Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Burian? Asi ne, ale zajímal by mě Váš názor.

Vykupminci.cz
Numisargo

Burian? Asi ne, ale zajímal by mě Váš názor.

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tento obraz jsem získal nedávno od svého známého. Moc se mi líbil. Až doma jsem si všiml přípisu tužkou na druhé straně. Ten obraz měli doma cca.50let, a o přípisu nikdo neměl ani tušení. Jelikož obraz není signován, údajně by se mohlo jednat o skicu. Pokud tedy není možnost, že by se signatura nacházela pod paspartou. To se mi ale nechce zjišťovat. Malováno nejspíš tuší. Samozřejmě mi je jasné, že to dozadu mohl napsat kdokoli. A ruku do ohně, že se skutečně jedná o Z.B. žádný znalec asi nedá. I tak děkuji za vaše názory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Můj názor na to je ten, že bys to neměl dávat do sekce numismatiky :D :D
Registrovaný uživatel
Tak to se omlouvám. Doprčic. Jak to mám přehodit do obrazů, nebo vymazat.
Registrovaný uživatel
Musí to udělat dotyčný moderátor.
Registrovaný uživatel
To EMAR:

Možná by bylo dobře kontaktovat tohoto pána:

http://aukro.cz/my_page.php?uid=7285422
Registrovaný uživatel
mne ta skica na Zdenka Buriana sedi. som ale amater, takze mojmu pocitu neprikladat ziadnu vahu.
je to pekne, aj ked namet je pomerne nudny, a zaber moc staticky.
chvilku som nad tym rozmyslal.. nemohol by to byt Suez ?
alebo nejaky iny prieplav, ci zaliv ? kapacita tej vodnej plochy vyzera byt pomerne obmedzena.
oprotivny breh je vidiet tak do kilometra, hned za lodkami.

Emar: daj nam sem potom nejake info, ak sa nieco dozvies. aspon mna to teda celkom zaujima.
_______________
Moderátor
Každopádně, žádný amatér tohle nemaloval...
Registrovaný uživatel
ta pasparta je inac dost siroka, zasahuje aj do okrajovych casti skice.
ja by som na to asi dlho dlho cumel, ale po par dnoch rozmyslania by som asi neodolal. Z.B. sa rad podpisoval uplne dole.

maly postreh k podpisu vzadu:
bolo kedysi uplne bezne (takmer vzdy) ze zaramovane diela sa vzadu prelepili cez ram papierom.
ak by sa po zaramovani bol Z.B. ochotny este raz dodatocne podpisat, znamenalo by to ze majitela dielka zrejme osobne poznal, a podpisal mu to vzadu, po tom co povodna signatura vpredu ostala prekryta paspartou.
_______________
Registrovaný uživatel
Mně to na Buriana moc nesedí... :roll:
Registrovaný uživatel
Trochu sa to vymyká Burianovej tvorbe. To však neznamená, že to nie jeho dielo. Môže to byť výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo.
Text napísaný na zadnej strane obrazu by mal posúdiť grafológ, aby sa potvrdilo, či vyvrátilo, že jeho autorom je Z. Burian.
Registrovaný uživatel
Burian, neburian, je to pekný obrázok. Na chatu ako stvorený. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Myslíte si, že bych to měl zkusit rozebrat a podívat se pod paspartu, zda tam není náhodou ukryta signace? To by znamenalo vyříznout papír v zadu.
Registrovaný uživatel
s tym rezanim sa neponahlaj. to mozes spravit kedykolvek.
skus kontaktovat toho pana co ti doporucil Lopez1504:
Burianolog@seznam.cz
_______________
Registrovaný uživatel
Tak jsem ho požádal o pomoc. Uvidíme. Dík.
Registrovaný uživatel
Tak. Přišla mi odpověď od Burianologa. Na Buriana to nevypadá, ale spíše by se přikláněl k Miloši Novákovi nebo Bohumilu Konečnému, ale také si jistý není. Doporučil mi obraz rozebrat a doufat, že se někde ukáže signace, nebo něco na zadní straně. Bohužel jsem nic nenašel. Tak mi nezbývá jen doufat, že někde najdu nějakou ilustraci, která byla inspirována obrazem. Zatím se mějte a dík.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Burian? Asi ne, ale zajímal by mě Váš názor.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1