Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Bankovní papír

Vykupminci.cz
Numisargo

Bankovní papír

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Myslíte, že např. i naše banka někde archivuje (ať už pro jakékoli účely) bankovní papír bez tisku?
Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
v minulosti to dělali, takže si myslím, že i dnes v tom pokačují. Někdo tu v minulosti psal např. o tom, že se setkal s bankovkovým papírem z 100/61 na žádostech o legitku z přažský MHD, v 50-tých letech se pro nový vzor 5 000,- zvažovalo použití papíru z 1 000/34 nebo mám dojem, že i ČNS PPP pro nějakou svou akci použila taky bankovkový papír (myslím, že tehdy šlo o nějakou novoročenku bo co ... přesně nevím, musel bych se kouknout)
Registrovaný uživatel
ah pravda, s tím "starým univerzálním" s lístečky, hvězdičkami po celé ploše to šlo docela dobře :)
Já myslel spíš ten "dnešní moderní" s jedinečným vodoznakem pro každou bankovku, prostě jestli si banka vedle vzorů pro svoje potřeby schovává i tenhle "nepopsaný list papíru."
Moderátor
ty mhd lístečky jsem uploadoval já ;-) hvězdy + listy jsou tam (a existují 4 typy vodoznaku i v tomto případě ;-) )
Moderátor
sabatapetr napsal
Já myslel spíš ten "dnešní moderní" s jedinečným vodoznakem pro každou bankovku, prostě jestli si banka vedle vzorů pro svoje potřeby schovává i tenhle "nepopsaný list papíru."


spíš bych tipoval, že když se změní vzor bankovkovýho papíru, jako třeba v letošním roce u 500, tak banka / STC/ pár let zbylé zásoby schovává a pak by je měla teoreticky zničit (až na dokumentační /archivní/ minizásobičku), případně je možná použít na nějaké ceniny. Ale dnes bych předpokládal, že by určitě už jen tak nemělo projít, aby se takový "výrobní přebytek" dostal do rukou dopravního podniku na tiskopisy xy.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Bankovní papír

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1