Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Čajovna

Vykupminci.cz
Numisargo

Čajovna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Co dneska mate dobreho? Ja zrovna popijim treti nalev Hong Shui Dung Ti a je to vynikajici.
Registrovaný uživatel
Já klasicky maté (Piporé), ale chápu, že to středoevropané skutečně neocení :)
Registrovaný uživatel
Dneska jsem byl poprvé (a v tomto semestru v podstatě i naposled) ve škole, tak jsem si udělal do termosky zeleného vienamce Thom Ngon. A půlku mi ho vypily lačné studentky :D
Registrovaný uživatel
Lačné studentky se zvrhle vrhly na Tvoji termosku jo? :twisted:
Registrovaný uživatel
Ja som práve dopil ďalší šálok japonského Matcha, ale tá "chuť" chlorofylu je hooodne špecifická...ako keby som pil vývar z vodných rias :roll: Ale aspoň je to zdravé :D
Registrovaný uživatel
Já si udělal lahůdku, které se samozřejmě žádné oolongy ani vietnamci neblíží... :-))) Nepal FF Kuwapani Makalu Tippy 2014, Lot 73, gr7, SpHp.
Registrovaný uživatel
No, len aby si sa z toho Nepálu neposr... :P
Moderátor
kacuro: ja blbec, mel jsem na vysce balit holky na caj :)

Filozof: to je jako rict ze dvanactilety cognac se ani neblizi stejne staremu rumu nebo ze Weltenburger Kloster Heffe-Weissbier Dunkel hrave porazi Aecht Schlenkerla Rauchbier. Tedy s prominutim pekna hovadina. Jsou to ruzne druhy a kazdemu muze chutnat trochu neco jineho..
Mimochodem sebelepsi Nepal/DJ mi nevydrzi na cely den.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 18. 2. 2015, 19:55. »
Registrovaný uživatel
Hurley napsal
Lačné studentky se zvrhle vrhly na Tvoji termosku jo? :twisted:


A dokonce mi i srkaly z ... misky :lol:
Registrovaný uživatel
Právě jsem udělal 3 litry zeliča s jasmínem - Yin Hao, je to dobrota a zároveň i naplní můj celodenní pitný režim :D
Registrovaný uživatel
Hm,zajímavé kolik lidí se tu věnuje pití čaje,jeden by měl skoro chuť si nějaký objednat a vyzkoušet,ale stačí mi tak dva šálky obyčejného za rok.....a cisterna kávy.
Registrovaný uživatel
Ja som s čajom začal len pred pár mesiacmi, predtým som bol dlhoročný kávičkár (4-5 denne) a banujem, že som s tým nezačal oveľa skôr...stále objavujem nové chute čaju, účinkami sa káva na čaj nechytá ani zďaleka a to nehovorím o vplyve na zdravie, t.j. žiadne prekyselenie, kopec vitamínov, minerálov, antioxidantom, automaticky dodržaný pitný režim...už som na to namotal aj lupolu :)
Na začiatok vyskúšaj nejaký ľahký oolong s jemnou kvetinovou chuťou.
Registrovaný uživatel
sigur: správně, jen tak dál, osvěta je důležitá :D

add: "černé čaje", včera běžel na ČT2 nějaký cestopisný pořad o Srí Lance, ze kterého jsem sice zachytil jen několika minutový kousek, ale zrovna v něm říkali, že na Ceyloně je v "čajovém" průmyslu zaměstnáno asi milion lidí, kteří zde pracují za minimální plat a živoří na hranici chudoby. Takže jen tak dál, kupujte ceylonské čaje a podporujte ty kapitalistické vydřiduchy, popíjejte čaj vydřený potem a utrpením otrocky vykořisťovaného ceylonského lidu ... (doufám, že to nebude číst Turtle, ten by se do mě pustil :))
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
otrocky vykořisťovaného ceylonského lidu ... (doufám, že to nebude číst Turtle, ten by se do mě pustil :))

:D
Nebo ho nekupujte a ti chudáci chcípnou hlady nadobro. ;)
Registrovaný uživatel
:D Já to věděl ... Místo čaje budou pěstovat zeleninu a chovat domácí zvířata a nebudou mít hlad ;) :D
Registrovaný uživatel
A kde by to pěstovali? Nemají žádné pozemky.
Moderátor
Ted piju Draci studnu.. obycejnou od Amany, podle mensich a zlomenych listku to teoreticky neni uplne ta kvalita, na kterou jsem byl zvykly, ale zajimave je, ze kdyz se trefi teplota, tak je stejne dobry jako vyssi tridy.. anebo nemam tak kvalitni chutove bunky :)

Slinty CT o vykoristovani asi nema smysl komentovat. Kdyby slo o Severni Koreu nebo nejaky stat, kde lide chcipaji hlady a nemaji jinou moznost, tak by to bylo na zamysleni, ale HDP Sri Lanky je v prepoctu nejakych 120 000 Kc na osobu, 3x vyssi nez v Indii, vycestovat taky nemaji zakazane a kdybych byl hodne cynicky, tak bych rekl, ze tam ziji vetsinou budhiste, kteri se pres nejake utrpeni maji prenest, ale je mozne ze tam pracuji spis zahranicni delnici nebo nejake minority.
Moderátor
Hm, tak jsem byl upozornen ze s tim HDP kecam neb je to spatny prepocet.. ok, beru zpet, ale stejne si myslim, ze existuji horsi staty a ze ma prumerny clovek na Sri Lance vetsi moznosti nez prumerny Ind nekde ve vnitrozemi.
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Právě jsem udělal 3 litry zeliča s jasmínem...

To máš v šuplíku akože bažanta? :D Ja dám za šichtu maximálne 1,5 litra a teda ku koncu odbehujem pomerne často na pánov...a to je vlastne ďalšia výhoda čaju - krátke pravidelné prestávky pri sedavej práci spojené s pohybom :D
Registrovaný uživatel
No jo no, holt se musí chodit častěji :D Půlku už jsem vypil, za chvíli se vrhnu na termosku :D
Registrovaný uživatel
tenzor
Hádej, proč jsem tam dal těch 8 smajlíků... :-)
Registrovaný uživatel
Lopez
Traduje se, že pití kávy a požitek z čaje se vylučují. Nejsem příliš přítelem takovýchto kategorických soudů, ale pravdou je, že jsem nikdy nezažil oboje dohromady. Chuťové buňky zkažené od kávy asi těžko mohou vychutnat daleko jemnější nuance čaje. Ověřit se to samozřejmě z logiky věci nedá, tedy je to jen akademická debata. (Navíc - ať si každý pije co chce, třeba kávu smíchanou s čajem).

A faktem také je, že čajová a kávová kultura (alespoň u nás) nemá mnoho společného. Pracovní pauza s "kávičkou" a "cigárkem" a pokecem o posledním dílu "Tak jde čas v růžové zahradě" (nebo jak se to jmenuje) se prostě s nočním PhuErhem nad Limes Inferior nebo intelektuální debatou o problémech noetických důkazů pravdy nad DJ Thurbo poněkud míjejí.
Samotného by mne zajímalo, zda existuje osoba, která to v sobě dokáže mít oboje.
Registrovaný uživatel
Sigur
No vida!!!! Teď o tom píšu. Tak to je pro mne zajímavý názor - kávaře->čajaře.
Registrovaný uživatel
kacuro ad Šrí Lanka.
K tomu by Ti řekl dost věcí jeden můj známý - jistý Zdeněk Thoma. Na Ceylonu pobýval, napsal o tom krásné knížky. Povídání s ním nad šálkem čaje je moc příjemné.
Ale jinak - právě kvůli věcem, o terých mluvíš, vznikl přeci dávno projekt Fair Trade, že? Kupuješ proto tyhle věci?
A jinak - jde o problém obecný. Ať mrkneš na svoje botasky, NTB, papírovej kapesníček nebo hračku pro dítě, dnes téměř vždy za tím je něčí utrpení za 4 USD měsíčně, abys to mohl mít skoro zadarmo... Problém těžké práce trhaček čaje za minimální mzdu je diskutován nejméně 40 let.
Registrovaný uživatel
tenzor ad Šrí Lanka podruhé.
Blbost. Tam jde o problém Tamilové - Sinhálci, dědictví kastovního systému atp. To je přeci všeobecně známé... Na plantáži pracují jen Tamilové - "podlidé".

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » Čajovna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1