Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Bavorská jednička

Vykupminci.cz
Numisargo

Bavorská jednička

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
neporadil by mi někdo prosím, jaká je zhruba cena černé jednokrejcarovky bavorska, první emise - Bavorská jednička? Nemám bohužel žádný katalog. Zajímalo by mě to pro známku čistou s lepem a raženou, případně jestli jsou nějaké základní typy. Stačí stručně. Cena v EUR nebo Kč.
Díky moc
Registrovaný uživatel
čistá dle katalogu 1250.- , ražená 2500.- eu
Registrovaný uživatel
Díky moc,
čekal jsem to obráceně, ale asi se první emise ještě moc nefrankovala...
Moderátor
Ceny se vyvíjejí, momentálně je to takto (Mi D 2010/11):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jinak pokud bys to chtěl podrobněji, ve speciálu jsou této známce věnovány 2 stránky. A pro fajnšmekry vyšla monografie, která se zabývá pouze touto známkou - Helbig/Vogel: Schwarzer Einser
Registrovaný uživatel
Ty ceny jsem vypsal z katalogu Leuchtturm 2009 Německo . Proto jsou rozdílné
Registrovaný uživatel
Ceny se vyvíjejí ..... Mi.D.Spec 2007

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Čili jestli dobře vidím, pro nejlevnější varianty je současná katalogová cena na stejné úrovni, jako byla v roce 2007 :) .
Registrovaný uživatel
dejvy - asi jo. Já katalogy používám kvuli řazení a rozlišování , vývoj cen fakt nesleduji . Ale navíc - tady je spousta kanců , kteří poradí . :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
Je to jedna z rarit, kterých se dochovaly tisíce... takže rarita hlavně podle ceny
Moderátor
Tahle známka je poměrně populární hlavně z toho důvodu, že jde o první známku vydanou na území Německa. Jinak je pravda, že je poměrně lehce sehnatelná, takže stačí si našetřit :) .
Registrovaný uživatel
no jo no - hlavně našetřit :(
Moderátor
V klidu, to je věc, která neuteče. Taky nemám ve sbírce saskou trojku na dopise, protože jsem si raději pořídil dle mého názoru vzácnější věci, které je možné vidět mnohem zřídkavěji.
Registrovaný uživatel
Díky pánové za info, takle mi to celkem stačí. Je fakt že jedničku neni problém sehnat, já se rozmejšlel jestli si nekoupim čistou krajovou dvoupásku asi za 37.000 Kč, ale jak píše Dejvy v poslednim příspěvku...jsou vzácnější věci.
Díky moc
Registrovaný uživatel
Zde odkaz na dvojpásku:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110624740732&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
Moderátor
Ta dvoupáska je moc pěkná, ale na Vašem místě bych si ji pořídil jedině tehdy, pokud by mi zapadala do specializované sbírky např. Bavorska, nebo pokud se zabýváte Německem, tak jak píše Dejvy - mít ji jako první známku vydanou na území Německa. V opačném případě bych ji nekupoval.
Sběratel, kterého pokládám za sběratelskou jedničku ZZ, např. Zurich a Ženevu má zastoupenou falzy, protože říká, že tyto ZZ může mít kdykoliv kliknutím myši. S Bavorskou 1 je to podobné.
Registrovaný uživatel
Máte naprostou pravdu, kupovat ji nebudu, "musim" záskat jinou položku, proto jsem dal také sem ten link, že pokud se někdo o toto zajímá, má možnost si ji koupit bez hledání.
Mě spíš zajímala hlavně cena, zda je odpovídající nebo je to předražené či naopak...když člověk trpělivě prohledává např. e-Bay, je možné do sbírky získat téměř cokoliv, je to otázka času a pak především peněz...a pak spoléhat na to, že to co člověk vydražil mu domu opravdu přijde :o))
Registrovaný uživatel
Když jsme u toho hledání - mám možnost nechat přivést z Itálie cokoliv , sestřenka tam již mnoho let žije. Nejraději bych , aby koupila celý velký balík , jen nevím jak to tam chodí a jak se tam pohybují ceny . Máte někdo přehled o sběratelích v Itálii??
Registrovaný uživatel
Packa02: to je hodně odvážné tvrzení :o)
Registrovaný uživatel
TMBS - ani ne , kdyby mi to nebylo blbé , že po ni něco chci /ona peníze nechce / tak mám i tu Bavorskou jedničku a Saskou trojku . Tam nejde o prachy , ale o slušnost vůči její ochotě :lol:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Bavorská jednička

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1