživatel
Ano, sběratelství a numismatika není pouze o mincích Františka a proto si všech slušných sběratelů a numismatiků z jiných oblastí velmi vážím a bezdůvodně bych nikoho nedokázal obviňovat ze lží.

Ve vztahu k čs. dukátům jsem zde žádného sběratele čs. mincí nenapadal, pouze jsem se pozastavil nad naprosto nesmyslnými cenami ve vztahu k těmto dukátům. Stejně tak s klidným srdcem mohu konstatovat, že některé mince Františka jsou také předražené a tyto ceny neodpovídají jejich většímu výskytu. Cítí se zde nějaký sběratel Františka za tato má konstatování uražen? Myslím, že nikoli, protože nikoho neurážím, pouze konstatuji stav určitých cen.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 16. 4. 2021, 9:38. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Pánové koukám, že nikdo z vás nemá ani jeden z oněch zajímavějších ročníku dukátů, či vůbec sv. Vaclavských dukátů ... Zlatý symbol československé republiky, symbol vzniku naší měny..
Již před x lety zde vzplanuly podobné zřejmě zavistivé reakce v podstatě k ničemu.
Prvorepublikové svatováclavské dukáty jsou vrcholem a ozdobou československé numismatiky a neměly by chybět v žádné sbírce československo. Mezi tradičními i nahodilymi investory se léta těši velké oblibě.
Vaše reakce jsou dětinský hloupé,často i pokrytecé. Numismatika sama o sobě se těší velké oblibě nejen mezi sběrately. Všeobecně zajímavé mince jsou čím dál častěji méně finančně dostupné. Dávno není novinkou že ,při pořizování sběratele,, klejou,, naopak při prodeji se,, smějou,, :lol:

:mrgreen:
Koukám že panáček startuje na první našlápnutí.
Jasně že ten dukát nemám, dostal jsem ho kdysi svatebním darem a obratem prodal a koupil si denár Boleslava II. Nic proti svatováslavským dukátům nemám, prostě je jen nepovažuji za mince. To neznamená že by je někdo nemohl sbírat, někteří lidé sbírají i cetky z České mincovny. :D ;)
Moderátor
Evropa1 napsal
Ano, sběratelství a numismatika není pouze o mincích Františka a proto si všech slušných sběratelů a numismatiků z jiných oblastí velmi vážím a bezdůvodně bych nikoho nedokázal obviňovat ze lží.

Ve vztahu k čs. dukátům jsem zde žádného sběratele čs. mincí nenapadal, pouze jsem se pozastavil nad naprosto nesmyslnými cenami ve vztahu k těmto dukátům. Stejně tak s klidným srdcem mohu konstatovat, že některé mince Františka jsou také předražené a tyto ceny neodpovídají jejich většímu výskytu. Cítí se zde nějaký sběratel Františka za tato má konstatování uražen? Myslím, že nikoli, protože nikoho neurážím, pouze konstatuji stav určitých cen.


Podívejte se pane kolego..
K aktuálním cenám jsem se vyjádřil také, viz. můj včerejší příspěvek. Osobně jsem také do jisté mírý překvapen, ale aukro aukce beru s jakýmsi nadhled a rozumím jejím uskalím o kterých jsem se mimochodem již v minulosti zmínil, ale neznamená to, že je neakceptuji. Pouze konstatuji, že nadcházející renomovaná aukce M@ch trochu lépe přiblíží hodnotu daného ročníku..
Pokud by jste zprvu trochu více sofistikovaněji vyjádřil svůj názor, na nesmyslné ceny jak tvrdíte, vše by bylo v pořádku a diskuzi jsem mohli vést, možná v jiné rovině.
Naopak vy jste začal s naprosto absurdní historkou a to mne ve vší účtě,, nasralo,, ano znovu jako hulváta.Ale nedivte se na tyhle,, bláboly,, se nedá jinak.. Myslím, že natolik by jste mne měl znát, nejen vy...
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Naopak vy jste začal s naprosto absurdní historkou a to mne ve vší účtě,, nasralo,, ano znovu jako hulváta.Ale nedivte se na tyhle,, bláboly,, se nedá jinak.. Myslím, že natolik by jste mne měl znát, nejen vy...


Prosím, již mě neoslovujte pane kolego. Já nejsem žádný váš kolega. Do společnosti, kde se běžně a bezdůvodně lidi obviňují ze lži, patřit nechci.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
turtleoverhead napsal
barbar napsal
Pánové koukám, že nikdo z vás nemá ani jeden z oněch zajímavějších ročníku dukátů, či vůbec sv. Vaclavských dukátů ... Zlatý symbol československé republiky, symbol vzniku naší měny..
Již před x lety zde vzplanuly podobné zřejmě zavistivé reakce v podstatě k ničemu.
Prvorepublikové svatováclavské dukáty jsou vrcholem a ozdobou československé numismatiky a neměly by chybět v žádné sbírce československo. Mezi tradičními i nahodilymi investory se léta těši velké oblibě.
Vaše reakce jsou dětinský hloupé,často i pokrytecé. Numismatika sama o sobě se těší velké oblibě nejen mezi sběrately. Všeobecně zajímavé mince jsou čím dál častěji méně finančně dostupné. Dávno není novinkou že ,při pořizování sběratele,, klejou,, naopak při prodeji se,, smějou,, :lol:

:mrgreen:
Koukám že panáček startuje na první našlápnutí.
Jasně že ten dukát nemám, dostal jsem ho kdysi svatebním darem a obratem prodal a koupil si denár Boleslava II. Nic proti svatováslavským dukátům nemám, prostě je jen nepovažuji za mince. To neznamená že by je někdo nemohl sbírat, někteří lidé sbírají i cetky z České mincovny. :D ;)


:lol:
Nemáš a mluvíš.. ;)
Podobně mohu reagovat, že nic proti bohemice a středověku nemám, prostě jen dost pochybuji v mnoha případech o pravosti těchto mincí, vzhledem k všeobecné jednoduchosti a svých zkušenostech v terénu. To je celé :lol:
Moderátor
Evropa1 napsal
barbar napsal
Naopak vy jste začal s naprosto absurdní historkou a to mne ve vší účtě,, nasralo,, ano znovu jako hulváta.Ale nedivte se na tyhle,, bláboly,, se nedá jinak.. Myslím, že natolik by jste mne měl znát, nejen vy...


Prosím, již mě neoslovujte pane kolego. Já nejsem žádný váš kolega. Do společnosti, kde se běžně a bezdůvodně lidi obviňují ze lži, patřit nechci.

Rozumím uživateli Evropo 1...
Registrovaný uživatel
ještě že jsem se nezapojil do diskuze - já jej taky nemám :shock:
Moderátor
Forpus napsal
ještě že jsem se nezapojil do diskuze - já jej taky nemám :shock:


Je tam smajlík, snaha o trocha humoru pro odlehčení..
Registrovaný uživatel
Kluci, numismatika je královský koníček a královna mezi koníčky ať je to ČSR nebo antika. Pěkná sbírka je vždy krásný pohled. Sv dukaty názvu v klidu opovrhlive bižuterii stejně jako jakoukoli investiční razbu i když zmíněné dukaty byli spíš pamětní, pro snobsky sběratele a spíše investory, stejně jako třeba mince fji, neznám v pohodě sběratele který bytohlesbiral, je to sbírání čísel ročníku, bez potřeby hlubších znalosti ale i tak věřím že jsou v pohodě sběratele kteří se tomu věnují, neb radost ze sbírani je radost ze sbírani. Já buhozel znamjen blbce a snobsky chlubilky co tohle sbírají . Málo kdo je ocení jinak než cenově. Je vidět že barbar má úctu k mincím naší republiky a když je pro něj sv dukat třešničkou na dortu, je to jiny případ opravdového sběratele. Barbare, hele ta story může být v klídku Real. Někdo má doslova povolání být syn a může si koupit cokoli aby trumf ul vrstevníky, a mince už frčí i mezi mladými generacemi

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 176 177 178 179 180 181 182 183 184 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukce na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1