Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Bankový vzor - Československé bankovky

Vykupminci.cz
Numisargo

Bankový vzor - Československé bankovky

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
No kamarádův spolužák tam dělal na dobré pozici, ale stejně jsem z něj kdysi dostal jen pěkné PF od STC...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Ďalšia zaujímavosť v zbierke a rébus pre dierkárov :)
50 Sk 1993 C Specimen - divná perforácia. Viete vysvetliť ako sa vytvorila takto chybná perforácia ? Pod chybne perforovanou bankovkou je ďalšia z rovnakého balíčka, ale tá je už perforovaná správne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Podle mě se jedná o falešnou perforaci a to u obou bankovek. Velmi velké množství otvorů se neshodují s originální perforací NBS !!
Registrovaný uživatel
Perforácia je určite OK, pretože zdroj bankovky je pracovník NBS. Jedine, že by v NBS falšovali svoju perforáciu. :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Teď jsem si udělal detaily a asi to opravdu bude v pořádku, omlouvám se. Když tak můj příspěvek smažte.
Jinak u té vrchní bankovky je vidět, že celý nápis SPECIMEN je tam " perforován " 2 x, Jednou vcelku v pořádku a podruhé ten posunutý doprava je perforován jen částečně. Některé otvory jsou propíchnuty, některé jen vytlačeny, zajímavé. Možná to má souvislost v umístění perforované bankovky v balíčku / na spodní částí / , anebo to může souviset s opotřebovaností perforačního strojku anebo s různým tlakem při perforaci. V každém případě zajímavé.
Ještě jednou se omlouvám za unáhlený úsudek.
Registrovaný uživatel
Cawte mam na predaj 2x 10 Kčs rok 1986 J27 ...tel cislo 0944 339890 ak by mal niekto zaujem najlepsie osobny odber v Povazskej Bystrici iba vazny zaujemcovia nech volaju ..
Registrovaný uživatel
Cawte mam na predaj 2x 10 Kčs rok 1986 J27 ...tel cislo 0944 339890 ak by mal niekto zaujem najlepsie osobny odber v Povazskej Bystrici iba vazny zaujemcovia nech volaju ..
Registrovaný uživatel
A cena je?
Registrovaný uživatel
Blade napsal
Cawte mam na predaj 2x 10 Kčs rok 1986 J27 ...tel cislo 0944 339890 ak by mal niekto zaujem najlepsie osobny odber v Povazskej Bystrici iba vazny zaujemcovia nech volaju ..

Chtělo by to obrázek, špatně se kupuje bez obrázku.
dík
Registrovaný uživatel
Videl ste už niekto anulát 10 kčs 1986 séria V ? Tak kukajte ;)
Pridávam ešte jednu veľmi zaujímavú bankovku 1000 Kčs 1985 C01 000040

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
No ten anulátek je pěkný, ještě jsem neviděl. Kdy pak to bylo k vidění ?
Moderátor
Desetikorunu jsem asi neviděl, dvacku ze stejné emise ano (předpokládám, že budou takto existovat všechny nominály) - zdroj web STC

Obrázek vložený uživatelem

Ty obrázky (10, 1000) jsou z nějakého pořadu? Dle loga ČT
Registrovaný uživatel
Zbadal som ho v relácii ČST Aktuality z roku 1986. A ako sa k nej dostať ? No jednoducho. Nájdite si v archíve ČT seriál Vyprávěj (mimochodom perfektný pohodový seriál, asi to najlepšie čo som videl od doby Majora Zemana. Každý večer si dám 4-5 dielov namiesto sexu :mrgreen: , séria 3, časť 23, "Autostop", čas 48:17
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10266819072-vypravej/211522161400023-autostop/
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
krásné kousky, ale jak to, že jsou pro sběratele stále velkou neznámou? Brunovského emise by přece měla být sběratelům k dispozici v celé své kráse.
Co se týče tisícovky, s číslem 000015 se přeci dražila asi dva roky zpátky na aukru. Jedná se o jednostranné nátisky pro tehdejší papaláše.
Moderátor
No, taky by mohly být tyhle anuláty nikoliv vzory pro bankovní ústavy, ale nátisky pro STC, případně vzory pro potřeby STC a centrální banky při procesu schvalování ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Bankový vzor - Československé bankovky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1