Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Autor Jaroslav Novak

Vykupminci.cz
Numisargo

Autor Jaroslav Novak

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den, neví někdo přibližnou cenu obrazů?Oba jsou malované na platně.
První obraz 60x81 druhy obraz 40x64

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pozvanec: Jedná se o velmi zdařilý portrét hudebního skladatele Vítězslava Nováka (1870-1949). Autorem je s největší pravděpodobností jeho syn, malíř Jaroslav Novák (1914-1984), který též maloval zde prezentovanou kytici. Jeho obrazy se prodávají řádově za tisíce, kytice spíše méně. Skladatel Vítězslav Novák byl za svého života velmi ceněný, nicméně po jeho smrti se jeho hudba hraje poměrně málo. Existují ale aktivity, které se snaží s tím něco dělat a tuto hudbu propagují. Hodně je to soustředěno do rodiště Vitězslava Nováka Kamenice nad Lipou. Skladateli je zde věnována výstava v místním muzeu, v Kamenici nad Lipou je i pořádána Mezinárodní Novákova klavírní soutěž. Portréty se všeobecně prodávají velmi špatně, bylo by nejrozumnější a také nejcennější ten portrét muzeu v Kamenici nad Lipou věnovat, jsem přesvědčen, že by ho velmi ochotně vzali a tam je také jeho správné místo. (To je uhozené doporučení co? Vy se ptáte na cenu a já Vám doporučuji abyste obraz věnoval...)
http://vitezslavnovak.cz/
http://www.vitezslavnovak.cz/prezentace-osobnosti-vitezslava-novaka-v-kamenickem-muzeu/d-1032
Registrovaný uživatel
V muzeu ve Skutči také mají portrét skladatele Vítězslava Nováka od jeho syna Jaroslava. Malíř jich namaloval několik, zřejmě podle fotografií.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Diky za informace ...bohužel obraz darovat nehodlám kupoval jsem ho ,
vím že je to blbí ale, kdo vam co da dneska zadarmo ..
Registrovaný uživatel
pozvanec napsal
Diky za informace ...bohužel obraz darovat nehodlám kupoval jsem ho ,
vím že je to blbí ale, kdo vam co da dneska zadarmo ..



Jestli jste to koupil na kšeft, tak to máte "blbí".... tady jste nicméně dostal příležitost udělat něco pro všeobecné blaho - obraz věnovat muzeu skladatele. I to je někdy fajn, jenom pro ten pocit. Můžete tu finanční ztrátu připsat do kolonky "získávání zkušeností na trhu s uměním".
Portrét je to řemeslně slušnej, ale fakt nevím, kdo by to kromě rodiny koupil.
Moderátor
A, tak zase je to známá osobnost, tak třeba někdo jo. I když, "holé baby" se asi prodávají líp. ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Autor Jaroslav Novak

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1