Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Bankovky UNC

Vykupminci.cz
Numisargo

Bankovky UNC

Moderátoři: smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,

předně, neboť je to dotaz začátečníka, řadím ho sem. To k organizačním věcem ;) Můj dotaz je takovýto:

To, proč je všude po internetu k mání velké množství UNC bankovek ČSR 1953+ jsem zjistil poměrně rychle. Zajímalo by mě ale, jak je to se staršími bankovkami. Velmi často, ne-li denně, se např. na aukru dají najít UNC bankovky 100 1931, 500 1920 (i přetisk) a jiné. Samozřejmě většinou SPECIMEN. Vysvětlil by mi prosím někdo, jestli je to podobně jako s 1953+, tedy že je rozprodává ČNB nebo jiný subjekt? Nikde jsem totiž k tomuto nebyl schopný nic najít. Předem díky.

Jinak, sice jsem toho zde moc nenačetl, ale většina informací mi přijde velmi užitečných.
« Poslední úpravu provedl(a) supityhupity v 5. 4. 2013, 21:14. »
Moderátor
Ahoj, vítám ;)
Je to přesně jak říkáš SBČS už někdy od 60-tých let uvolňovala pro sběratele část zásob starých bankovek, z nichž většinu označila perforací.
Naposledy taková akce proběhla na přelomu let 98/99 s nevydanými státovkami C II a dodnes jsou pak ještě u ČNB k dispozici vybrané bankovky SBČS, které pak vidíš na áčku.
K těm stavům bych jen upozornil, pakliže se tam rozhodneš něco kupovat, pořádně si prohlídky fotky, ne všehno co se v Čechách označuje za "N" jím opravdu je ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Bankovky UNC

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1