Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukcie v CR - Slovak

Vykupminci.cz
Numisargo

aukcie v CR - Slovak

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
nemam zatial ziadne skusenosti s klasickymi aukciami /okrem aukra/, ani s osobnou ucastou, ani so zadavanim limitov.. chcel by som sa spytat, ci sa mozem ako slovensky obcan zucastnit aukcie v Cechach /nie som clenom CNS ani SNS/.su nejake vseobecne podmienky podla ktorych sa riadit alebo co vsetko je vlastne potrebne dodrzat.. alebo je to pri kazdej aukcii inak?

este otazka k limitom - zadat limit znamena vyplnit listok s cislami poloziek o ktore mam zaujem a s maximalnou cenou ktoru som ochotny dat? to sa posiela klasickou postou alebo mailom? okrem toho je potrebne poslat aj nejaku prihlasku na aukciu alebo take nieco?

ospravedlnujem sa za amaterske otazky, ale mam v tom trochu hokej :))
Registrovaný uživatel
Omlovám se, ale spíše bych vám radil, pokud teprve začínáte, abyste se vyhnul dražení přes limit a nejdříve se nějaké aukce zúčastnil a poznal, jak to na aukcích chodí, kdo je seriozní, kdo nikoli, poslouchal názory aukčních matadorů atd.
Účastnit se bez bližších zkušeností nějaké, pro vás neznámé aukce a to ještě formou limitu, to smrdí průšvihem.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
ja sa zatial do toho nehrniem, skor sa snazim ziskat nejake postrehy skusenejsich, ako to na takychto akciach chodi, aby som nevyzeral uplne smiesne :) ako to teda prebieha po prichode na takuto aukciu? predpokladam ze tam je niekto kto cloveka nasmeruje.. kazdy ma nejake vopred urcene miesto, kde si sadne ? a potom uz len dviha ruku s cislom ked sa drazi polozka o ktoru ma zaujem? je mozne sa zucastnit aukcie len ako pozorovatel?
Registrovaný uživatel
Na aukce ČNS máte povolen přístup pouze s některým členem jako host, kde nemůžete dražit.

Na soukromé aukci dražit můžete. Při vstupu do sálu zaplatíte poplatek, vyzvednete si dražební číslo a můžete si prohlédnout dražený materiál. Jinak si tam můžete dělat skoro co chcete, samozřejmě za předpokladu nějakých aukčních zvyklostí, jako je nenarušování dražby, sednout si můžete kamkoli, odejít můžete kdykoli, vydražený materiál musíte zaplatit také v čase podle vašeho uvážení, tedy hned, nebo nejpozději na konci aukce atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 13. 10. 2012, 15:44. »
Registrovaný uživatel
Cetbal, lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. Na budúcu sobotu je aukcia M&CH v Hoteli Kempinski v Bratislave. Ak si z okolia tak prídi. Nemusíš si brať dražobné číslo, len sa kukaj a rýchle pochopíš ako to funguje. Ak nemusíš, tak limity na aukcie nikomu neposielaj radšej choď všade osobne alebo popros kamaráta ak tam pôjde, aby ti tvoje veci vydražil. Limity sú veľkým pokušením pre usporiadateľa aukcie... Ale predpokladám, že to rýchle pochopíš.
Moderátor
ked mas peniaze kupis aj certa...
_______________
Moderátor
Fidzi napsal
Cetbal, lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. Na budúcu sobotu je aukcia M&CH v Hoteli Kempinski v Bratislave. Ak si z okolia tak prídi. Nemusíš si brať dražobné číslo, len sa kukaj a rýchle pochopíš ako to funguje. Ak nemusíš, tak limity na aukcie nikomu neposielaj radšej choď všade osobne alebo popros kamaráta ak tam pôjde, aby ti tvoje veci vydražil. Limity sú veľkým pokušením pre usporiadateľa aukcie... Ale predpokladám, že to rýchle pochopíš.

Netuším jaký problém by měl být s limity u seriózní firmy. Osobně jsem poslední dobou hodně omezil osobní účast na aukcích a musím konstatovat, že jsem si ušetřil hodně času, peněz a problémů...
Registrovaný uživatel
ako tak rozmyslam nad tymi salovymi aukciami napadlo ma taketo nieco, ak sa mylim vopred sa ospravedlnujem, nemam s tym prakticke skusenosti, iba uvazovujem nad alternativami :)

predpokladam, ze organizatori poznaju vopred limity na jednotlive polozky, nahlasuje sa to pred samotnou aukciou.. je problem nasadit do saly par volaviek, ktore podla vopred urceneho kluca budu tahat cenu az tesne pod najvyssi limit aspon pri niektorych vychytenych polozkach?
Registrovaný uživatel
Cetbal - si veľmi bystrý chlapec. V niektorých aukciách bežná prax.
Moderátor
V serioznich aukcnich domech by se to dit nemelo, tam je dobre jmeno nade vse.
Moderátor
cetbal: pochopitelně problém to není, ale pokud se to dělá v množství menším než malém, lidé najednou zjistí, že jde všechno nebo skoro všechno za jejich limity.. a rozumný člověk se už takové aukce víckrát neúčastní. Bohužel už takové případy byly, dokonce i u jedné pobočky ČNS.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Numismatika aukce » aukcie v CR - Slovak

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1