Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Chci si založit sbírku nějakého začínajícího malíře

Vykupminci.cz
Numisargo

Chci si založit sbírku nějakého začínajícího malíře

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jsem začátečník, ale koketuji s myšlenkou udělat si menší sbírku nějakého začínajícího, ale slibného malíře. Já vím, že tu hodně píšete, že to není pro začátečníky a že je to sázka do loterie, ale chci to zkusit. Momentálně mám v hledáčku tyto dva : Lubomír Krátký a Sonia N. Němcová Oba dva se mi líbí stejně. Krátký není až tak neznámý, zatímco S. Němcová je totálně neznámá. Cenově jsou pro mě oba přijatelní.
Dva obrázky Sonia N.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě dva obrázky L.
Krátký

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Skús sa kuknúť na tohto sochára. Nie je síce úplne neznámy, ale jeho plastiky sa mi páčia. Myslím, že jeho manželka zase maľuje abstraktné obrazy... www.patuc-art.sk
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Děkuju za odkaz - sou to moc pěkný věci :). Ale já jsem více na ty obrazy. A chtěl bych vyloženě "objevit" nějakého nového malíře. Být jako první :)
Moderátor
Chlapče, nešťastná, Vy se do toho nějak hrrrrr hrnete. To nedopadne dobře... ;)
Obrázky Vašich "favoritů" jsou, bohužel, příliš malinké, aby se daly nějak posoudit...
Registrovaný uživatel
Najistejší spôsob ako si založiť zbierku nejakého umelca je požičať mu peniaze. Peniaze už nikdy neuvidíš, ale byt budeš mať plný obrázkov :mrgreen:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Moderátor - mohu vložit odkazy na jejich prezentace? Tam sou ty obrázky samozřejmě v lepší velikosti.
www.malirka-obrazu.webnode.cz
http://www.kratkylubomir.estranky.cz
Fidzi - tos mě pobavil :) :)
No já se chci nějak seberealizovat, rád bych prostě "objevil" neznámého malíře. Z těch nových, začínajících, nebo neznámých novodobých.... :)
Půjčovat nikomu peníze nechci, ale kdyby se díky mě některý z nich vyšvihnul, nebylo by to přece marné :)
Registrovaný uživatel
Nebo mi dejte nějaký vlastní tip - ale aby ti malíři malovali v tomto podobném stylu. Když náhodou ty obrazy pak nebudou mít hodnotu, tak ať se mi aspoň líbí :) :)
Moderátor
sesoradamik napsal
No já se chci nějak seberealizovat.


A co takhle začít sám malovat, pak můžete objevit sám sebe a to také není k zahození?
Registrovaný uživatel
a čo tak obrazy od KORUNKY , nieco ma tu https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/vymenim-neco-za-mince-10404
Moderátor
ikanek napsal
sesoradamik napsal
No já se chci nějak seberealizovat.


A co takhle začít sám malovat, pak můžete objevit sám sebe a to také není k zahození?


Ikanku, ač se to nezdá, vytvářet originální jedinečnou modernu není žádná pudel, pominu-li čirou abstrakci. A zkoušet se "nacpat" do něčeho mimo "modernu" zase vyžaduje bravurní malířskou/kreslířskou techniku...jó, nemá každý talent jako třeba Oldřich Kulhánek.
Moderátor
sesoradamik napsal
Moderátor - mohu vložit odkazy na jejich prezentace? Tam sou ty obrázky samozřejmě v lepší velikosti.
www.malirka-obrazu.webnode.cz
http://www.kratkylubomir.estranky.cz
Fidzi - tos mě pobavil :) :)
No já se chci nějak seberealizovat, rád bych prostě "objevil" neznámého malíře. Z těch nových, začínajících, nebo neznámých novodobých.... :)
Půjčovat nikomu peníze nechci, ale kdyby se díky mě některý z nich vyšvihnul, nebylo by to přece marné :)



Oba dva jsou "okouzleni" kubismem, paní malířka navíc i naivismem, ale nic originálního tam nevidím. Takových "okouzlených" jsou stovky, ba tisíce...
Chcete-li být "in" a vyzdobit si byt originálními neokubistickými či "naivistickými" díly namísto reprodukcí či jiné originální moderny, prosím...
Ale, nějaké budoucí výraznější zhodnocení berte jen jako příjemný nečekaný bonus...
Registrovaný uživatel
wjewm - děkuji, tak budu hledat dál. Sběratelství mě zaujalo a obrazy mě hrozně baví :)
Ikanek - to by taky nebyl špatný nápad, ale na malování nemám čas a ani mě fakt nebaví nic vytvářet. Ale rád se pyšním vlastními objevy a objevit malíře je můj sen :). Chtěl bych prostě být spojován se jménem malíře, kterého jsem objevil :) Ale zase do toho nechci solit moc peněz. Takže levnej a dobrej malíř. Ale taky žádný hospodský mazal, musí mít ambice jít dál..... :) Tak co? Vidíte to bledě, že? No na té Němcové se mi líbí její volba barev. Ten její kubismus je takovej veselej... Krátký je zase vymalovanější vídám ho hodně na aukru, maká ... no a další co jsem zhlížel mě zatím nezaujali. Buď se mi sice líbili, ale už byli známější, nebo se mi líbili a nebyli známí, ale byli drazí, nebp byli levní a neznámí a nelíbili se mi :)
Moderátor
sesoradamik:
Osobně bych radil například tohodle:
Dobroslav Foll, člen skupiny Radar, lehce pozapomenutý, ale jsou to "skvělá a úrodná" 60tá léta, barevně by se Vám to mohlo líbit a růstový potenciál tam vidím... nZatím se dá koupit za rozumné peníze a když budete bedlivě sledovat třebas Aukro, tak ho tam můžete sem tam získat za babku, páč řada lidí "nerozluští" signaturu...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tady pár dalších Follů...;-)
Dělal i plakáty k tehdejším filmům 60tých let a ty filmy budou dobrý a uznávaný i za 100 let. Na rozdíl od většiny současné produkce...
Kdybych nebyl "zaintersován" v jiných malířích a výtvarných směrech, šel bych do Folla...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ty plakaty jsou pekne. Nedalo mi to a po tom Follovi jsem se dival, ovsem pripada mi, ze neni moc k sehnani (?). Ale muze to byt jen dojem na zaklade zbezneho shlednuti par stranek.
Moderátor
xjert01 napsal
Ty plakaty jsou pekne. Nedalo mi to a po tom Follovi jsem se dival, ovsem pripada mi, ze neni moc k sehnani (?). Ale muze to byt jen dojem na zaklade zbezneho shlednuti par stranek.



Ale, to je na tom to pěkný... že se musí hledat a "hlídat" Aukro či jiné zdroje...
Nakupovat bezmyšlenkovitě, byť se zanícením, umí každý trouba. A taky to pak s troubou po právu (většinou) dopadne...
Registrovaný uživatel
S tim souhlas. Ovsem pokud se jako zde jedna o zacatecnika tak u zdroju typu aukra je riziko padelku i pres hledani a hlidani vcelku celkem vyssi nez v aukci nejake renomovane galerie. Argument, ze muze neco uniknout prodejci (na aukru) vzhledem k nizsi znamosti autora beru, ale to same se muze stat neznalemu kupujicimu...nic to ale nemeni na faktu, ze ten Foll spatne veci opravdu nema...
Registrovaný uživatel
No mě se toto tedy nelíbí, jestli tomuto se říká umění, tak se nedivím, že svět spěje kam spěje ... Raději ať kolega sesoradamik podpoří zdejší umělkyni korunku, která maluje nádherné krajinky, které pohledí "duši", než tyto depresivní obrazy ...
Registrovaný uživatel
Investovat do "obrázků, které pohladí duši" není dobrý investiční záměr (ani ve střednědobém výhledu, o dlouhodobé investici do umění ani nemluvím). Nehledě na to, že to pohlazení duše je dosti subjektivní. Kupříkladu mně "naivistické" obrázky kočiček na pruhované peřině přinášejí chmury a splín :) ...
Pro tazatele- menší sbírku si můžete udělat prakticky z kohokoliv. Ovšem, na "objevení" umělce nemůžete být začátečník. Na to je třeba mít nejen vytříbený umělecký cit, ale trochu se v umění orientovat. Bohužel to není tak, že každý může dělat všechno. Někdy je prostě přehled v oboru nezastupitelný. Způsob, jak k tomu přistupujete (a že obracíte na nás, na anonymní diskutéry, co jako my na to) svědčí o tom, že jste skutečně ryzí laik, a ten zajímavou sbírku dohromady nedá.
Takže: pokud si chcete na zeď "něco" pověsit, tak chutě do toho, nikoho se neptejte a jděte za hlasem svého srdce. Pokud chcete do umění investovat, tak se neobejdete bez rady někoho zkušeného. Tedy přesněji to znamená, že se seznámíte s někým, kdo má přehled o výtvarném umění a s kým si padnete do noty i ve vkusu. Od něj se nechte vzdělávat, prohlížejte monografie, čtěte odborné publikace, choďte na výstavy (moderního, ale i starého umění)- to vše vám pomůže ve tříbení názorů atd... Je to běh na dlouhou trať a riziko neúspěchu (tedy že nakoupíte bezcenné obrazy, které bezcennými zůstanou) je opravdu vysoké. Téměř 100%.

Ještě dodatek, objevit mladého malíře, tedy malíře "on-line", je skutečně to úplně nejtěžší. Když už, tak najděte někoho, kdo je už tak jako lehce mrtvý, jeho dílo je uzavřeno, takže jej lze posoudit, kdo ovšem unikl pozornosti a je takřka neznámý. A až ho nakoupíte, pak se pokuste, aby si toho stejného autora oblíbil nějaký významný sběratel, který ho svým zájmem protlačí na trh a tím mu zvedne cenu. Je to prosté, milý Watsone ;)
Registrovaný uživatel
sesoradamik napsal
Momentálně mám v hledáčku tyto dva : Lubomír Krátký a Sonia N. Němcová ...

Sonia N. Němcová se mi také líbí ale obrázky má hnusné. ;)
Registrovaný uživatel
vy to, pane turtle, dycinky rozštípnete :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Mne se ze současných malířů líbí olejové malby Tomáše Kubíka, ovšem ani ne tak výběrem tématu, jako dokonalostí zpracování. Zatím jsem od něj neviděl nic na prodej, takže nevím, za jaké a ceny a zda vůbec prodává.
http://www.tomas-kubik.com/

Tady třeba zobrazil sám sebe v několika různých pozicích :D

Obrázek vložený uživatelem

Jinak existuje množství stránek, českých, zahraničních i světových, kde mají umělci možnost prezentovat sami sebe, resp. svá díla. Tam můžete pátrat a hodnotit a hledat nové talenty téměř do nekonečna...
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
wau ten líp kreslí než já fotím :)
Registrovaný uživatel
Na "objevení" nějakého zapomenutého či přehlédnutého autora potřebujete dnes jako základ:
Znalosti(a cit pro obor), nadprůměrně dobré kontakty v oboru a nemálo peněz. ;)

Laicky odhaduji dle jiných oborů, že dnes je pro běžného člověka s dobrými znalostmi z oboru, šance objevit tak maximálně někoho ze staršího období před rokem 1945 a nejspíš na krajské úrovni, s opravdu velkým štěstím max. republikového významu. Další drobná šance jak již tu padlo je asi v období 1955-80, ale můj dojem člověka mimo tento obor je, že toto období bude poslední roky asi už dost pod drobnohledem sběratelů a obchodníků(ač se možná dají najít výjimky).
Některé obrázky Folla jsou zajímavé a do moderního interiéru mohou být pěkné, ale jejich ceny jsou v renomovaných aukcích u kolem sto tisíc(tedy žádná levná zábava), jeho filmové plakáty se mi naopak žádný vůbec nelíbí.
Já třeba obrazy sbírat nechci(no ješto toho trochu...), ale mám u obrazů v obchodech či aukcích většinou problém, že jak se mi někde nějaké obrazy líbí, je to celkem pravidelně nejméně za vyšší desetitisíce. :mrgreen:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 28. 1. 2014, 11:49. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » Chci si založit sbírku nějakého začínajícího malíře

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1