Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Čajovna

Vykupminci.cz
Numisargo

Čajovna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Proč myslíš?
Moderátor
Taková myšlenka mne napadla - když se má zelený čaj zalévat 80°C teplou vodou, je lepší voda nedovařená nebo převařená chladnoucí?
Když pominu takové detaily, jakože každá voda je jiná, dokonce i destilovaná.
Registrovaný uživatel
Ortodoxní čajaři vodu při 80°C odstaví, já ale vodu lehce převařím a nechám zchladnout. Zkoušel jsem i ten první způsob, ale rozdíl jsem nepoznal. Navíc, stejně hned po odstavení voda začne chladnout, takže při zalévání i louhování už je tam pak nižší teplota.
Registrovaný uživatel
CHYBA!!
Voda vždy musí projít varem! Až pak chladnout. Buď pořiď čajový teploměr, nebo půjč a odstopuj si jednou časy chladnutí k jednotlivým teplotám.
Registrovaný uživatel
Ani nie po mesiaci mi prišla ďalšia várka čaju. Minulo sa mi pu erh hniezdo (veľmi som si ho obľúbil), tak som k nemu priobjednal ďalších 9 modelov :) Spolu s várkou z Kutnej Hory mám teraz doma celkom slušný výber.
Akurát lupola sa začala vyhrážať, že ma pošle na liečenie... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:D Dnes jsem v práci vypil 2 litry jasmínu a teď si s přítulkou dáváme jeden výtečný oolong :D Tak se u Dr. Chocholouška možná potkáme ;)
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Ortodoxní čajaři vodu při 80°C odstaví...


Mám v práci dispenzor na vodu a teda zalievam neprevarenou vodou s teplotou 85°C. Problém ale je dodržať čas lúhovania, keďže po mne stále niekto niečo urgentne potrebuje :roll: Doma síce stopujem presne, ale zas teplota je od oka. :)
Registrovaný uživatel
Při těch nepřevařených vodách je potřeba teploměr, který nemám, a tak převařím a vždy čekám ;)
Registrovaný uživatel
...což s sebou nese i svá rizika... Občas zaleju ještě moc horkou, občas už zase moc vlažnou a několikrát se mi dokonce stalo (i přes svůj stále ještě mladý věk), že jsem na tu vodu zapomněl úplně :D
« Poslední úpravu provedl(a) Hurley v 23. 4. 2015, 12:23. »
Registrovaný uživatel
Ja jsem si za celkem priznivy peniz poridil konvicku s nastavitelnou teplotou a na teplomeru je pak videt i aktualni (klesajici) teplota vody kdyz to clovek odstavi. To mi prijde jako nejjeddnodussi reseni...
Registrovaný uživatel
Teplotu vody řeším jen u zeliča a běliča, které připravuji jen občas. Častěji dělám oolongy, kde teplota vody nehraje až takovou roli ... :D

Ale už se mi u zeliča stalo mnohokrát, že jsem chladil vodu a vzpomněl si na to, až když měla pokojovou teplotu :D
Moderátor
zeliča a běliča.. dobré zkratky :)
Co dál? černiča, ooliča, žlutiča a puerča? :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 24. 4. 2015, 3:10. »
Registrovaný uživatel
Já si nejprve myslel, že se jedná o nějaké balkánské odrůdy :D
Registrovaný uživatel
:D to je česko-japonská zkomolenina, něco na způsob Senča, Hojiča atd. :D
Registrovaný uživatel
No, takže jsem dal na místní doporučení. Nic iného mi neostalo. Můj dvorní dodavatel asi vymizel ze světa (na maily nereaguje, telefon je hluchý a objednám-li v e-schopu, bez slůvka vysvětlení mám druhý den peníze zpátky na účtě), takže jsem zkusil Amanu. Napoprvé pár čajíků na zkoušku - něco přes 2 tisíce - dál uvidíme. Pokud něco zachutná, doobjednáme. Kéž by to vyšlo, náhrada za Špimra se bude asi hledat velmi těžko.
Registrovaný uživatel
Tak snad budeš spokojený. Každou chvíli mám od nich v mailu upozornění na nějaký letošní čaj. Zatím jsou to ale dost drahé čaje. Nějakou zásobu ještě mám, tak udělám objednávku až někdy v červnu nebo červenci.
Registrovaný uživatel
Mně chutnají o kus více FF než SF. A špičkové FF jsou brzy vyprodané, takže reakce musí být rychlá - duben-počátek května. Pak šlus.
Registrovaný uživatel
Filozof, chcel by som sa niečo spýtať, ale máte skrytý mail. Pošlite mi, prosím, správu cez fórum (v mojom profile). Vďaka
Registrovaný uživatel
Sigur
Omlouvám se za týdenní nepřítomnost - byl jsem na "prázdninách v zahraničí". (Tedy v ČR.) Zprávu jsem poslal, kdyby nedošla, ozvi se.
Registrovaný uživatel
Čaj:
Tak jsem z Česka dovezl na pár týdnů čajíky (3.600 Kč) - tak jsem zvědav na tu Vaši Amanu...
Registrovaný uživatel
Zasa mi dochádzajú čaje a ako som sa nad tým zamyslel, tak som prišiel na zaujímavý fakt...čaje mi lezú viac do peňazí ako chlast pred pár rokmi.
Btw. aby bolo jasno...nepijem z presvedčenia, teda nie som vyliečený alkoholik ;)
Registrovaný uživatel
sigur
? To piješ tolik čaje nebo jsi pil tak málo alc.? Kolik ročně ca utratíš za čaje?
Registrovaný uživatel
Čajujem len asi polroka.
Neber ma doslovne :) Možno to bolo tak 2-3 sedmičky vína týždenne. Čaju teraz vychlentám tak za 40 eur za mesiac. Asi budem musieť robiť viac nálevov :)
Moderátor
nuz hold ako hovorim kazda zaluba nieco stoji
_______________
Registrovaný uživatel
Ja mám pocit, že je to skôr mierna závislosť :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » Čajovna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1