Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Chlubírna - filatelie

Vykupminci.cz
Numisargo

Chlubírna - filatelie

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Pěkný Pavle, i ražené vícebloky mají co do sebe. Ale příliš nevěřím, že by se Ti nepodařilo z něho určit nějakou tu deskovou vadu. Stačí naskenovat a trochu zahýbat s barvami a to je pak mnohem lépe vidět. Já jsem si z poslední doby také pořídil pěkný ražený 24-blok známek, kterou jsem ani před tím neměl. Pokud zbyde místo, tak bych ho do exponátu klidně dal.

Tu 800 Kč s 600 Kč jsem již několikrát viděl, dokonce i někdo vystavoval tuším na Praze 2008 či v Brně 2005 celý exponát s chybami na maďarských známkách. Kromě tohoto známého chybotisku, tam měl také turula 35+50 (Mi. 120F asi ve dvacetibloku). Máš ho také?
Moderátor
35 ještě nemám!! :| Ale v podstatě je to momentálně spíš otázka peněz (podle současné situace se to ale blíží nekonečnu :( ). Kupodivu tenhleten 800 ale bývá v nabídce míň, než ten 35+50. Ten se dokonce občas vyskytne i v celém archu a teoreticky by mohl být i s přetiskem Baranya (a možná i jiným). V tom případě by to ale byla bomba za půl miliónu.
Jinak na tom Aradu se, konkrétně u této hodnoty, žádné výrazné chybotisky a vady neuvádí. Bylo by to tu o mušincích (a písmenu "O"), ale ono je to fakt tak tmavý, že se mi do toho zkrátka nechce. A taky se mi to nechce moc vyndávat z té, teď nevím ten odborný název, aby se mi to nerozpadlo. Některé známky a okraje už drží jen na malém procentu zoubků. Do exponátu ho nedám ... jedině kdybych měl možnost roztáhnout jej na 8 rámů (tam by byl moc pěkný), ale do 5 rámů se prostě nevleze. A stejně budu mít problém dát ho tak, aby vydržel pohromadě.
Jinak, větší bloky a archy bývají zajímavé, o tom žádná (horní polovina archu se 3 tete-beche):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Moc pěkný blok, do exponátu velmi pěkný na oko - a to se pak lépe hodnotí.

Osobně do exponátu po dalším upgrade dám i nějaké celé archy a velké bloky - jak lépe dokumentovat různé settingy přetisků či základních známek než v ecelých arších. Naštěstí se to na A3 na šířku v klidu vleze.

Abych se vrátil k tomu bloku, to že nejsou vady popsány bych vůbec nebral v potaz - určitě bys tam něco zajímavého našel. S chatrnými bloky a archy je problém pracovat. Osobně takovéto bloky nejprve dám do euroobalu či jiného většího ekvivalentu a naskenuju, abych měl přehled o uspořádání na celé desce či bloku, kdyby se to náhodou od sebe uvolnilo.

A se skeny se dá potom i dobře studijně pracovat, zrovna včera jsem porovnával několik settingů na počítači s další nabídkou a tak mám zase další setting pro 6 cash mušli - už sedmý.
Moderátor
Ten nejzajímavější arch (nebo velkou část) z vydání Lajtabánságu ale nemám. A do jednorámovky se to dát nedá, dvourámovky nejsou a na jednorámovku VII. emise by to chtělo nějakou celistvost. A do osmirámovky bych dal spíš ten unikátní arch co jsem předvedl před časem. Technický nedostatek ovšem bude, že mezi všemi A4 by byly 2 - 3 A3 (zase bych to nemohl přehánět).

Ale co tam v té Vídni (to tiskli ve Vídni) prováděli, že tam vyrobili několik těch tete-beche, to mi tedy není jasné. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 27. 5. 2013, 16:40. »
Moderátor
pocuj Pavle mas aj Roosvelove harceky, zubkovane, pripadne nezubkovane?
_______________
Moderátor
Pavel_III napsal
Technický nedostatek ovšem bude, že mezi všemi A4 by byly 2 - 3 A3 (zase bych to nemohl přehánět).

To by vadit vůbec nemělo, naopak to trochu rozbije stereotyp.
Moderátor
ikanek napsal
Pavel_III napsal
Technický nedostatek ovšem bude, že mezi všemi A4 by byly 2 - 3 A3 (zase bych to nemohl přehánět).

To by vadit vůbec nemělo, naopak to trochu rozbije stereotyp.

Nejde mi ani tak o to jestli to rozbíjí nebo nerozbíjí stereotyp jako spíš o tu dopravu. Pokud je všechno na A3, sežene se na to větší šanon a dobrý, ale když jsou A3 jen dvě nebo tři, vidím to jako problémovější (podle zkušeností jiných). Ale tak uvidíme, třeba nikdy nebudu mít možnost tu 8 rámovku vytvořit! :8

--------------------

Aršíky Roosevelta mám (zoubkované, já ty nezoubkované poválečné obecně až tolik neprožívám, byť něco málo mám), chybí mi ty 4 bloky (obyč a tete-beche) a líbily by se mi celé archy (5×5). Jinak mi v zásadě chybí jen ty 2 fialové tulipány, skautík a aršík Stalin v tom dražším typu, z takových těch základních věcí. A pochopitelně spousta turulů. Z průsvitky III, zoubkování 11 3/4 nemám vůbec nic. To musím přiznat.
A taky mi to chybí od ledna 2011 všechno.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 27. 5. 2013, 18:37. »
Moderátor
priznam sa, ze madarske znamky stare aj po vojne maju pekne, osobne by som zbieral tak do roku 1970... ale do toho sa uz pustat nejdem :-) zbieram dve veci a to mi staci :-)
_______________
Moderátor
no nezubkovanych par harcekov z Umenia som mal ale som ich predal resp. vymenil zas za nieco ine a do dnes to lutujem, kedze katalog mali celkom slusny!
_______________
Moderátor
Když se vám líbí ty větší bloky, tak zde hodnota 60 fill v celém archu, či ta část, co se vlezla do skeneru - chybí jedna a půl řady + okraj, se dvěma tete-beche (podobně jako u předchozí hodnoty, víc jich na archu není), za povšimnutí stojí i šikmý ořez okraje - skutečně jsem to nedal do skeneru nakřivo. A pak jeden šestiblok a trojpáska hodnoty 50 K, na tom jsou myslím pěkně vidět složitosti zoubkování (nižší a vyšší známky, zoubkování nakřivo) a taky to, jak jsou jednotlivá ZP křivo v archu osazená. Jak to tehdy tiskli by mne zajímalo. Ty tete-beche nemají moc logiku. Nejzajímavější hodnotu po této stránce - 5 K - bohužel v archu nemám, mám maximálně osmibloky. Celkově kvalitou to připomíná tisky domorodých známek například v Indii. :mrgreen:

Jestli je zájem, ještě zepár zajímavostí z této emise bych "našel"! :twisted:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pavel_III napsal
Ty tete-beche nemají moc logiku.

No nebyl důvod, proč to tam dát jako tete-beche. Ono ani známější tete-beche na staré Francii také logiku nemá - bylo uděláno schválně.

Na tomto vydání bych to viděl spíše jako lidskou chybu. Jak to podle sestavení desky vypadá, tak to drželo pohromadě asi provázkem a proto jednotlivé štočky jsou občas dost mimo - obdobně jako u Trávankóru. A jedno tete-beche tam také existuje, ale nikdy ho mít asi nebudu (je jich hrozně málo a pokud bude v nabídce tak to bude stát moc peněz).
« Poslední úpravu provedl(a) ikanek v 29. 5. 2013, 22:26. »
Moderátor
ikanek napsal
Na tomto vydání bych to viděl spíše jako lidskou chybu. Jak to podle sestavení desky vypadá, tak to drželo pohromadě asi provázkem a proto jednotlivé štočky jsou občas dost mimo - obdobně jako u Trávankóru. A jedno tete-beche tam také existuje, ale nikdy ho mít asi nebudu (je jich hrozně málo a pokud bude v nabídce tak to bude stát moc peněz).

Dyť říkám, vydání jako v domorodé Indii!! :mrgreen: A to se to přitom tisklo ve Vídni.
Akorát u té 5 K, tam byl patrně asi záměr, že půlka archu měla být v jedné poloze a druhá protichůdně (něco jako třeba i u Hradčan, jen bez toho meziarší), jenže ani to se tak úplně nepovedlo.
Moderátor
Pavle hod sem nieco zaujimave z Madarska po 1945... aj novsie veci
_______________
Moderátor
Kompletní (10×5) arch hodnoty 100 K (nevlezly se 2 sloupce směrem dolů, tedy vpravo a zbytek zoubků na dolním konci) se dvěma tete-beche. Jinak žádná sranda 5000 K za arch, byť s rostoucí inflací, byl určitě v dotyčné době ještě slušný peníz. Za povšimnutí jistě stojí i ne zrovna pravoúhlé zoubkování. A dále levý půlarch téže hodnoty, tentokrát ovšem i s levým okrajem (ten kompletní má všechny okraje odtrhnuté) a na něm daktilek pracovníka tiskárny.
A ještě jednou větší část archu hodnoty 10 K, tentokrát 6 řad, chybí 4 horní řady - na prvních třech jsou tete-beche. Na tom chci ukázat, jak zásadně se může lišit sytost tisku v rámci jednoho archu.

Na Maďarsko po roce 1945 je extra fórum, tak až něco zase, z tohoto období, vymyslím, dám to tam! :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnes mě došla první série Chorvatska

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pekne!
_______________
Registrovaný uživatel
Najradšej by som sa jej zbavil, ale možno to niekoho poteší :D

1941 - čierna pretlač kameňom, definitívne bolo červená kníhtlač
Založenie chorvátskej armády 4D ultramarínová
Náklad: 1 arch - 100 kusov!!!
Má aj atest od Zrinjšćáka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pekny a zaujimavy exponat klasiky
http://www.japhila.cz/hof/0832/index0832a.htm
_______________
Registrovaný uživatel
no sice je tam i slušný materiál, ale je to místy chaotické a dost nevyvážené. Také proč tam cpe zbytečně pozdější emise jako 1867, 1870 apod., když tam slušněji nezpracoval ani emise předchozí jako Mi. 12-15
za to bych mu srazil dost bodů...
Obecně by měl odstranit většinu z pátého rámu a doplnit to emisemi Mi.1-10
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
no mal nechat len penny black
_______________
Moderátor
Na naše poměry kvalitní a zajímavé materiály, ale jinak souhlasím s Dráčkovým názorem.
Emise 1867-1870 bych v tomto exponátu zrušil a zkusil lépe "prodat" materiály s Mi.1- Mi.6.
Moderátor
Nevím sice jestli je "Chlubírna" to nejlepší místo, ale jako zajímavost přikládám skoro celou sérii Ženců (chybí 40 fill) a Parlamentu (chybí 5 K) s jedním typem falešného přetisku FIUME. Kdysi, když jsem ještě nevěděl jak který typ má vypadat (holt, nebyla literatura), jsem si myslel že by to mohl být jeden z ručních typů přetisků, vypadá vcelku důvěryhodně. Akorát to kazí 2 známky, kde je vidět, že domicil razítka začíná "P". Takže, pokud by někdo měl tento přetisk na 40 fill Ženci, 5 K Parlament či na úplně jiné známce, nabídněte. 8)
Je to typ s výrazně prodlouženým zakončením F a M má střed vysoko nad základnou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnešní emotivní kousek do sbírky...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jedna série Danzig

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
braun viktor: Nechodím sem příliš často, snažíte se zdokumentovat všechny první emise jednotlivých známkových zemí? Kantony a Církevní stát máte zpracované?...jejich známky mne vždy fascinovaly.
Díky

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Chlubírna - filatelie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1