Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Chci si založit sbírku nějakého začínajícího malíře

Vykupminci.cz
Numisargo

Chci si založit sbírku nějakého začínajícího malíře

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Děkuji vám za typy pánové. Zrovna prohrabávám aukro. No já mám rád ty veselejší obrázky. Ještě tedy nejsem rozhodnut, ale určitě si vyberu. Obrazy bych rád přímo od autora, nikoli od přeprodejců.... tak uvidíme :)
Registrovaný uživatel
možná větší šance za rozumné peníze na nalezení slušného autora by mohla být v trochu přehlížené grafice, kde je zatím asi méně sběratelů...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
sesoradamik napsal
Chtěl bych vyloženě "objevit" nějakého nového malíře. Být jako první :)

Tady jsem narazil na nějakou modernu. Možná prodejce je autorem, tak mu když tak řekněte, ať přidá signaturu. Cena příjemná :P :D Možná je to právě ten objev. :o :)
http://aukro.cz/obraz-red-sun-i3922365422.html
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
cena je jak za rám a plátno.... možná jsou barvy grátis....
Registrovaný uživatel
Serge Nubret - ne ne ne :), ten se mi fakt nelíbí :) Ale když jsme u toho aukra, a u těch mých tipů, tak ten Krátký už docela leze nahoru, ještě před měsícem tam byly nejvyšší ceny tak 1000 korun, jeho obrazy byly kolem 500 - 1200, ale on tam má teď obraz přihozenej za 3000!!!! Na mě je to už drahé, ale tady se mi potvrzuje moje myšlenka. Že musím objevit šikovného a neznámého malíře! :)
Registrovaný uživatel
pokud je na Tebe 3000 drahé, tak se nesnaž sbírat obrazy...(to je holt realita)
za stokoruny máš šanci max. tak u té malé novodobé grafiky
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Dracek napsal
pokud je na Tebe 3000 drahé, tak se nesnaž sbírat obrazy...(to je holt realita)
za stokoruny máš šanci max. tak u té malé novodobé grafiky


Ovšem, na druhou stranu, pokud bude sesoradamik nakupovat modernu na Aukru, tak bude nakupovat za aukční ceny, kde těch 500 - 3000 Kč je v podstatě reálná cena pro drtivou většinu nově vznikající moderny. Tím pádem nebude zas tak moc moc tratit...
Jo, kdyby nakupoval z prodejních galerií, anebo z malířských webů, tak v podstatě za totéž "vyplajzne" často i o nulu navíc, a tady by si právě mohl těžce "rozbít nos" neboli projet kalhoty...

Ovšem, "slušných" malířů - modernistů, kteří se nelekají aukční konfrontace na Aukru bude asi hodně hodně málo. Podle mě tam převažují ti co nahrazují kvalitu kvantitou a "chrlí" (silně) kýčovitě zabarvenou modernu...
Registrovaný uživatel
Nebo tohle....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Domnívám se, že hlavní je osobitý a originální projev, který přináší něco nového. A ne přijít dnes s kubismem, kterému je sto let, nebo tvořit obrazy stylu K. Kodet.
Registrovaný uživatel
Tedy samozřejmě ať si každý tvoří jakým stylem chce, já se vyjadřoval k založení hodnotné sbírky.
Registrovaný uživatel
Já jsem prostě ta akademička (přesněji akademyčka ;) ), tak ráčej prominout, ale myslím si, že k osobitému projevu se musí přijít zákonitou a přirozenou cestou vývoje. Nelze si sednout před bílé plátno a říct si: tak jakpak budu dneska malovat?
To nefunguje a je to na těch obrazech vidět.
Malování je dřina a musí vycházet z vnitřního popudu. Malíř na sobě musí makat celej život. Vždyť i ten Pikaso k tomu svýmu kubizmu došel logickou cestou vývoje od zcela realistických studií.
A to je problém u 99.9% současné populace malířů i "malířů".
Každej chce hned dělat "velký humění" a tvůrčí boj by hnedle přenechal filmařům.
Proto si myslím, že laik prostě nedá dohromady sbírku z jím "objeveného" malíře, aby to za něco stálo.
Registrovaný uživatel
To jenom potvrzujete moje slova, ale nevylučuje to mladého autora.
Registrovaný uživatel
...je to jako ve fotbale..bud na to maji..nebo nemaji...po case se to vse vytribi..
i ten Picasso( :P ).......
Registrovaný uživatel
To. Artman- jasně, nejsme "vepři" :). Ale u mladých autorů je odhad, kam směřují a kam se dostanou (bavíme se o zakládání zajímavé sbírky) to nejtěžší, co existuje. Proto pro amatérského sběratele je tato (lákavá) cesta příliš trnitá.
Registrovaný uživatel
citace Kolemjdoucí:..............objevit mladého malíře, tedy malíře "on-line", je skutečně to úplně nejtěžší. Když už, tak najděte někoho, kdo je už tak jako lehce mrtvý, jeho dílo je uzavřeno, takže jej lze posoudit, kdo ovšem unikl pozornosti a je takřka neznámý. A až ho nakoupíte, pak se pokuste, aby si toho stejného autora oblíbil nějaký významný sběratel, který ho svým zájmem protlačí na trh a tím mu zvedne cenu. Je to prosté, milý Watsone ;)

Trochu smutné..............významný sběratel bude "protlačovat..."............ peníze, známosti...........co vlastně o nich není??? Tak nevím, jestli Sesoradamik začne nejdřív skupovat nebo hledat toho tlačícího :-)
Moderátor
Tak pokud jde o spekulaci (a kupovat něco v naději že to bude mít vyšší hodnotu, ne proto, že se mi to líbí, nic jiného není), je celkem přirozené, že jsou ve hře peníze a známosti.. :)
Registrovaný uživatel
A netýká se to jen umění :|
Registrovaný uživatel
Vstoupit na trh s uměním s myšlenkou vhodně investovat je jen pro silné nátury. Vzdělání, výtvarný cit a orientace v problematice jde ruku v ruce s absencí naivity a lehkomyslnosti.
Tak, nemusí se nám to líbit, ale to je to jediné, co s tím můžeme dělat (abych parafrázovala slavného Čecha) 8)
Registrovaný uživatel
Líbit se nám to nemusí, ale to je to jediné, co s tím můžeme dělat..............s tím nezbývá než souhlasit
Registrovaný uživatel
Před časem jsem četl „Jak prodat vycpaného žraloka za 12 milionů dolarů“. Je to docela zábavná knížka a tahle debata mi ji nějak připomněla.
« Poslední úpravu provedl(a) dědek v 6. 2. 2014, 10:06. »
Registrovaný uživatel
Když Vás mám paní Kolemjdoucí na drátě.....měla bych dotaz: maloval Jan Spáčil pastelem - křídou?
Moderátor
Kolemjdouci napsal
Když už, tak najděte někoho, kdo je už tak jako lehce mrtvý, jeho dílo je uzavřeno, takže jej lze posoudit, kdo ovšem unikl pozornosti a je takřka neznámý. A až ho nakoupíte, pak se pokuste, aby si toho stejného autora oblíbil nějaký významný sběratel, který ho svým zájmem protlačí na trh a tím mu zvedne cenu. Je to prosté, milý Watsone ;)


Líbí se mi výraz "lehce mrtvý"... :D
Sám jsem tuhle nechtěně použil podobný, když jsem studentíky nabádal, že do reklamy nemohou použít umělecká díla autorů, kteří jsou ještě "málo mrtví".
Registrovaný uživatel
Být lehce mrtvý ........... lepší než těžce................. ;)
Registrovaný uživatel
no, dotyčnému je to fuk, ale pro dědice a autorská práva obecně je to důležité:)
Registrovaný uživatel
pricezno, zklamu vás, to je spíše otázka pro jiné zde přítomné ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Chci si založit sbírku nějakého začínajícího malíře

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1