Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Chemické padělky

Vykupminci.cz
Numisargo

Chemické padělky

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nedávno jsem řešil případ 4 bloku 60 Hradčany v Hz 11 3\4 v čistém stavu s lepem.Mohlo by se jednat o případ použití Čikuli ke změně barvy?Já osobně tento chemický přípravek po ruce zatím nemám.Teď se mi dostala do ruky kniha
Chemie kolem nás.Jsou v ní uvedeny příspravky na zkoušení průsvitnosti a neprůsvitnosti papíru,chemického složení papíru,dále chemického˝složení tiskařských barev,razítkových barev a barevných inkoustů.Též je tam i návod na odstraňování takzvané inkoustové tužky.Pokud máte zájem o výsledky pokusů a máte nějaké poškozené známky,které jste ochotni na ně použít,takmůžete.
Základní chemické reakce jsou,že kyselé prostředí je schopno přebarvovat zelenou na modrou,nestabilní jsou i barvy olivové,které se odbarvují až na modrozelenou,což je nebezpečné pro hodnotu Holubice se řádkovým zoubkováním 13 3\4
Chemicky nestabilní je i barva karmínově čevená,která též je odcilně hodnocená v případě barvy růžové,na kterou se tato barva ochotně přebarvuje.
Též nebezpečná informace je t ýkajćí se zbarvení papíru na základě rozdílného složení papíru,což se týká hlavně problematiky známek Germánia a jejich přetisků.
Nebezpečně jsou též chemicky odbarvené papíry na spěšných známkách.
Odbarví je obyčejné Savo.Teď mi zarazila reklama i na čístič koberců,který též má umět odstraňovat inkousty.
Z tohoto důvodu upozorňuji na nutnost zkoušení barev znalci.Zejména zlutý a nahnědlý papír u známek OR a Holubice,který je inak finančně hodnocen je způsoben vyššsím obsahem takzvaně dřevoviny,která reaguje se slunečními paprsky tak,že papír změní barvu z bílé na žlutou až nahnědlou.Pravost těchto papíru se dá lehce odzkoušet jodem.
K výrobě neprůsvitného papíru se jako plnivo používá kaolin.
« Poslední úpravu provedl(a) skrblik v 10. 11. 2008, 13:22. »
Registrovaný uživatel
Případné připomínky jsem ochotný řesit i na emailu vesely.skrblik@seznam.cz
nebo v odpoledních hodinách cca do 20 hodin na tel čísle +420607780913
Jinak mi stále nejde do hlavy barva černočervená a černooranžová u TGM a 20 H Hrady.Katalogy zatím neuvádějí.Už se mi u TGM povedlo sehnat i Dz s touto barvou.Žě by se jednalo o první otisky tiskové desky po předchozím zkusmém tisku v barvě černé?Když jsem v roce 1992 na Trodatu dělal takzvané Chebské přetisky Čeká pošta Cheb 1993,tak při výměně polštářku razítka z červené barvy na barvu černou jsem potřeboval cca 10 otisků.
Registrovaný uživatel
Jinak jsem se koukal na složení Čikuli.Je to cyklohexan.Lahvička stojí 40 Kč.
Moderátor
Seriózní katalogy barvu černočervenou a černooranžovou u těchto známek nikdy uvádět nebudou, protože jak každý odborník na chemii skrblíkova formátu a znalostí nepochybně ví, oranžová barva ráda oxiduje a pak vytváří tyto odstíny.
Registrovaný uživatel
Vztváří barevné odstíny takové,že místo čečvené a nebo oranžové barvy vytvoří barvu černou?Bez změny strukturz papíru a navíc u čistých známek i s lepem?Tak mi to prozraťe,ať to vzykouším?Mý kámoši přes chemii a mineralogii mi zatím poradit nejsou schopni a to má navíc syn šutrologa v Chebu tiskárnu.
Kdo to chce vydět na vlastní oči,může.Zatím to ani mně,ani lidem,u ktrerých jsem to viděl to nikdo neodcizil.Navíc tyto varianty znám již přes 38 roků a to jsem o chemii ještě nic pořádně nevěděl.A byly navíc na výstřižkách.
Ale to není důvod proč jsem otevřel dneska tuto rubriku.
Registrovaný uživatel
Skvrny od barev na pryžová razítka.K vyčištění potřebujete teplý glicerín a dočištˇuje se etylalkoholem.
Postup se několikrát opakuje.
Skrblík
Registrovaný uživatel
Skvrny od barev na pryžová razítka se též dají odstranit tak,že se skvrna ovlhčí vodou,potře se kusovým mýdlem,pokápne se několika kapkami 10% roztoku čpavkové vody a vytírá se hadříkem na podložce.
Postup se několikrát opakuje.Pak se propláchne vodou.Zůstanou-li ještě skvrny,vybělí se 1-3 procentním roztokem peroxidu vodíku.Po zmizení skvrny se důkladně vypláchne vodou.Oba postupy jsem jako obranu před padělky vybral z knihy Chemie pro každého vydané v roce 1973.SNTL autorský kolektiv cca 40 nejlepších chemiků světa.
Registrovaný uživatel
Červený a nebo zelený inkoust se odstraňuje kápnutím několika kapek vlažného glycerinu,ktrerý se rozetírá břížkem prstu,pak se proplachuje vodou.Pak se barva proklepává vatou namočenou v roztoku mýdla s několika kapkami čpavkové vody,tak dlouho,než se vata přestane zabarvovat.Pak se dočišťuje 1-5 % roztokem čpavkové vody.Když už barva nepouští,pak se čistí 1-3% roztokem peroxidu vodíku.Pak se důkladně propláchne vodou.Zdroj informace je ten samý.Skrblík
Registrovaný uživatel
Modrý a modročerný inkoust .Na čerstvé skvrny lze použít štáva z citronu a pak vymít vodou.Zdroj informace ten samý.Skrblík
Registrovaný uživatel
Suchý modrý a modročerný inkoust se slabě ovlhčí vodou a potře glycerínem,který se roztírá břížkem prstu.Pak se to odsaje filtračním papírem.Zbytek barvy se prolepává chomáčkem vaty namočeném v teplém 5% roztoku čpavkové vody,vymyje se vodou a pak se čistí 10% roztokem kyseliny štávelové.Jestliže ani pak skvrna nezmizí,postup se opakuje.Zdroj ten samý.Skrblík
Registrovaný uživatel
Jiný způsob odstranění modrého a černomodrého inkoustu je,že se inkoust pokape ˇ% roztokem kyseliny fluorovodíkové nebo 5% roztokem kyselého fluoridu draselného s přidáním několika kapek kyseliny octové.Kyselina se roztírá korkem.Jinak je jedovatá.Jestliže i pak je inkoust vidět,kápneme několik kapek 5% čpavkové vody a pak se propláchne vodou.Zdroj ten samý.
Registrovaný uživatel
Jiný recept na odstranění modrého a modročerného inkoustu je,že skvrnu namočíme do teplé 28% kyseliny mléčné,necháme to v ní 15 minut a pak propláchneme vodou.Zdroj in formace ten samý.Skrblík
Registrovaný uživatel
Pro sběratele nejnebezpečnější padělek je odstranění škrtu inkoustové tužky.Čerstvý škrt se dá odstranit štávou z citronu.Pak se pokračuje s teplým glycerínem,etylalkoholem,10% čpavkovou vodou,propláchne vodou a vyběluje se 1 až 3% roztokem peroidu vodíku.Pak se důkladně propláchne vodou.
Skrblík.Zdroj informace je ten samý.Upozorňuji Vás,že zatím jsem já osobně tyto receptury nikdy nepoužil.
Takže páni podvodníci,máte se na co těšit.Máte se na co těšit.Na uvedené chemikálie jsou důkazní látky,které ukážou i stopová množství těchto látek.
Takže doufám že se mi přes cyklohexan podaří dokázat chemické padělky stříbritě šedé na 120 H Hradčany
v Řz 11 1/2,která mi byla vehementně všude nabízená v roce 1978 u Nováků,když jsem do sbírky sháněl obyč 120 H v barvě černé,černošedé a světle šedé.A co víc,ve své sbírce podle etalonu nakoupeno a skoupeno od Profilu,Brno Klim a jiné prodejny se známkami po celé republice o dle vzorníku barev se mi pak vyskytují barvy jako černomodrá,černozelená.Jaká smůla pro Vás,že mi byl konečně vrácen můj známkový materiál a tuto vázačku jsem získal zpět.Po 3 letech.A je sakra blbé,když člověk vykupuje zpět své vlastní věci.Protože se šmejdové bojí,abych je neposlal zpět do basy.
Skrblík :)
« Poslední úpravu provedl(a) skrblik v 25. 11. 2008, 10:43. »
Registrovaný uživatel
Když jsem byl malý kluk,tak jsem měl doma i knihu týkající se komplet výroby papíru.Jestli se nepletu,tak pro výrobu takzvaného pergamového papíru se používala kyselina sýrová.Její chemické padělky však na povrchu vylučují krystalky sýranu vápenatého,který se co by sádrovec používá jako plnivo do papíru.Aby se krystalky odstranily,musela by se použít nějaká zásada.V tomto případě asi nejlépe na trhu je dostupný čpavek jako čpavková voda NH4OH.Pomocí této metody by se měly dát vyrobit i chemické padělky průsvitek.
V tomto případě bych pak navrhoval nechat přezkoušit pod spektrometrem vlnovou délku papíru takzvaných vzácných průsvitek na TGM 2 typ a Praha a Tatry.Stejně tak je nutno udělat zkoušku spektrometry všech známek s průsvitkou neuplnou a bez průsvitky známek TGM neotypie .Skrblík
Pokud budou pravé,rád semajitelům omluvím.Při měření vlnové délky papíru nedojde k chemickému ani fyzickému poškození nejvzácnějších známek ČSR I.
Moderátor
Vracím se ke změně odstínu oranžové barvy. Ta může oxidovat i na obyčejném vzduchu, který nezanechá na papíře žádné stopy; je to ale dlouhodobější proces.
Moderátor
Skrblíku, jen na okraj kyselina sírová se píše s měkkém i, nevyrábí se ze sýra, ale ze síry.
Registrovaný uživatel
Člověk se může překlepnout.Uvědomte si,že se člověku moc dobře nepracuje,když mu někdo funí za krk.
Registrovaný uživatel
Prozatím provedené padělky pergamenového papíru jsou matné,jakoby promaštěné.
Registrovaný uživatel
Informace zde popsané jsou z knihy padělky československých známek Ing.JanKarásek,Zdenek Kvasnička,
Břetislav Poulíček za spolupráce znalce Jana Mrňáka z let 1963,tedy rok před mým narozením.
Čest jejich památce.
Registrovaný uživatel
Sluničko mění barvu hnědou na šedohnědou.
Registrovaný uživatel
Sluníčko mění barvu olivovou na zelenou a nebo modrozelenou
Registrovaný uživatel
Sluníčko mění barvu světle zelenou na žlutozelenou
Registrovaný uživatel
Sluníčko mění barvu červeně oranžovou na citronově žlutou.Toto je velmi nebezpečný padělek u 60 H Hradčany v ** stavu jak nezoubkovanou,tak zoubkovanou úředními i soukromými zoubkováními či průpichy a nebo průseky
Registrovaný uživatel
Chemické padělky:Karmínová-žlutá,oranžová,hnědá,šedá
Registrovaný uživatel
Chemické padělky:Růžová-žlutá,oranžová,hnědá,šedá

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Padělky a podvody » Chemické padělky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1