Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » cena bankovek

Vykupminci.cz
Numisargo

cena bankovek

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mohl by mi někdo poradit jakou mají hodnotu tyto bankovky:desetikoruna z protektorátu čechy a morava z roku 1942 , padesát korun československých z roku1929 a sto korun z protektorátu čechy a morava z roku 1940 děkuji Petra
Moderátor
Napište prosím upřesňující informace - stav bankovek (např. jako nové z tiskárny, zohýbané, potrhané, špinavé...), sériová písmena a zda jsou bankovky perforované ("dírkované") a jak (buďto nápis SPECIMEN nebo NEPLATNÉ). Dle toho se mohou diametrálně lišit ceny (od nějakých 10 Kč za ks až třeba po tisíce). Nejlepší by byl scan (umístit sem)
Moderátor
10/42 cca 250 až 400 Kč v závislosti na sérii
50/29 klidně i přes 3 000 Kč závisí hlavně na sérii
100/40 cca 240 až 450 v závislosti na vydání (napsáno na rubu) a na sérii

perforace a každé, byť sebemenší poškození (přehyb, špína, neostré růžky) rapidně snižuje cenu
Registrovaný uživatel
dekuji za odpovedi
Registrovaný uživatel
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,zda má bankovka nominální hodnoty 10 000 ZŁ z roku 1987 vyšší hodnotu,než ta samá z roku 1988?Pokud ano tak o kolik (přibližně),obě dvě jsou ve stavu (+-) 3.Za odpověď předem děkuji.
Moderátor
Na burze jsem je kupoval po 10 Kč. Oba ročníky. Vzácnější (myšleno ve stavu N) jsou nižší hodnoty - např. 50, 100 a 1000 ZŁ, které jsou ze 70. let. Ale i tam jde spíše o to, že ty z 80. let jsou za pětku a tyhle třeba za dvě stovky.. takže se zase o nějaké "cennosti" mluvit nedá. Spíše je to objektem zájmu právě sběratelů polských bankovek.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » cena bankovek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1