Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Časopis Filatelie

Vykupminci.cz
Numisargo

Časopis Filatelie

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Packa02 napsal
Jaromir napsal
Wjem: vzteklé penzisty občas zažívám na schůzce našeho KF, když nadávají, kolik peněz stojí novinky. Vždycky mlčím, ale proč potom známky sbírají?
vteklého penzistu jsem zažil tento týden v jedné Pražské filatelii , Kupoval jsem malý , ale zajímavý zasobník se známkama. Směska a u toho aršík - zlomená tlapa , cena 90.- Po zaplacení jsem poděkoval za příjemný nákup a pochválil prodejce , že i na zlomenou tlapu udělal dobrou cenu ..... do smrti mám zákaz chodit nakupovat


Packa: To si udělal zásadní školáckou chybu :P Nikdy neprozrazovat prodejci (zejména penzistům) skutečnou hodnotu jejich zboží. Copak v případě té zlomené tlapy jde jen o pár stokorun, a dotčený penzista to zřejmě vyřeší jen uplivnutím a sérií vulgárních leč neškodných nadávek :) Ale jít o řád tisíců a výš, tak to s nebožákem praští, anebo navždy zanevře na lidskou společnost a bude volit Stranu práv občanů Miloše Zemana anebo janu Bobošíkovou 8)
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Packa02 napsal
Jaromir napsal
Wjem: vzteklé penzisty občas zažívám na schůzce našeho KF, když nadávají, kolik peněz stojí novinky. Vždycky mlčím, ale proč potom známky sbírají?
vteklého penzistu jsem zažil tento týden v jedné Pražské filatelii , Kupoval jsem malý , ale zajímavý zasobník se známkama. Směska a u toho aršík - zlomená tlapa , cena 90.- Po zaplacení jsem poděkoval za příjemný nákup a pochválil prodejce , že i na zlomenou tlapu udělal dobrou cenu ..... do smrti mám zákaz chodit nakupovat


Packa: To si udělal zásadní školáckou chybu :P Nikdy neprozrazovat prodejci (zejména penzistům) skutečnou hodnotu jejich zboží. Copak v případě té zlomené tlapy jde jen o pár stokorun, a dotčený penzista to zřejmě vyřeší jen uplivnutím a sérií vulgárních leč neškodných nadávek :) Ale jít o řád tisíců a výš, tak to s nebožákem praští, anebo navždy zanevře na lidskou společnost a bude volit Stranu práv občanů Miloše Zemana anebo janu Bobošíkovou 8)
jsem slušně vychovaný , vždy děkuji . S Bobo a Zemanem nestraš -- ještě není Mikuláš
Moderátor
Dracek napsal
dejvy napsal
V podstatě není třeba ani mediální manipulace.
Filozofie mnohých sběratelů je taková, že sbírají to, co je na albových listech - ani o kus méně, ani o kus více.
Pak je další skupina, která sbírá vše, co je v katalogu bez ohledu na to, zda jde o plnohodnotný filatelistický materiál anebo pouze o suvenýr.
Další skupina sběratelů sbírá různé vady, odchylky a zmetky v bláhové naději, že tyto se budou s přibývajícím časem zhodnocovat (na rozdíl od běžných známek).

zapomenul jsi na skupinu pomatených námětářů, která často koupí kdejaký šrot, nalepí to nejednou téměř bez ladu a skladu(určitě bez estetického cítění) na listy, porůznu tam vmačká text tak, aby ji m omluvil kdejaké nesmyslné zařazení tématu velmi vzdálenému materiálu nejednou navíc jen v torzu....
a tomu pak říkají sbírka ! ! ! :twisted: 8) :roll:

Na hovadiny tohoto kalibru nemá smysl reagovat. Také mám svůj názor na specializované sběratele, ale necítím potřebu jej ventilovat; prostě jejich způsob sbírání respektuji.
Moderátor
Jak byste zařadili tu mojí aršíkovou sbírku? Zařazuji tam všechny světové aršíky do r. 1945 a v případě známkových zemí, které začaly vydávat aršíky až po tomto datu, tak první tři až pět emisí. A mimoto ke každé známkové zemi tam dávám i jeden aršík, který je buď nejdražší, anebo se mi nejvíc líbí. Ve všech případech jde o verzi ** a v případě, že pro daný aršík existuje Sonderstampel (příležitostní razítko), tak ty sbírám také, ale musí mít zároveň ** lep. Odchylky a varianty cíleně nesbírám, ale nejednou se k nim náhodně dostanu a zařazuji je tam také.


Jde tedy o zvláštní formu generální sbírky? Anebo zvláštní formu sbírky ZZ? Anebo se tomu říká ještě jinak?
Moderátor
ja by som to usporiadal podla Michla cize podla krajin, a vynechal by som si miesto na tie ktore mi chybaju...
_______________
Moderátor
V podstatě generální sbírka.
Registrovaný uživatel
jednou tu již byla řeč o tom , že je úplně jedno -- kdo co sbírá .
Moderátor
babygulka napsal
ja by som to usporiadal podla Michla cize podla krajin, a vynechal by som si miesto na tie ktore mi chybaju...


Mám to podle Michla, čímž mi z toho ale "vypadávají" některé aršíky (u Michla brané za kleinbogeny), které bych tam chtěl mít (Kde domov můj, Dětom, Koperník (GG), aj.)
Moderátor
tak ich tam v pohode zarad, zbieraj to co sa ti paci a co by si chcel mat...
_______________
Moderátor
Dráček: To si myslel takové sbírky, které například vytváří Pavlínka? ;) Teď v rámci prověrky přístupu na Exponet jsem kouknul na ten její národní park a přiznám se, že mě sbírka tohoto typu v jistém smyslu "fascinovala" :P 8)
Správný mišmaš, Pavlínko :D
Moderátor
Wjem napsal
Jen tak mimochodem, když jsem po daném článku pátral na netu, jsem zaregistroval, že k předplatnému Filatelie na příští rok 2012 dostane každý abonent grátis jakýsi aršík ze Světové výstavy Praga 1962 v katalogové ceně údajně vyšší než činí předplatné Filatelie...

No Tě bůh, to v tu chvíli jeho katalogová cena pronikavě klesne... Pokud předpokládám, že Profil má ve svých skladech podobné obrovské zásoby i dalších položek ČSR II., tak by do daného období neinvestoval ani halíř. Ještě, že jsem tak nikdy neučinil :) A chudáci nešťastníci, co tak učinili, anebo doposud činí :P


Zmiňovaný aršík byl jako dárek, v zoubkované i nezoubkované variantě, přikládán tuším již v roce 2005 k objednávce (asi)10 publikací z nakladatelství Pofis.
Mám trochu obavy z toho, zda Profil nemá na skladě blíže nespecifikované množství FDC ČSR II., když se začíná velice propagovat sbírání tohoto fil. materiálu...
Registrovaný uživatel
Wjem: Pavlínce fandím a nepatří zcela k tomu co myslím(i když některé stránky mi tedy nesednou, jako celek to snesu).
U sbírání známek, tak trochu jako sbírku malých uměleckých děl a námětů jako obrázků speciálně by mělo být povinností pokud to stránka dovolí trocha krásy i jako celek po optické a estetické stránce.
A co si myslet když jde o filatelii třeba o tom, že na stránkách jsou velmi malé výstřižky třeba frankotypů či celin místo celých obálek?!?!(za to bych tvrdě srážel body). Nehledě na lepení dvou i více věcí na sebe... Nejsem v zásadě proti námětovému sbírání, ale proti tomu, jak jsou ho mnozí schopni často až děsně prezentovat. 8)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Já jsem nikdy nebyl na žádné známkové výstavě, takže Pavlínčin exponát je první námětový, které kdy mé oko uzřelo :D Kdo by řekl, že se dá do národního parku Čertoryje zakomponovat i Leonardo da Vinci... :P Ale, nic ve zlým Pavlínko ;)

No, a jak hodnotí odborné jury ty skutečné "prasárny", které zmiňuješ? Pokud tomu dávají zelenou, pak asi není divu, že si na nich vystavovatelé "brousí" svou kreativitu či léčí komplexy :D
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Když se podívám do výsledkové listiny výstavy ve Vysokém Mýtě, tak je vidět, že ČSR II se téměř nikdo nevěnuje. Když pominu témata, tak tam byl pouze 1 exponát, ale z let 1945-53, další- rok 1945, 1x celiny 1945-46 a 1x ČR 1993-1995. Období 1953-1993 nikdo. To napovídá mnohé, Z. Koupal asi nástupce nemá

Já ČSR II kompletuji pouze ze velkých zásob nepřebraného materiálu ve volných chvílích. Zdůrazňuji, že nic nekupuji !!! Jinak ČSR II je takové nezáživné.... v porovnání s ČSR I či Aposty.
Moderátor
ako pre koho :-)...
_______________
Moderátor
Bez ohledu na cenové relace ČSR II. se mi tam vždy líbily ty série věnované umění, zejména poklady NG. Dokonce jsem váhal, zda je tematicky nesbírat. Nakonec jsem se ale rozhodnul pro originální díla ;)
Moderátor
Wjem napsal
Já jsem nikdy nebyl na žádné známkové výstavě, takže Pavlínčin exponát je první námětový, které kdy mé oko uzřelo :D Kdo by řekl, že se dá do národního parku Čertoryje zakomponovat i Leonardo da Vinci... :P Ale, nic ve zlým Pavlínko ;)

No, a jak hodnotí odborné jury ty skutečné "prasárny", které zmiňuješ? Pokud tomu dávají zelenou, pak asi není divu, že si na nich vystavovatelé "brousí" svou kreativitu či léčí komplexy :D

A kde je k vidění ta moje Čertoryje? Na Exponetu je jen Zelená lékárna.Jinak k tomu Da Vincimu- pokud se to pročte, tak tam je dané proč je v květinách i takový mistr.
K Dráčkovému hodnocení- máš pravdu a proto se snažím překrytí materiálů co nejvíc omezit.Výstřižky OVS se používají kvůli místu.Ono u našich exponátů se vpravdě ani většinou o výstřižky nejedná, protože zbytek celistvosti je skryt ve vyřezaném políčku.Za to američani mají snad jenom právě výstřižky a z celou celistvostí si tam nikdo hlavu neláme. ;) Na E-Bay se takové výstřižky s námětama prodávají dost draho. :shock:
Registrovaný uživatel
Na Exponetu je obojí...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Dracek napsal
Na Exponetu je obojí...

Tak to je pro mě novina.Zřejmě to, že jsem napsala aby se to tam nedalo , byla jenom habaďůra.Exponát je už předělaný a takřka čtvrtina věcí je vyměněná.Nějaká změna proběhla u všech 64 listů.
Moderátor
Tak jim napiš, že dostanou přes h... ústa :).
Moderátor
Kašlu na to. Snad se to někomu bude líbit. :D
Moderátor
je to 705 exponat http://www.japhila.cz/hof/index_chr.htm
_______________
Registrovaný uživatel
pavlinka napsal
Kašlu na to. Snad se to někomu bude líbit. :D


Tak jsem to tak Pavlinko proletel a nestrane reknu tohle k Čertoryji

velmi rusive na me pusobil ten 10blok 60h Unesco 1979
to jsem si myslel, že jako budeme hledat nějake deskové vady a nezachránily to ani ty podpisy dole - i když nevím komu patří
A u toho 4 bloku s podpisem Franty tak samo - pro mě to byl naprosto rušivý element , jelikož mě to odvádělo od tématu a pochopil bych to jedině v případě že by byly na celistvostech .

naopak co mě mile překvapilo byl výběr celistvostí
tady je vidět, že už Tě někdo pořádně "vycepoval" ;)
a že se tím exponátem nejen bavíš , ale i zabýváš do hloubky
takže tady máš ode mě obrovskou pochvalu
myslím, že v těch letech by jsi mnoho z nás , co se celistvostí týče , předčila , včetně mě .
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Jinak ČSR II. už sice nepadá(ono moc není kam)pokud si nevšímám nereálných cen v katalogu, ale stále padá reálně dolů dost věcí z ČSR I.(1918-39) a kupujících je dnes na obojí mnohem méně než před pár roky z mnoha důvodů...
To u mincí a bankovek ceny převážně zatím rostou, ale u některých už začal propad a jinde bych to očekával(nikoliv ale tak plošně-zatím), ale najdou se i kde bych čekal další růst.


Neviděl bych to jako pokles , ale spíš vystřízlivění z euforie a posílení kurzu koruny

když si vezmu průměrný plat z roku 93 - 5900kč
2008 -23500kč
přitom reálná kupní síla se zvedla zhruba jen o 10-15%
co se však změnilo enormně je kurz koruny vůči dolaru a euru
z roku 2000 z 42kč/USD na 2011 - 17kč/USD
z roku 2000 z 38kč/EU na 2011 24kč/EU

1 -takže lidé kteří (čechoameričani , čechokanadaní, ) do roku 2000 u nás mohli lacino nakoupit kvalitní filatelistický materiál at uz do sbirek nebo z investicnich duvodu , ho s rustem koruny zase prodavaji nam zpet - se ziskem samozrejme a byla to pro ne dobra investice

2 euforie 90let - kdy se otevrela stavidla pro kvalitni material a i diky cizincum se ceny vysplhaly vys, defakto se tvorily trzni ceny pro nase známky , dle zajmu

3 od devadesatych let je taky videt velky posun od investovani a sbíraní jen známek k postupnému přechodu na celistvosti (zatimco v 90 roce to bylo 5-8%sberatelu a to hlavne jeste letecke celistvosti ) dnes bych si dovolil tvrdit ze to bude nekde mezi 30%, což opět vede k rozmělnění cen

4 samozrejme ubytek sberatelu

5 ovsem pro CSR I to vidim porad solidne , jelikoz ten vyvin filatelisty je vetsinou smerem CR , CSSR a CSRI nez opačně
Registrovaný uživatel
Escartin: nesouhlasím…

Jak koruna postupně posilovala se naopak teoretisky zleňovaly případné nákupy zahraničí a také poměr cen znáek vzhledem k platům a kupní síle byl pro sběratele stále lepší.

Ad 1/ pominu-li pár(několik jednotliců) cizinců a stejně několik jednotliců z řad čechů žijících v zahraničí, pak většinu nákupů za stále vyšší ceny v minulosti realizovali místní sběratelé z ČR. Ostatně již delší dobu v zahraničí téměř žádné zajímyé sbírky ani materiály nejsou, protože k nám byly v naprosté většině dovezeny v druhé polovině 90.let. Ostatně ceny v zahraničí byly velmi nízké, dokud tam nejezdily masivně nakupovat naši sběratelé z ČR a tak obchodníci sledující zájem zvedly ceny u zbylého materiálu i tam(i když stále pod naše ceny). Pamatuji jak se v druhé polovině 90.let na veletrzích třeba Německu daly nakupovat úžasné materiály třeba i za ceny do 10DM.
Pokud budu trochu spekulovat, tak teoreticky cenu zvednuly restituenti a podnikatelé mající více peněz na utrácení aukcích i jinde.

Ad2/ viz.1, ceny netáhly nahoru cizinci, ale místní sběratelé z ČR.

Ad3/ nárůst jistě nastal, ale nejednou spíše z toho důvodu, že mnoho lidí měli brzy nasbírané známky své oblasti zájmu(nebo jim finančně dostupné) a hledali co do sbírek zařadit dále, nehlede i na mírnou popularizaci dokladů v literatuře a tisku - to ale nemělo myslím výrazný vliv na cenovou hladinu známek na trhu

ad4/ ano mimo jiné, dále třeba rušení mnoha velkých sbírek podnikatelů z jejich finančních důvodů a jsou i další faktory…

ad5/ bohužel s tímto optimismen zatím nelze zcela souhlasit, podívej se na pohyb trhu v posledních cca 5-7 letech a trndy ceny, také ceny nabídek u obchodníků a hlavně četnost a pestrost těchto jejich nabídek(nejednou včetně velkých slev).
:| :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 24. 10. 2011, 8:08. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Pokec o známkách » Časopis Filatelie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1