Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Čajovna

Vykupminci.cz
Numisargo

Čajovna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mne vždy k objednávke pošlú aj nejakú vzorku na ochutnanie. Teraz mi poslali Vietnam Green, predpokladám, že je to úplne bežný čaj. Ochutnal som ho až po určitom čase, skepticky...no a padol som na prdel...mňam, zrovna to srkám :D
Registrovaný uživatel
To dělá právě Amana, že podle výše objednávky můžeš dostat buď slevu nebo si sám zvolit vzorky čaje. Toho při každé objednávce využívám a objednávám si právě vzorky těch nejdražších čajů :D
Moderátor
Taky to tak delam :) Bohuzel v Ceste caje se vetsinou snazi vnutit poukazku do cajovny s casove dost omezenou platnosti a az kdyz zrovna zadne nemaji, davaji vzorek zdarma.

Nasel jsem celkem dobre stranky.. dobre z hlediska rozsahu popsanych caju. S jednotlivymi tvrzeni se da polemizovat, treba to ze Oboci dlouheho veku snese vice nalevu nez Bila pivonka mne rozesmalo a kdyz jsme u toho, netusim jak se autorovi povedlo ten Pai Mu Tan prelouhovat do tak oranzove barvy, sice tam ma bordel umozneny mizernym vnitrnim sitkem konvicky, ale to ma tak u vseho.
U nize zobrazeneho caje, ktery prave piju, se mi taky prave podarilo vyvratit jedno tvrzeni - pry nizka trvanlivost. Ke svemu prekvapeni jsem zjistil, ze i po sedmi letech (mel jsem ho zabordeleny v jedne skrince) se nejen da pit, ale je skoro tak dobry jako v dobe, kdy jsem ho kupoval. Chutove velmi prijemny, narozdil od beznych vietnamu, ktere jsou spis na nakopnuti, docela jemny.
Jestli to nebude tim, ze cim kvalitnejsi caj, tim vetsi je i trvanlivost (obecne, uplne u vseho to platit samozrejme nebude).

http://www.tea-earth.net/tea/green/shantea.html
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 5. 2. 2015, 13:40. »
Registrovaný uživatel
Ano, jsem zaregistrovaný na tom jeho fóru, ale už jsem tam asi půl roku nebyl. On ten týpek totiž nemá rád, když máš na věc jiný názor a rád se do nekonečna pře, dokud nemá poslední slovo. Párkrát jsem se tam s ním chytil, až mi jiní uživatelé psali SZ, abych se na něj vykašlal, že takový zkrátka je a že nemá cenu s ním diskutovat. Proto prý i spoustu čajařů odradil, aby se na tom fóru dál prezentovali ...
Registrovaný uživatel
tenzor
No čaje teda fakt nedražím :-)
Amana osobně - hm... to je totéž, co s těma mincema - bohužel...
A na jejich obchod jsem kouknul, ale výběr z toho hlavního téměř nula a jediné 2 čaje, které vypadají dle fotky aspoň trochu lepší jsou FF 2013!!
To opravdu nevypadá na ani průměrný obchod. :-(
Registrovaný uživatel
Kacuro
Snobárna možná existuje, ale osobně si myslím, že u čojomilců daleko méně, než v jiných oborech. A především je nutno striktně odlišovat snobárnu a gurmánství. Pokud někdo 5%ní rozdíl v chuti mezi čajem za 300 a 2000 opravdu ocení a vychutná, je to jeho věc, gusto, peněženka a není to snobské. Pouze pokud to někdo dělá na dojem a platí za něco, co pro něj vnitřně cenu nemá, je to snob.
Osobně např. vychutnám místní výborné sýry, skvělou hudbu atp. a jistě nejsem snob, když si koupím kvalitní 10timěsíční Gruyére nebo CD player za 520.000 Kč, prostě proto, že to ocením a stojí mi to za to. Snob by byl ten, kdo nepozná daný sýr od eidamu a přesto si koupí ten drahý, aby udělal dojem na příbuzné.
Registrovaný uživatel
tenzor
:-)) Já pil už i 22 let starý čaj - a dalo se to. :-) (Žádný špičkový, plechovkový za málo.)
Registrovaný uživatel
Filozof napsal
A na jejich obchod jsem kouknul, ale výběr z toho hlavního téměř nula a jediné 2 čaje, které vypadají dle fotky aspoň trochu lepší jsou FF 2013!!


Proto jsem tu také v minulosti několikrát psal, že poslední objednávku dělám na podzim (říjen), kdy beru větší množství čajů, abych s nimi vydržel do příští sklizně, protože na začátku dalšího roku už mývají vyprodáno. A to je pro mě rovněž záruka kvalitity, že mají dostatečný odbyt, na začátku sezony vyprodáno a nakoupí čerstvé čaje. To, že tzv. "černé" čaje odbyt nemají, může vypovídat o tom, že o ně není zase až takový zájem, narozdíl od oolongů, které jsou většinou vyprodané.
Moderátor
Filozof: ja bych rekl ze Amana je neco jako prumerny obchod a (bohuzel) jeste tak 10 let zpet v CR nic lepsiho (krome caje koupeneho primo z cajovny a to samozrejme jak kde) asi nebylo. Je fakt, ze asi 7 let zpet jsem od Amany prestal brat caje po par excesech, ktere se tykaly hlavne kvality caje (u nekterych je to typicke, puer nemaji nejlepsi a jednou byl uplne o nicem, nejspis spatne skladovani, ale zase na nektere, hlavne kvalitnejsi caje si nemuzu stezovat). Pak se v brne objevila Cesta Caje a ja zjistil, ze za ty same ceny muzu mit opravdu kvalitni caje, ze
Jenze od te doby jsou u Amany ceny prakticky porad stejne, v Ceste Caje o 50% vyssi, nekdy i vice. Kolikrat se stane, ze caje kupovane na podzim jsou o neco drazsi nez na jare.. a na jare je cena zase o neco vyssi. Zacina mi to pripominat italskou syrarnu v NC Kralovo pole, kde zacinali s cenami jak na florentske trznici a uz po dvou letech jsou o 60% vyssi.. ale to ted odbocuju :)
Kazdopadne, v Ceste Caje se mi libilo to, ze krome toho ze tam maji velky vyber kvalitniho a dobre skladovaneho zbozi, pracuji tam lide kteri maji radi caje a hodne o nich vi (zatimco u Amany nejspis obcas cajove negramotni brigadnici, podle poctu omylu). Jenze jednak ty ceny zacinaji byt horentni a jednak se mi posledne stalo, ze tam byla nejaka akce a prodaval tam dost mlady klucina co nerozeznal oolong od zeleneho caje (vazne, neprehanim), nekolikrat caj rozsypal a vubec cely nakup byl velkym utrpenim. Predim jsem zkusil vzit na milost Amanu a i kdyz nektere jejich caje nejsou dostatecne kvalitni (napr. Lung Ching), jine se kvalitativne vyrovnaly Ceste Caje, akorat byly o 10-30% levnejsi. U levnych caju je rozdil nekdy jeste vetsi.
Takze zadny spickovy obchod Amana jiste neni, ale zaroven bych ji nezatracoval. Je fakt, ze bych mel vyzkouset i nejake nove obchody, ktere v poslednich letech vyrostly jako houby po desti a nektere jsou dost chvalene. Ja si bohuzel zvykl v poslednich letech chodit pro caj do Cesty caje, kde si k nemu muzu privonet, podivat se na nej apod. ale asi to nema smysl za kazdou cenu.
Moderátor
Jeste k tem vyprodanym cajum.. dost mne to u Amany iritovalo (zvlast kdyz jsem udelal objednavku treba az na zacatku zimy) ale posledne v Ceste Caje nemeli ani blbou Vodni vilu (resp. meli, ale poslednich cca 30 gramu, z cehoz jsem si nakonec bral 19, aby v tom nebyla uplna drt ze dna). Takze asi tak..
Registrovaný uživatel
Nakupovat se samozřejmě má po FF a po SF, nikoliv na podzim - jednak proto, že čaje jsou čerstvé a lepší a druhak proto, že ty nejlepší jsou týden po dovozu FF či SF už pryč.
Jenže do FF je pořád daleko a díky vypadnutí MŠ není kde brát a já potřebuju něco v dohledné době. (Jako feťák :-) ) .
A oolongy, zelené ap. jsou mi platné jako koloběžka při koupi náklaďáku... A v tom hlavním - DJ tam prostě Amana nic nemá.
Jdu kouknout jinam.
Registrovaný uživatel
Hm... Cesta čaje v E-Shopu nula nula nic. :-(
Registrovaný uživatel
Filozof napsal
Hm... Cesta čaje v E-Shopu nula nula nic. :-(


Proč si pořád stěžuješ? Máš nakupovat čaje v dostatečném množství v té správné době ...

Navíc si tu minule psal o tom, že máž doma desítky čajů, tak v čem je problém? ;)
Moderátor
Navic u Cesty Caje bych nespolehal, ze bude e-shop uplne aktualni.. jednak muzou mit caje co na eshopu nejsou a jednou se mi stalo, ze jsem nakupoval za jinou (pochopitelne vyssi) cenu nez byla v e-shopu, protoze to neaktualizovali.
Moderátor
Filozof napsal
Nakupovat se samozřejmě má po FF a po SF, nikoliv na podzim - jednak proto, že čaje jsou čerstvé a lepší a druhak proto, že ty nejlepší jsou týden po dovozu FF či SF už pryč.
Jenže do FF je pořád daleko a díky vypadnutí MŠ není kde brát a já potřebuju něco v dohledné době. (Jako feťák :-) ) .
A oolongy, zelené ap. jsou mi platné jako koloběžka při koupi náklaďáku... A v tom hlavním - DJ tam prostě Amana nic nemá.
Jdu kouknout jinam.

Tak jev zmizeni caje po tydnu prodeje jsem jeste nezaznamenal (za mesic dejme tomu). Bavime se opravdu o cajich pod 10 000 za kilo?
Protoze jestli ne, tak se to da oznacit jako spatne hospodareni daneho obchodu a nedostatecna objednavka..
Mimochodem tu fascinaci DJ nechapu. V podobne cenove kategorii u mne chuti vzdycky vyhral Nepal / Sikkim.
Registrovaný uživatel
Minulé Vianoce som dal lupole mimo iného aj teplomer na meranie teploty vo vnútri mäsa, taký ten budík na stopke. No a našiel som mu nové uplatnenie, takže už presne viem, kedy má voda tú správnu teplotu... medzi ovcou a prasaťom :D
Registrovaný uživatel
:D Jinak v KH je také čajovna, můžeme tam po VČS zajít :D
Registrovaný uživatel
Super, takže mi tam predvedieš pravé čajové kung fu ;)
Registrovaný uživatel
Pravé určitě ne, sám jsem ho nikdy neviděl in natura, jen nějaká videa na youtube :D Ale my se s tím doma zase až tak nemazlíme. Pohoda u čajování určitě ano, relaxační hudba, vonná tyč, meditativní rozpoložení ... Ale na nějaké ustálené rituály jsem nikdy nebyl. Navíc se obávám, že v dnešních čajovnách o tom nemají ani ánung ...
Registrovaný uživatel
Jinak před dvěma lety jsme s Lukášem a jeho ženou do té čajovny v KH chtěli zajít, po VČS jsme se šli ještě projít po večerní Hoře, ale tuším, že už tenkrát měli zavřeno nebo už měli končit. Nepamatuji si to přesně. Tak nevím, jaké to tam je ...
Registrovaný uživatel
Tak ináč, prinesieme nejaké vzorky a čajové harampádí, horúcu vodu dodá Kat a môžeme koštovať čaje...minimálne ja (tuším aj predseda je nepič) to ocením viac ako nalievať sa nealko pivom a inými kofotinami. :)
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Filozof napsal
Hm... Cesta čaje v E-Shopu nula nula nic. :-(


Proč si pořád stěžuješ? Máš nakupovat čaje v dostatečném množství v té správné době ...

Navíc si tu minule psal o tom, že máž doma desítky čajů, tak v čem je problém? ;)


1) Nestěžuju si. Prohlédl jsem si doporučené čajovny a konstatoval výsledek. Nic víc.

2) Ve správné době nakupovat budu, ale jaksi neumím urychlit čas. Doba po sklizni ještě není a DJ téměř došly.

3) Desítky čajů jsou, ale to hlavní - DJ nikoliv. Je to totéž, jako by doma milovníkovi oolongů došly oolongy. Černým Ceylonem je nenahradí. :-)
Registrovaný uživatel
tenzor
Nejen, že čaje někdy zmizí do týdne, ale někdy ještě dříve, než jdou do prodeje a stihne se na ně napsat popis. To je prostě fakt. Celkem logický - ty dobré čaje jsou prostě velmi žádané.

Nevím, co myslýš fascinací DJ. Pokud pouze rozdíl mezi DJ a Nepál/SIkkim, tak DJ jsem psal pouze pro zjednodušení. Nepály a Sikkimy řadím mezi ně - chuťově je to podobné, nerozeznám, zda je daná plantáž v Nep. nebo DJ. Mohu to vypisovat celé, ale přišlo mi to kratší a rozlišení jsem nepovažoval za důležité. Pil jsem stejně výborné Nepály, jako DJs.
Moderátor
Aha, já myslel že patříš k těm, kteří vynášejí do nebes jenom Darjeeling :) Měl jsi říct rovnou, že se

S těmi čaji co zmizí do týdne, jak říkám, pokud nejde vyloženě o nějaké rarity, které nejsou pro běžné lidi dostupné, tak jde o neschopnost obchodu objednat čaj, o kterém ví, že o něj bude velký zájem, v dostatečném množství..
Moderátor
Už bych asi měl jít spát.. prvni odstavec měl končit "... že se bavíme o vysokohorských čajích" :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » Čajovna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1