Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » bankovka 1000 z roku 1910

Vykupminci.cz
Numisargo

bankovka 1000 z roku 1910

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zajímal by mě Váš názor na cenu téhle bankovky:
je to bankovka vydaná roku 1910 zřejmě bankou v Berlíně. Nedávno jsem jí našel v jedné mé knížce, bez ohnutých rohů a byla 4x přeložená.

Pro upřesnění foto:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
podla mna par korun
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
jano má jako vždy pravdu ;)
katalogová cena ve stavu 2/3 je 1 €, což tohle není ani omylem .... do kamen s tím ;)
Moderátor
do kamen né. jak bylo vyřčeno v Slunce seno a pár facek "my demokraté knihy nepálíme" (a já bych to zde vztáhl na bankovky) - obdobnými si zdobím kancelář :-))

btw - kdyby to byl ročník 1909 a níž (tzn. kdybyste snad dohledal v knihách i jiné kusy), tak je to už o něčem jiném a cena prudce stoupá.

Šenfi, nevíš náhodou proč zrovna ta 1910 je v podstatě i v N stavu téměř zadarmo a ty starší jsou zas tak vysoko hodnocené?
Registrovaný uživatel
Německo sice nesbírám, ale řekl bych, že se ročník 1910 jakožto poslední od typu, se tiskl celou válku až do roku 1918....
Moderátor
ona i zrovna tahle 1000 markovka má tuším, že tři vzácný varianty (melu z hlavy, jestli se pletu neberte doslovně :) ), ale konkrétně tahleta (téhle varianty je dost) zobrazená patří až k poválečnému vydání.
V podstatě to má spojitost i s antidatovanými bankovkami se zelenou pečetí. Červený jsou před, resp. válečný, zelený jsou poválečný.
Souvisí to s tím, že se Německo ve Versailles muselo zavázat k vykoupení okupovaných území na západě v předválečné měně a sazbě, no a protože tisícovka byla nejvyšší nominál ...
Toho pak využívali spekulanti, kteří v Německu vykupovali už mírně inflační marky a posílali je na západ, což se Francii a spol. zrovna nelíbilo :D
Říšská banka pak kvůli tomu nechla změnit pečeť z červené na zelenou, aby se obě vydání nějak odlišily.
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 7. 2. 2010, 16:26. »
Moderátor
napr. 1000 mark 1906,1908,1909 maju 6 miestne seriove cislo a serie su A, B, C, D, teoreticky existuje maximalne 4milliona kusov (4x999999) z kazdeho...
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny sběratele. Pro porovnání přikládám zajímavou verzi tisícimarkovky 1910 s hnědými razítky a hnědým levým seriovým číslem,pravé seriové číslo je ve správné(červené)barvě stejně jako rub bankovky.Myslím, že se jedná o chybotisk nebo o dobový falzifikát jelikož chybí i ochranný prvek v podobě rozstříhaných modrých vláken která jsou u normální bankovky umístěna v levé části.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
žádný chybotisk, je zoxidovaná červená barva na cca 80% bankovky...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Díky Dracku za rychlou odpověď, ale stále mi vrtá hlavou proč tam nejsou ty modrá vlákna,králičí chlupy nebo co se to používalo.Mám i normální verze těchto bankovek(červenou i zelenou) a tam jsou. Tak nevím.
Registrovaný uživatel
Jen na ukázku zelené pečetě

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
nespravnu farbu cisel Schone oznacuje ako vyrobnu chybu:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Červená na hnědou oxiduje velmi často, mám to za roky ověřeno u více druhů poštoních známek, co se týče vláken tak to bude spíše výrobní nahodilost(pokud to nebyl třeba po roce 1918 záměr) jako tomu je i u jiných bankovek třeba konfety u 5000K1920 nebo vlákna u Jugo 50din 1946 nebo 20a 50Kčs 1949/50 a tuším, že i s více či méně vlákny(či dokonce bez nich) je to u více bankovek Německa. Nechť soudí sběratelé Německa, je ho nesbírám... :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Koiko napsal
Jen na ukázku zelené pečetě

:) :oops:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dracek napsal
Červená na hnědou oxiduje velmi často

ano, ale nie selektivne :) Schone ma vo svojom katalogu
nejake "chybotlace" na farby.
Dalsi typ:
http://banknot.es/catalog/images/6_2.jpg
"RBD" ma svetlejsu farbu ako podtlacove pismeno "N"

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » bankovka 1000 z roku 1910

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1