Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Vykupminci.cz
Numisargo

* CHLUBÍRNA * :)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 168 169 170 171 172 173 174 175 176 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ona to vlastně není mince a George III. už vůbec ne. Za jeho vlády byl neustálý nedostatek mincí a tak to někteří obchodníci řešili tím že si razili takovéto tokeny které používali jednak jako reklamu a pak také jako drobné na vracení. Byla to v podstatě neoficiální měna ale jak zákazníci tak další obchodníci tyto tokeny přijímali. V Anglii i Austrálii to byla běžná praxe.
Registrovaný uživatel
Jo, jo - jak jsem psal - taková obchodní měna.

Tento token tvořil ale přímo měnový systém (1 real = 24 quarts) - nebyl to tedy vysloveně stejný případ tokenů jako v Anglii. Byl až posléze nahrazen oficiální britskou měnou (mám pocit 1840).

I díky tomu, na rozdíl od mnoha jiných tokenů - je zařazen do katalogu World coins.
Registrovaný uživatel
Dvě papežské medaile:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Hmm, jsou pěkné.
Také jsem si už vícekrát chtěl nějakou pěknou koupit když mi byly nabízeny, ale naštěstí jsem se zatím udržel a snažím se spíše jen o pragensie...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Pěkné medaile, je to prostě poctivé dílo. Jak píše Dracek, člověk se musí držet.
Registrovaný uživatel
Konečně se mi podařilo doplnit dalšího panovníka z rodu Přemyslovců, dokonce posledního. Mince je sice Uherská ale je na ní zamračený Václav III. Zezadu pak nějaké ošklivé zvířátko.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zde je k onomu zvířátku diskuse.https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/vaclav-1301-1305-16127
Registrovaný uživatel
Zapomněl jsem pochválit.Krásná mince .Gratuluji.Je to denár,nebo obolus?Chce to váhu.
Registrovaný uživatel
váží 0,21 gramu
Registrovaný uživatel
Nó, zaujímavé. Aký má minca priemer?
Moderátor
kdyz uz sme u tech drobasku a postizenych priserek, mam tu jedno stredoveke trsatko, jemuz jsem neodolal a s nimz se pochlubim:

Soldino - Italie, Benátky. Doze Andrea Contarini (1368-1382), mincmistr Filippo Barbarigo (1370-1372), stribro, 0,49 g.

Na aversu je klecici doze s praporcem a opis: +ANDR9 - TAR DVX, znacka mincmistra * - F; na reversu lev sv. Marka a opis + ·S· MARCVS x VENETI

jinak velikost je malicka 14,9x13,6 mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ten václav III. měří 10,5 x 11,5 mm.
Je to tedy obol nebo denár?
Registrovaný uživatel
Oliver ten Benátčan je nádherný. Uvažujem, že by som si tiež nejakú benátsku mincu kúpil. Tie mince majú svoje čaro.
Moderátor
oliver - nádherná mince
dóže se celkem vydařil, ale ze lva (benátského) je dobrá příšerka - křídla se rozeznat dají zbytek se už tolik nevydařil
minci to však na kráse neubírá
Moderátor
Aliquis: dik, italske stredoveke razby jsou obecne hezke a clovek nemusi ani kdovijak utracet, kdyz si trpelive pocka. systematicky to teda samozrejme nesbiram (i kdyz by mi to nevadilo), ale par kousku mam.

jacx: jj, prave proto jsem to zaradil. kdybych nevedel z jinych razeb, co to ma byt, fantasie by mi nestacila :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Můj Václav,ne tak hezký má stejné rozměry, ale váhu 0,39g.Takže můj je denár.Váha 0,21g odpovídá obolu.Ovšem ten rozměr ne.Co s tím?Že by byla rozhodující váha?Podobná situace je u některých brněnských penízů a haléřů.Tam je asi rozhodující váha.Věřím, že nám k tomu více řeknou pánové ze Slovenska.
Registrovaný uživatel
Ještě k tomu zvířeti.První zmínka v literatuře pojednávající uherské mince je od J.Ruppa,z roku 1846.Schonvisner v roce1801,ani1807 tuto minci neuvádí.Mohly by být zajímavé dodatky Zimmermannovy z roku 1907(zatím jsem je nesehnal).Gyongossy to zvíře v roce 2007 má za veverku.Ruckser za dikobraza.Andrásy má jenom zlaté mince,zbývá pro mně zatím neznámý Adamovsky.
Registrovaný uživatel
Můj Václav má při průměru 11,0 x 11,6 váhu 0,25g.

Spíše mi přijde, že to tenkrát nedělili na denáry a oboly, musel to být jeden nominál. Běžný člověk, nějaký venkovan, který se celý den lopotí na poli či v lese, s hrubýma rukama, by těžko při stejné obrazové náplni, průměru a pouze odlišné váze v řádech desetin gramu mohl rozlišit denár od obolu. Rozdíl mohl poznat leda tak obchodník s váhami. Nevím, jak to s těmito uheráky bylo, kolik kusů se razilo z hřivny a jak moc bylo při panovníkově okrádání mincovní číslo navýšeno, ale evidentně to razili al marco s tím, že odchylky mohly být větší. Takže ty rozdíly tam můžou být.
Moderátor
Můj Vašek má 11.8x11.5mm a hmotnost 0,35. :P
Registrovaný uživatel
Jenom tři autoři -Huszár-438,Unger-347 a Gyongossy-548, uvádí obol.Jako menší oproti denáru.Váha ?
Viděl někdo,nebo ,má někdo tuto minci?Existuje vůbec?
Registrovaný uživatel
co to řešit v tématu uherských ražeb a ne v chlubírně...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Zřejmně by to bylo lepší.Jenomže to tady začalo.Mohl by to moderátor přesunout?Prosím.
Registrovaný uživatel
Tak kdo jste byli všichni v Berlíně? Moc hezká akce, člověk se tam necítí osamělý...

Jinak moc hezké 1/3 tolaru

Karel XI, 1674, Švédská okupace Pomořan, minc. Štětín
a
Stolberg-Wernigerode, Ernst, Ludwig a Christian 1673, minc. Wernigerode

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak se taky pochlubím 1 Koruna 1914 :) škrábance, hlavně ten u čísla 4 nejsou na minci, ale na folii ve které mince při skenování byla.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A proč skenuješ minci ve fólii, když chceš slušnou fotku s kvalitou mince?!? Trochu proti logice...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 168 169 170 171 172 173 174 175 176 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1