Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Vykupminci.cz
Numisargo

* CHLUBÍRNA * :)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 165 166 167 168 169 170 171 172 173 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
:D poslední dva měsíce jsem investoval do numis. literatury, takže na mince mi nezbylo :roll:
Registrovaný uživatel
To chápu, to se někdy prodraží. Také jsem jich pár koupil, naštěstí byly tentokrát levnější než obvykle. Co pěkného z knih Tě potěšilo?
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Kupoval jsem spíše starší věci, v několika knihách svázané NL, pak jsem konečně sehnal Sborník I. numis. sympozia, Mincovnictví olom. biskupů a pár dalších knih, některé spíše o středověké historii jako takové ...

Mno ale abych nelhal, tak jsem dnes "dostal" k svátku i jeden denárek, akorát že poté, co jsem si ho koupil, jsem ho neodevzdal přítelkyni, ale už ho rovnou zařadil do sbírky :D
Registrovaný uživatel
No vídíš že se Ti také daří :D
Ve sbornících a časopisech mám ještě mezery, ale vzhledem k tomu kolik je tam toho o mé zájmové skupině(minimum), tak to nechávám na náhodě a občas se zadaří.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Také jsem to do teď tak dělal, ale vzhledem k tomu, že se teď snažím trochu bádat a publikovat, potřebuji mít doma dostatečné množství literatury, abych si pořád něco nemusel půjčovat a nějak složitě shánět, takže jsem se teď na to zaměřil a snažím se lit. získávat cíleně. Ale ještě tu mám velké mezery :D
Registrovaný uživatel
Tento týden jsem si mimo jiné koupil dle mého názoru jednu z velmi krásných medailí 19.století od českého autora a medailérského mistra Václava Seidana(1817-1870).
Medaili si u něj v roce 1853 objednal opat strahovského kláštera Jeroným Zeidler(1834-70) u příležitosti odhalení nového sousoší sv. Norberta, Václava a Zikmunda na Karlově mostě, které klášter také financoval. Měděné medaile bylo raženo pravděpodobně kolem 100 kusů.
:P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Ta je ale opravdu moc hezká 8)
Registrovaný uživatel
Krásná medaile.
Registrovaný uživatel
Jak je velká?
Registrovaný uživatel
43mm, tak akorát...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Tyto medaile jsou v několika kusech i jako "tlusté" stříbrné odražky s hmotností kolem 110 g
_______________
Registrovaný uživatel
ano to je známé z odborné literatury co vím již nejméně od roku 1937/8, že v Ag byly raženy dokonce ve třech hmotnostech...
no nemohu mít hned vše a i ta měděná se hledá dost špatně
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Jelikož jste si poslední dobou stěžovali, že se v chlubírně poslední dobou nic neděje, tak sem přidám pár posledních kousků. Stavem sice nejsou TOP, ale mně určitě udělali radost. U Obolů bych poprosil o potvrzení, jestli mám určení správně. Fotky v knize jsou mizerné.

První mňamka je oboleček Jana Zápolského mincovna Kremnice, J.Tornallyai, nebo A.Thurzó, Pohl 273-3. Byl sice trošičku dražší, ale nadělil jsem si ho k Ježíšku. Drobnou vadou na kráse je trošičku nedoražená Mařka, ale jinak je pěknej. Ježíšek je takovej spokojenej baculatej, jako kdyby ho právě nakojila.

Pod ním se nachází obol Ferdinanda I. z Kremnice. Unger 752.b. Tady mi akorát nesedí šířka štítu. Pomohli by jste mi s určením?

Brakteátek(fenik?) nahoře je město Basilej okolo roku 1500.

A na závěr jeden z mých posledních mazlíků. Nemám ho ještě přesně určenej, ale bude to pravděpodobně kladský penízek. Zatím jsem o něm našel zmínku jenom v článku J.Ječného O drobné minci české 14. a 15. století (NL 1949 č.1 ).
Je zde uveden pod číslem 52 s poznámkou, že není jasné, jestli patří do Kladska, nebo se jedná o ražbu kutnohorské mincovny. Zatím ještě na něj nemám udělanej názor, takže hledám další informace. Nechanický ho pod číslem 9 přiřazuje jako haléř kutnohorského typu do Kladska. Bohužel jej nemá vyobrazen. Rozměry jsou 11,91x12.65 a hmotnost 0,252g

Vím, že se krásou nemohou rovnat medailím a grošíkům uváděným výše, ale snad to alespoň trošku otupí Váš numismatický absťák. :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Také bych ho Pavle přiřadil do Kladska. Gratuluji :)
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Pod ním se nachází obol Ferdinanda I. z Kremnice. Unger 752.b. Tady mi akorát nesedí šířka štítu. Pomohli by jste mi s určením?


Máš to určené správne. Štít je síce trochu baculatejší, ale stále je to renesančný tvar. Na porovnanie neskorogotický štít je práve na tom susednom obole od Zápoľského.
Registrovaný uživatel
Vše je napsáno na medaili:
Ag 900, 64 g, 50 mm

Kdyby někdo věděl počet kusů?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moje vianoce
Duarius 1699 CH, pekný celý strižok

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
hezky, pekne zbytky pokoveni
Registrovaný uživatel
Počítám že po vánocích se bude chlubírna pěkně plnit tak já bych si dovolil to začít:
Dvoudukát 1658
Nizozemí, ražba hansovního města Kampen
s titulem císaře Ferdinanda III.

Ortodoxní zastánci vysoké zachovalosti možná ohrnou nos ale mně radost rozhodně udělal. :D ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hezký dvoudukátek, gratuluji.
Registrovaný uživatel
Ortodoxní zastánci vysoké zachovalosti možná ohrnou nos ale mně radost rozhodně udělal. :D ;)

Tak to se vůbec nedivím!!! Krasavec fakt, že jo...
Registrovaný uživatel
Hezky. Jen tak pro moji zajimavost - mel jsem v ruce jen nizozemske dukaty - strizek je vetsi nebo tlustsi? Nebo oboji?
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Hezky. Jen tak pro moji zajimavost - mel jsem v ruce jen nizozemske dukaty - strizek je vetsi nebo tlustsi? Nebo oboji?

Obojí. Tento má průměr 30mm.
Registrovaný uživatel
Turtle krásna minca, ja pridám svoje vianočné darčeky, nie je to úplne moje obdobie, ale toto si myslím, že by potešilo každého zberateľa.
Zlatníky FJI, potom 1/4 zlatníky, 10 grajciar a najviac potešila koruna 1907.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Turtle: Zajímavé, 2dukát jsem v ruce zatím neměl. ;)

No, na Aurei jsem si pod stromek něco koupil a pak jsem měl v plánu koupi jedné hodně zajímavé mince. Plány ale před týdnem zrušilo zrušení auta a tedy následně změna momentálních priorit. Takže nakonec víceméně jen pár levnějších drobností.
Mimo jiné třeba zcela náhodou získané tyto tři moderní kousky za mírnou cenu mi udělaly radost. Jde o stříbrné odražky zlatých dukátových medailí. Autorem u všech tří je Vitanovský. Ve zlatě bylo vyraženo tuším 75kusů od každé, ve stříbře ale pouhých 15 kusů, které byly neprodejné. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 165 166 167 168 169 170 171 172 173 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1