Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » bayern

Vykupminci.cz
Numisargo

bayern

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
v pozůstalosti jsem našel i nějaké známky. Prosím o sdělení, zda mají poslané známky nějakou hodnotu nebo je to jen haléřová záležitost.
Předem děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry den,
obe znamky jsou bohuzel zcela bezne = hodnota v radu haleru.
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Děkuji za info, snažím se je roztřídit podle zemí. Ještě jsem našel známky které posílám - prosím rovněž o jejich ocenění. Jsem asi ve špatném "předmětu! snad to nevadí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Co se týče toho prvního Bulharska, tak to je taktéž haléřová záležitost. Ta druhá známka Carského Ruska by možná i cenu pár korun měla, pokud by ovšem nebyla poškozená (chybějící růžky, přehyby, v dolní části natržení?.. celá je jakoby ožvýkaná). V tomto stavu je zcela bezcenná..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Ad třídění dle zemí - první dvě známky patří pod Německou Říši (včetně té Bavorské - viz. přetištění na Deutsches Reich)
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Děkuji za informaci. Zatřídil jsem je správně, to už jsem pochopil, že přetištění je prioritní. Jen jsem si naivně myslel, že přetištění vždy znamená vyšší hodnotu známky.
Třídění jsem věnoval hodně času a jak vidím, tak mám asi jen samé haléřové položky. Prošel jsem hodně aukcí se známkami abych měl alespoň minimální informace, ale v tomto oboru /ostatně ve kterém ne / se člověk asi musí učit celý život.
Moderátor
U té ruské známky je její stav celkem standardní, dalo by se říci oběhový. Tyto známky byly vytištěny na hrubém papíře a sloužily jako náhrada za drobné mince (je to i uvedeno na rubu známky). Většina jich tedy nese stopy opotřebení z oběhu. Samozřejmě se jich zachovalo celkem dost i v bezvadné kvalitě, takže nemá smysl ji v horší kvalitě uchovávat. Naopak na celistvostech jsou celkem vzácné.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » bayern

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1