Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Brusenie kamenov

Vykupminci.cz
Numisargo

Brusenie kamenov

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pekny den. Bol som v Nepale, doniesol som si odtial par Kyanitov (dokopy 133 karatov) a jeden modry Topaz. Ten topaz (ak je to topaz), je brusitelny, kyanity su otazne. Neviete o niekom, kto brusi kamene a vedel by sa na to pozriet? Ja som zo Ziliny, takze ak by to bolo v rozumnej vzdialenosti, bol by to bonus.
Dik vopred za pripadne odpovede.
Registrovaný uživatel
Niekto okolo Cadce brusi , adresu vsak nemam... Vlozte fotky pokochame sa . :shock:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
V Nepále by som skôr očakával zafír , ale možné je všetko ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ahoj grofik, tak ten topaz je topaz, len ze je zahrievany. No neviem naco to niekto robi, ja viem, ze aby sa zvyraznila farba ale aj tak... Tie kyanity su pekne, uz som nasiel niekoho, kto z nich spravi pekne kusky, mohlo by to ist na vyrobu nausnic alebo podobne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nuž brúsim aj ja,teraz som dal moje výbrusy do " hezké kamínky" . som zo žiaru n/h. ak je ten topaz výrazne modrý tak je ožarovaný. blado modré bývaju prírodné a potom je väčšina biela,žltá hnedá,zelenkavá
Registrovaný uživatel
Podľa fotiek niektoré kúsky mi pripadajú ako čistá syntéza , ale môžem sa aj mýliť ?
Tepelná úprava už na pohľad 100% , až neprirodzene tmavé .
Uvidíš čo sa stane po brúsení ???

Niečo podobné včera som mal v ruke z Kambodži vrátane skla ... pardon nechcel som ani do ruky zobrať nech sa neinfikujem nekvalitou ... :D , nerozumiem tomu prečo sa niekto strká do niečoho o čom ani netuší . :roll: a potom si namýšľa , že mu nedopraješ , stovky tisíc ľudí vo svete sa venuje gemológii , kľudne môže aj on , musí splňať jednu podmienku , musí ho to - ju baviť , vačšina len tak z rýchlika... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
V jednom televizním dokumentu řekli o nákupu přímo na nalezišti:
Oni si vás napřed vyzkouší...
Registrovaný uživatel
Začína iná doba hodne to prasia domorodci , človeku sa už nechce cestovať tisíce kilometrov po svete , najťažšie je si nájsť dôveryhodný zdroj .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
minusko napsal
Ahoj grofik, tak ten topaz je topaz, len ze je zahrievany. No neviem naco to niekto robi, ja viem, ze aby sa zvyraznila farba ale aj tak... Tie kyanity su pekne, uz som nasiel niekoho, kto z nich spravi pekne kusky, mohlo by to ist na vyrobu nausnic alebo podobne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Mám trochu volného času , pozerám fotku topásov , neviem uplne dolná vzorka mi príde ako syntetika :???
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 2. 2. 2018, 18:53. »
Registrovaný uživatel
V tom si teda odborník, ked to rozoznáš podľa fotky. Ja ako amatér by som to ani pod lupou nevidel:-)
Registrovaný uživatel
Len uvažujem , prírodný kameň nemá také zakončenie a myslím ani pri tepelnej úprave by neostal taký tvar , ale to je len dohad , fyzická kontrola , lupa ,meranie , atď . odhalí viac.
Videl som prípady keď aj Gurovia z GIA doniesli domov syntetické kamene nakúpené v polopúšťach ... :D , kde ich ani nenapadlo uvažovať o niečom inom ako prírodné kamene.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
No dle meho pohledu se jedna o trochu pribrousene a olestene krystaly Kyanitu:-) V Nepalu to delaji pro lepsi transparentnost a barvu :-) Kyanit se tepelne neupravuje protoze praska :-) brouseni neni vubec sranda ma pricne praskliny ktere se brousenim prohlubuji :)
Registrovaný uživatel
Kryštáliky na hranie , len mne stále niečo podľa fotky niečo nesedí ... ohľadne čisto prírodnej partie , určite to nie je obrúsenie , neviem možno sa mýlim ? :roll:

Teoreticky by malo byť OK, ale od momentu ako v Afganistane v polopúšti domorodci predávali syntetiku a hydrotermálne vyrobené kamene cca. 7 rokov nazad , som nie práve optimista na náhodné predaje .... , a to ešte bolo šťastie , že sme neboli obyvatelia vývozcu najväčšej demokracie na svete , to už neviem či by som už vôbec niečo písal... :D :D ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
nuž kyanit je na brúsenie bieda materiál.kamene sú také neživé,farba taká čudná modrá a kopec prasklin a inklúzií. to sú fakt len kamene na hranie a " liečenie "
Registrovaný uživatel
Tie kamene na fotke je cista syntetika 100%, jedna sa o synteticky zafir vyrobeny Verneuilovou metodou. Velmi casto takto klamu a zavadzaju turistov a zarabaju na nevedomosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » Brusenie kamenov

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1