Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Bernard Buffet

Vykupminci.cz
Numisargo

Bernard Buffet

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, dokázal by někdo určit pravost tohoto obrazu dle přiložené fotografie popřípadě hodnotu? Našli jsme tento obraz při stěhování.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Buffet Bernard - 10.7.1928 Paříž + 4.10.1999 Tourtour, Francie
V ČR měl několik společných výstav, např. v Galerie Hollar, Galerie umění, Karlovy Vary nebo Grafika Praga 66, Obecní dům.

Chtěl jsem napsat, že originál se prodal jinde, ale obrazy se liší v dataci :)

https://www.dorotheum.com/cz/aukce/aktualni-aukce/kataloge/list-lots-detail/auktion/10896-moderni/lotID/544/lot/1794738-bernard-buffet.html

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zda je to originál, nebo kopie vám takto na dálku neurčí ani paní kolemjdoucí,
a to je jedna z nejschopnějších na tomto sběratelském foru.
Obraz je třeba vidět zblízka, bez skla apod.,
f.
Moderátor
Kdyby to bylo pravé, tak v případě, že by šlo o malbu řád milionů Kč, v případě litografie řád desítek tisíc Kč, kresba něco mezi tím.

Litografie v této podobě (či jiná grafika) z r. 1964 se ovšem nevyskytuje.

Pravděpodobně ale půjde o reprodukci, leda byste byli nějaká hodně movitá rodina, která si něco takového mohla dovolit koupit. Ovšem, to byste to jistě našli již dříve než při stěhování :)
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Kdyby to bylo pravé, tak v případě, že by šlo o malbu řád milionů Kč, v případě litografie řád desítek tisíc Kč, kresba něco mezi tím.

Litografie v této podobě (či jiná grafika) z r. 1964 se ovšem nevyskytuje.

Pravděpodobně ale půjde o reprodukci, leda byste byli nějaká hodně movitá rodina, která si něco takového mohla dovolit koupit. Ovšem, to byste to jistě našli již dříve než při stěhování :)


Právě proto jsem uvedl, že zde vystavoval, když byl relativně mladý a mohu se tedy domnívat, že ceny jeho děl byly jinde a byla možnost v Čechách na výstavě třeba litografii (je to pod sklem) zakoupit.
Jenom prosím dotaz na Wjema, proč by reprodukce měla mít jiné datum než např. originální litografie ?
Registrovaný uživatel
Martin A napsal
Dobrý den, dokázal by někdo určit pravost tohoto obrazu dle přiložené fotografie popřípadě hodnotu? Našli jsme tento obraz při stěhování.


Zkuste si dát práci jednak s tím, že se podíváte pod sklo, ale hlavně pošlete lepší foto za denního světla :)
Moderátor
stepanik napsal
Wjem napsal
Kdyby to bylo pravé, tak v případě, že by šlo o malbu řád milionů Kč, v případě litografie řád desítek tisíc Kč, kresba něco mezi tím.

Litografie v této podobě (či jiná grafika) z r. 1964 se ovšem nevyskytuje.

Pravděpodobně ale půjde o reprodukci, leda byste byli nějaká hodně movitá rodina, která si něco takového mohla dovolit koupit. Ovšem, to byste to jistě našli již dříve než při stěhování :)


Právě proto jsem uvedl, že zde vystavoval, když byl relativně mladý a mohu se tedy domnívat, že ceny jeho děl byly jinde a byla možnost v Čechách na výstavě třeba litografii (je to pod sklem) zakoupit.
Jenom prosím dotaz na Wjema, proč by reprodukce měla mít jiné datum než např. originální litografie ?


V r. 1964 nevznikla litografie či jiná grafika v té podobě, jakou zde tazatel "Martin A" ukazuje. Respektive žádná taková se neobjevuje na světových aukcích. Na rozdíl od několika jiných, které v r. 1964 vznikly.
Je tedy velmi pravděpodobné, že dotazované dílo je buď originální malba (kresba), anebo nejspíše reprodukce.
Registrovaný uživatel
Určit pravost tohoto obrazu takto na dálku opravdu nelze. Krok č. 1 - vyrámujte ho a podívejte se na něj pořádně lupou, tisk byste asi poznali. Pokud se vám to bude zdát "netištěné", ale třeba jako grafika, pak s tím musíte zajít za odborníkem.
Registrovaný uživatel
Několik dražeb děl Bernarda Buffet u nás : https://www.obrazyvaukci.cz/Items/Search/0?term=Buffet
Registrovaný uživatel
Všechno litografie.
Moderátor
petrarca napsal
Několik dražeb děl Bernarda Buffet u nás : https://www.obrazyvaukci.cz/Items/Search/0?term=Buffet


Některé dražeb dosti podivných litografií u nás...
Ten klaun by měl být podstatně větší a podepsaný vpravo dole tužkou zatímco vlevo dole je číslování. Taktéž ta dívčina na pláži.
Podle mě jde o nějaké dodatečné novotisky v menším rozměru a se signaturou pouze v desce
Registrovaný uživatel
Souhlas.
Wjem napsal
petrarca napsal
Několik dražeb děl Bernarda Buffet u nás : https://www.obrazyvaukci.cz/Items/Search/0?term=Buffet


Některé dražeb dosti podivných litografií u nás...
Ten klaun by měl být podstatně větší a podepsaný vpravo dole tužkou zatímco vlevo dole je číslování. Taktéž ta dívčina na pláži.
Podle mě jde o nějaké dodatečné novotisky v menším rozměru a se signaturou pouze v desce
Moderátor
petrarca napsal
Souhlas.
Wjem napsal
petrarca napsal
Několik dražeb děl Bernarda Buffet u nás : https://www.obrazyvaukci.cz/Items/Search/0?term=Buffet


Některé dražeb dosti podivných litografií u nás...
Ten klaun by měl být podstatně větší a podepsaný vpravo dole tužkou zatímco vlevo dole je číslování. Taktéž ta dívčina na pláži.
Podle mě jde o nějaké dodatečné novotisky v menším rozměru a se signaturou pouze v desce


Tak, tak... a ty přilepený "certifikáty pravosti" ve mně už tuplem důvěru nevzbuzují...
Registrovaný uživatel
Na ty jsem také vcelku alergický , ty nevypovídají o ničem.
Wjem napsal
petrarca napsal
Souhlas.
Wjem napsal
petrarca napsal
Několik dražeb děl Bernarda Buffet u nás : https://www.obrazyvaukci.cz/Items/Search/0?term=Buffet


Některé dražeb dosti podivných litografií u nás...
Ten klaun by měl být podstatně větší a podepsaný vpravo dole tužkou zatímco vlevo dole je číslování. Taktéž ta dívčina na pláži.
Podle mě jde o nějaké dodatečné novotisky v menším rozměru a se signaturou pouze v desce


Tak, tak... a ty přilepený "certifikáty pravosti" ve mně už tuplem důvěru nevzbuzují...
Registrovaný uživatel
Obraz jsem vyjmul a dle prvotního prozkoumání to vypadá jako tištěné .Takže si to můžu nejspíše dát nad postel, protože je to bezcenné předpokládám.
Registrovaný uživatel
Bernard Buffet navrhl pro sadu knih jedenáct originálních litografií:

.
.
Litografie reprodukované v této knize byly vytištěny se stejným počtem barev jako originální výtisky atd.

Takže asi opravdu novodobý dotisk :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Výše uvedený komentář se týká zmíněných v Obrazy v aukci vydražených novodobých dotisků, které mají certifikáty, ale pouze a jenom, že se jedná o novodobý dotisk
Registrovaný uživatel
Diky za toto info.
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Kdyby to bylo pravé, tak v případě, že by šlo o malbu řád milionů Kč, v případě litografie řád desítek tisíc Kč, kresba něco mezi tím.

Litografie v této podobě (či jiná grafika) z r. 1964 se ovšem nevyskytuje.

Pravděpodobně ale půjde o reprodukci, leda byste byli nějaká hodně movitá rodina, která si něco takového mohla dovolit koupit. Ovšem, to byste to jistě našli již dříve než při stěhování :)


Wjeme, viem, že máte pravdu a nájdu sa ľudia, ktorí by za toto, byť to lejomaľba a originál vyšúpali miliony, ale úprimne...Urobili by ste to? :P
Moderátor
SHAMIS napsal
Wjem napsal
Kdyby to bylo pravé, tak v případě, že by šlo o malbu řád milionů Kč, v případě litografie řád desítek tisíc Kč, kresba něco mezi tím.

Litografie v této podobě (či jiná grafika) z r. 1964 se ovšem nevyskytuje.

Pravděpodobně ale půjde o reprodukci, leda byste byli nějaká hodně movitá rodina, která si něco takového mohla dovolit koupit. Ovšem, to byste to jistě našli již dříve než při stěhování :)


Wjeme, viem, že máte pravdu a nájdu sa ľudia, ktorí by za toto, byť to lejomaľba a originál vyšúpali miliony, ale úprimne...Urobili by ste to? :P


Buffet měl svůj svérázný, nezaměnitelný styl, který se mně osobně docela líbí. Kdybych jeho práce sbíral (což činí po světě docela hodně lidí), tak bych si něco od něj klidně pořídil.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Bernard Buffet

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1