Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » chlubirna

Vykupminci.cz
Numisargo

chlubirna

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
Jo ja videl na Artplus nejaky podtrzeny signatury, jen se snazim jestli bych poznal podobnost, jinak tomu da se rict vubec nerozumim.
Já taky ne a nepovažuji se za znalce umění, ale tisk poznám na 100 %. Samozřejmě, že se mi nezdá ten rám a je takový jakoby novodobý, ale je možné, že to bylo volně ta malba a zarámovala se někdy později. Nechci říct, že ten rám je ze 70 tých let i když to tak vypadá, ale o moc starší nebude. Lolek to asi nenechával rámovat, ten by dal určitě jiný rám ... no a to je možná to, co tě spletlo do takových se dávaly reprinty v těch sedmdesátkách. No časem seženu nějaký starý blondel, nechci novodobý šunt.
Moderátor
Lachtan: Já vám nechci kazit radost, ale pokud máte možnost, posviťte si na signaturu UV lampou.
Mě to přijde jako podprůměrná amatérská, velmi plochá a nevýrazná krajinomalba, kterou by prostě dobrý profík takhle nenamaloval...
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Lachtan: Já vám nechci kazit radost, ale pokud máte možnost, posviťte si na signaturu UV lampou.


Jdu si prosím k odborníkovi pro "ochytření", co by tam měl lachtan uvidět, resp. co by tam nemělo být ? Díky
Registrovaný uživatel
stepanik napsal
Wjem napsal
Lachtan: Já vám nechci kazit radost, ale pokud máte možnost, posviťte si na signaturu UV lampou.


Jdu si prosím k odborníkovi pro "ochytření", co by tam měl lachtan uvidět, resp. co by tam nemělo být ? Díky
Lampu nemám a také mne zajímá, co by tam bylo, či nebylo.
Moderátor
stepanik napsal
Wjem napsal
Lachtan: Já vám nechci kazit radost, ale pokud máte možnost, posviťte si na signaturu UV lampou.


Jdu si prosím k odborníkovi pro "ochytření", co by tam měl lachtan uvidět, resp. co by tam nemělo být ? Díky


No, původně nesignovaný (amatérský) obraz může být "dosignován" v pozdějších dobách, což by pod UV lampou v kontrastu s původní malbou mělo být znatelné/viditelné.
Je to častý případ padělků, kdy se na nesignovaný obraz (či na obraz, ze kterého se odstraní signatura) umístní signatura některého známějšího malíře.
Registrovaný uživatel
Wjeme, když se podíváte na některé krajinky SL , tak taky jsou takové nic moc. Mrkněte na odkaz na tu signaturu s tím protáhlým L a na těch stránkách je tuším 8 stránek s obrazy SL. Některé krajinky jsou podobné mé a taky nic moc ....
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Lachtan: Já vám nechci kazit radost, ale pokud máte možnost, posviťte si na signaturu UV lampou.
Mě to přijde jako podprůměrná amatérská, velmi plochá a nevýrazná krajinomalba, kterou by prostě dobrý profík takhle nenamaloval...
Nepřipustíte možnost, že to třeba může být nejrannější období jeho tvorby a že třeba nebyl ještě vybroušený ? Já vím, že tomu rozumíte ... mě taky připadá taková nevýrazná ta malba (barevně mdlá, nebo jak to nazvat), ale nezdá se mi úplně plochý , má to trošku hloubku. Teda vy mi dáváte :D Ale samozřejmě vyslechnu i kritiku a nebráním se jí , protože je to pro mé dobro a vím, že to myslíte v dobrém ...
Registrovaný uživatel
třeba toto se mi vůbec nelíbí https://www.dorotheum.com/cz/aukce/aktualni-aukce/kataloge/list-lots-detail/auktion/12291-vytvarne-umeni/lotID/75/lot/2177888-lolek-stanislav-palonin-1873-1936-uherske-hradiste.html?currentPage=3
Registrovaný uživatel
Nebo toto https://www.okdrazby.cz/drazba/26523-lolek-stanislav-senosec
Registrovaný uživatel
Možno je to jeho brat.Bolek.. :)
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Možno je to jeho brat.Bolek.. :)
-s-
Ty si zase brat Čuka :D
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
stani napsal
Možno je to jeho brat.Bolek.. :)
-s-
Ty si zase brat Čuka :D


Já asi prasknu smíchy, už jenom chybí, aby někdo přejmenoval Sběratel.com a jeho vážené a ctěné odborníky na "Timur a jeho dobrá parta" :) :P
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Wjem napsal
Lachtan: Já vám nechci kazit radost, ale pokud máte možnost, posviťte si na signaturu UV lampou.
Mě to přijde jako podprůměrná amatérská, velmi plochá a nevýrazná krajinomalba, kterou by prostě dobrý profík takhle nenamaloval...
Nepřipustíte možnost, že to třeba může být nejrannější období jeho tvorby a že třeba nebyl ještě vybroušený ? Já vím, že tomu rozumíte ... mě taky připadá taková nevýrazná ta malba (barevně mdlá, nebo jak to nazvat), ale nezdá se mi úplně plochý , má to trošku hloubku. Teda vy mi dáváte :D Ale samozřejmě vyslechnu i kritiku a nebráním se jí , protože je to pro mé dobro a vím, že to myslíte v dobrém ...


Lachtan: Tady se nic nedává zadarmo, ale to je naprosto v pořádku a proto má tento web takovou vysokou úroveň a za to můžeme být jenom rádi ;)
Registrovaný uživatel
stepanik napsal
lachtan napsal
stani napsal
Možno je to jeho brat.Bolek.. :)
-s-
Ty si zase brat Čuka :D


Já asi prasknu smíchy, už jenom chybí, aby někdo přejmenoval Sběratel.com a jeho vážené a ctěné odborníky na "Timur a jeho dobrá parta" :) :P
Alespoň je čurina a tím pádem je tento web takový lidský, jsme lidi a kamarádi, ne ? :) ;) :D :P :o
Registrovaný uživatel
stepanik napsal
lachtan napsal
Wjem napsal
Lachtan: Já vám nechci kazit radost, ale pokud máte možnost, posviťte si na signaturu UV lampou.
Mě to přijde jako podprůměrná amatérská, velmi plochá a nevýrazná krajinomalba, kterou by prostě dobrý profík takhle nenamaloval...
Nepřipustíte možnost, že to třeba může být nejrannější období jeho tvorby a že třeba nebyl ještě vybroušený ? Já vím, že tomu rozumíte ... mě taky připadá taková nevýrazná ta malba (barevně mdlá, nebo jak to nazvat), ale nezdá se mi úplně plochý , má to trošku hloubku. Teda vy mi dáváte :D Ale samozřejmě vyslechnu i kritiku a nebráním se jí , protože je to pro mé dobro a vím, že to myslíte v dobrém ...


Lachtan: Tady se nic nedává zadarmo, ale to je naprosto v pořádku a proto má tento web takovou vysokou úroveň a za to můžeme být jenom rádi ;)
DYŤ Jóóó a tak je to spravně soudruzi, tak to ma byť :D :) ;) Jo a Stani není LOLEK, ale ČOLEK on stejně prd ví, co je to po česku :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 9. 7. 2017, 13:25. »
Registrovaný uživatel
Ranou Lolkovu tvorbu a zobrazení Suchonic můžeme vyloučit. A co to vročení na zadní straně: rok 63? To mně k Lolkovi taky moc neštymuje.
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Ranou Lolkovu tvorbu a zobrazení Suchonic můžeme vyloučit. A co to vročení na zadní straně: rok 63? To mně k Lolkovi taky moc neštymuje.
Ty vole Jardo, kde zase vidíš 63 ? Nemotej mi hlavu kámo :D
Registrovaný uživatel
Lachtane, já v tom rukou psaném textu na rubu nečtu "Suchonice" , ale asi jméno
"Suchomel", po němž následuje nějaká adresa. Mohlo by jít o poznámku rámaře k osobě objednatele. Rok 63(nebo 64), který je tam také uveden, podle mě odpovídá
stáří rámu.
Když už se zde diskutuje o Lolkových obrazech (pravé x falza, nevyrovnaná kvalita atd.), zajímaly by mě názory na tento obraz malovaný na překližce o rozměrech 50x40cm, signovaný vpravo dole "Lolek St.":

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak už to přestala být chlouba Lachtanovy sbírky a obraz půjde dál:
https://ostatni.bazos.cz/inzerat/77016835/STANISLAV-LOLEK-.php
Moderátor
jazzdr napsal
Tak už to přestala být chlouba Lachtanovy sbírky a obraz půjde dál:
https://ostatni.bazos.cz/inzerat/77016835/STANISLAV-LOLEK-.php


Když on Lachtan je tak strašně emocionální, až bych přímo řekl, nervově labilní... :)
Přitom by stačilo, kdyby si koupil tu UV lampu a třeba je to opravdu slabší Lolek a nikoliv padělek.
Moderátor
bolt napsal
Lachtane, já v tom rukou psaném textu na rubu nečtu "Suchonice" , ale asi jméno
"Suchomel", po němž následuje nějaká adresa. Mohlo by jít o poznámku rámaře k osobě objednatele. Rok 63(nebo 64), který je tam také uveden, podle mě odpovídá
stáří rámu.
Když už se zde diskutuje o Lolkových obrazech (pravé x falza, nevyrovnaná kvalita atd.), zajímaly by mě názory na tento obraz malovaný na překližce o rozměrech 50x40cm, signovaný vpravo dole "Lolek St.":

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Tož, tohle je úplně jiný kafe... To se líbí i mě, ať to maloval kdokoliv...
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Tak už to přestala být chlouba Lachtanovy sbírky a obraz půjde dál:
https://ostatni.bazos.cz/inzerat/77016835/STANISLAV-LOLEK-.php
Jo jakmile mne někdo rozhodí, tak mám blbý pocit a musí to jít z domu. No ale Bolt má pravdu, je tam Suchomel a asi obec (nejde rozluštit) a mám takový pocit, že tam bylo směrovací číslo , ale teď ho tam zase nikde, jak na potvoru nevidím. Jinak Bolt má pravdu i na lepících páskách jsou účetní položky napsané tužkou asi za rámování. Jsem z toho celej říčnej a půjde to z domu. Bolte ty kluku zašifrovaná vylušti i jméno obce já fakt už mám oči, jak šnek a čím dál víc hovno vidím i přes lupu :D
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
jazzdr napsal
Tak už to přestala být chlouba Lachtanovy sbírky a obraz půjde dál:
https://ostatni.bazos.cz/inzerat/77016835/STANISLAV-LOLEK-.php


Když on Lachtan je tak strašně emocionální, až bych přímo řekl, nervově labilní... :)
Přitom by stačilo, kdyby si koupil tu UV lampu a třeba je to opravdu slabší Lolek a nikoliv padělek.
Nervově labilní to jsem, chci mít ve všem jasno .... jak mám pochybnosti, tak to jde pryč , už mi volal nějaký přičmoudlík :D z Olomouce, že to koupí, ale ty si nepustím k tělu... nezájem :D Jo Wjeme nestačila by starožitná petrolejka na prosvícení, víš abych ušetřil :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 9. 7. 2017, 14:04. »
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
bolt napsal
Lachtane, já v tom rukou psaném textu na rubu nečtu "Suchonice" , ale asi jméno
"Suchomel", po němž následuje nějaká adresa. Mohlo by jít o poznámku rámaře k osobě objednatele. Rok 63(nebo 64), který je tam také uveden, podle mě odpovídá
stáří rámu.
Když už se zde diskutuje o Lolkových obrazech (pravé x falza, nevyrovnaná kvalita atd.), zajímaly by mě názory na tento obraz malovaný na překližce o rozměrech 50x40cm, signovaný vpravo dole "Lolek St.":

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Tož, tohle je úplně jiný kafe... To se líbí i mě, ať to maloval kdokoliv...
Je to škaredý, protože to nemám já a tečka :D Néééé je to super !!!!!
Registrovaný uživatel
Tak tenhle obraz má typické Lolkovské šrafy z období kolem r. 1930. Ten už ani u Lachtana nevyvolává pochybnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » chlubirna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1