Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filatelie aukce » Aukro

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukro

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Lacewings napsal
-už jsem je před lety pustil se sbírkou P.Č.1919 a od té doby se vyhýbám veškerým přetiskům,včetně revolučních .


Teď mě tak napadlo - nikdy jsem přetisky PČ 1919 moc nemusel ze známých důvodů, které tady nechci replikovat. Navíc je to zaneřáděné hromadou padělků. Nadruhou stranu, když se člověk vyhne všem áčkům a neznámým prodejcům na burzách a podobně a bude nakupovat jen u zavedených obchodníků, nesníží se tím procento pravděpodobnosti koupi padělku rapidně dolů? Samozřejmě ostražitý musí být člověk vždycky, ale nezatracujeme z velké části PČ 1919 jen díky naivitě jak vlastní, tak ostatních neopatrných sběratelů? Za předpokladu, že se nebudeme bavit o těch nejdražších položkách.
Registrovaný uživatel
A jakou máš jistotu, že nekoupíš u zavedeného obchodníka kvalitní falzum, třeba i ověřené současným znalcem? Máš pravdu, že pravděpodobnost koupě padělku se tak podstatně sníží, ale zcela jistě neeliminuje.
Moderátor
Je blbost si myslet, že u zavedeného obchodníka na kvalitní falzum narazit nemůžeš. Ale kdyby lidi nenakupovali na áčku a u různých pochybných stolkařů, tak by neměli důvod naříkat, kolik je padělků a kolik jich koupili.
Registrovaný uživatel
a padělatelé by hlavně neměli odbyt pro své výtvory. Jo to by byla krása:) ALe když ono je to tak lákavé, koupit známku s katalogem 28.000 za 106 korun... lidská hloupost a naivita je bohužel bezbřehá a proto budou mít tito hajzli vždy dostatek odběratelů...
Registrovaný uživatel
Asi tak,jak jste to popsali. To co jsem uvedl já, je datem k roku 1978. Ačko nemá cenu rozebírat,pokud oni sami si v tom neudělají pořádek v určitých souvislostech režimu,protože je nemožné uhlídat vše, bude to jen a pouze příležitost pro padělatele.
Registrovaný uživatel
Zdravím,

těžko odsuzovat pochybné nákupy na Aukru nebo jinde, pokud člověk nemá potřebné znalosti a nedokáže padělek odhalit. Samozřejmě podivně levně nabízené kousky jsou vždycky podezřelé, ale ani přiměřeně oceněná známka není na druhou stranu automaticky pravá. Pokud si člověk sám neosahá/neprohlédne dostatek padělků, tak to prostě nepozná. A čím více jich uvidí, tím spíš nebo dřív padělek pozná. Je potom fajn mít možnost známku reklamovat a chtít peníze zpátky, slušný prodejce to akceptuje a vezme ji zpátky (a je jedno jestli to je kamenný obchod, stolkař nebo aukrař). Sám jsem na Aukru už reklamoval a měl jsem možná štěstí, prodejce vzal známky zpátky a stálo mě to jen poštovné.
Moderátor
regula_jan napsal
Teď mě tak napadlo - nikdy jsem přetisky PČ 1919 moc nemusel ze známých důvodů, které tady nechci replikovat. Navíc je to zaneřáděné hromadou padělků.

Copak PČ 1919, ale takové přetisky na maďarských známkách!! :mrgreen:
Moderátor
Riešenie je jednoduché, netreba zbierať PČS 1919 a vrážať do toho kvantum peňazí. Myslím si, že na trhu začína vládnuť voči tomuto vydaniu apatia a nedôvera. Stačí sa len pozrieť koľko takéhoto materiálu ponúkajú aukcie a o obchodníkoch už ani nehovoriac...

Ale v podstate je to osobná vec každého zberateľa, čo, prečo a zakoľko nakupuje a zbiera...
Moderátor
A ešte niečo. Aká je záruka, že sa človek dokáže vyhnúť zakúpenia falošných PŠ 1919, keď u niektorých uznávaných a známych predajcov hocikedy vidím predávať také primitívne fazifikáty iných známok ČSR I. že mi nad tým rozum zastáva. Bežne si môžete kúpiť známky s obstrihanou perforáciou (dokonca aj overené) deklarované ako známky nevydané, známky s odstránenými červenými pečiatkami a dotatočne naneseným lepom deklarované ako **. Chemicky upravené známky deklarované ako ZT či dodatočne vyrobené celistvosti kde je evidentný zámer zarobiť a pod.

Raz veľmi dávno sa mi stalo, že ma jeden kolega upozornil na jeden telegram so skautskými známkami a povedal. Tlačivo na telegram je pôvodný, páska s textom je pôvodná, pečiatka je pôvodná, známky sú pravé a celé je to falzum... K tomu už asi niet čo dodať.
Moderátor
vsetko je prave ale vyrobene zo vsetkeho praveho :-)
_______________
Moderátor
Presne tak, všetko bolo pravé, ale ako celok, telegram so známkami to bolo dodatočne poskladané, čiže ako celistvosť to bol falzifikát... Dokonca to bolo aj overené jedným znalcom a podľa predajcu bolo na to možné na požiadanie vystaviť atest...

No čo k tomu dodať...
Moderátor
tento magor by sa mal ist vysetrit http://aukro.cz/znamky-t-g-masaryk-u-dr-eduarda-benese-i4972723340.html
_______________
Registrovaný uživatel
haha, ten se povedl. Hlavne ten doprovodny text pod tim :mrgreen:
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Moderátor
Asi jsem dnes mimořádně nechápavý - co je tak kromobyčejně pozoruhodného na slovu "PRESIDENTU"?
Registrovaný uživatel
Ta formulace "Doufam že jste foto pozorně prohledli. Proto berte vzhled a stav jak je to na foto. A ted doufam všimli jste si?" Pripada mi to jako ve skole...
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Moderátor
No to jo, ale pořád nechápu, co se mu jeví kromobyčejně pozoruhodného na slově "PRESIDENTU".Asi do té školy chodil jen velmi sporadicky.
Registrovaný uživatel
to asi nebude cech... v tom textu toho nesedi vice...
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
No to jo, ale pořád nechápu, co se mu jeví kromobyčejně pozoruhodného na slově "PRESIDENTU".Asi do té školy chodil jen velmi sporadicky.


no buď nepochopil, že se jedná o 3. pád a myslí, že je to chyba v 2. pádu, nebo netuší, že se dříve psala některá slova se S místo Z... tak jako tak, též si myslím, že to psal cizinec, tipuji na východ od HUmenného
Moderátor
Jaa-chym napsal
no buď nepochopil, že se jedná o 3. pád a myslí, že je to chyba v 2. pádu, nebo netuší, že se dříve psala některá slova se S místo Z... tak jako tak, též si myslím, že to psal cizinec, tipuji na východ od HUmenného


Prečo práve odtiaľ? Myslíš si, že nejaký prisťahovalec z UA, príp. od nás z SR (rusinskej národnosti), veď Mladotice, kde sa predajca nachádza je asi 9 km od PLzne na sever. :)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Jaa-chym napsal
Pavel_III napsal
No to jo, ale pořád nechápu, co se mu jeví kromobyčejně pozoruhodného na slově "PRESIDENTU".Asi do té školy chodil jen velmi sporadicky.


no buď nepochopil, že se jedná o 3. pád a myslí, že je to chyba v 2. pádu, nebo netuší, že se dříve psala některá slova se S místo Z... tak jako tak, též si myslím, že to psal cizinec, tipuji na východ od HUmenného

Jak dříve? Vzdělanci tento slovakismus nikdy nepřijali! :twisted:
Stejně pozoruhodné, že když se dnes všude sere angličtina, že někteří levicoví revolucionáři dnes povolují psát v latinských slovech z, což z hlediska logiky nemá naprosto žádné opodstatnění.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Prečo práve odtiaľ? Myslíš si, že nejaký prisťahovalec z UA, príp. od nás z SR (rusinskej národnosti), veď Mladotice, kde sa predajca nachádza je asi 9 km od PLzne na sever. :)


nějak mi to z toho projevu tak přijde, kdž jsem to četl, hned se mi vybavil Dento (pro pamětníky;) ) a exkolega z práce (Gruzínec)...
Moderátor
ako pozeram ta aukcia ma celkom ohlas :-)
_______________
Moderátor
To šak bodejť! Překvapení z ceny sice trochu vyprchalo, ale na přetřes jde hlavně popis ;)
Moderátor
Překvapení z ceny by nastalo až by na to začal někdo přihazovat. ;)

I když, úplatky se nutně nemusí dělat pouze obálkovou metodou.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
I když, úplatky se nutně nemusí dělat pouze obálkovou metodou.


Touto formou by to bylo poněkud nevýhodné vzhledem k provizím Aukru

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... > »

Sběratel.com » Filatelie aukce » Aukro

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1