Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Chyba v razení? Nebo jen šunt?

Vykupminci.cz
Numisargo

Chyba v razení? Nebo jen šunt?

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

dědeček byl za života numismatik. Když jsem procházel některé z jeho haldy mincí, tak mě tahle hrozně zaujala. Nejdřív jsem si myslel, že jí někdo odštípl, ale to by neměla tu stříbrnou barvu na té ráně, ne?

Nevím, zajímá mě jestli je to opravdu jen šmejd, nebo se mohlo stát, že by to bylya chyba v ražbě?

Nepočítám, že to má nějakou hodnotu, jsem jen zvědavej :D

Obrázek vložený uživatelem
By usmejse, shot with DSC-W170

Obrázek vložený uživatelem
By usmejse, shot with DSC-W170

Obrázek vložený uživatelem
By usmejse, shot with DSC-W170

Obrázek vložený uživatelem
By usmejse, shot with DSC-W170

JIRKA
« Poslední úpravu provedl(a) usmej_se v 22. 8. 2009, 12:03. »
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, pokud jsem tu lidem pro smích, ale jen jsem chtěl vědět, copak je to za vadu. Vykousnuté to není, protože ta hrana ve vnitř je stejně lesklá jako povrch, takže nevím proč je tam ta díra...
Registrovaný uživatel
Modernu nedělám, ale pro smích nebudete, asi to bude výrobní vada střížku, ale vyčkejte názoru někoho, kdo se tím zabývá.
Registrovaný uživatel
Re: Vassilij
Děkuji. Já měl pocit, když se tu bylo podívat přes 20 lidí, že se mi jen smějou.
Moderátor
Ano jde o zmetek, vyrobni vadu, tzv. krajový střížek, více viz napr. zde:
http://www.muzeumzatec.cz/index.php?art=546
Registrovaný uživatel
Aha, takže hodnota nulová ... děkuji
Moderátor
Hodnota takoveto mince nebude nijak zavratna, ale nulova rozhodne neni, i takoveto kuriozity se sbiraji. Pokud byste mel zajem ji prodat (nebo jakekoliv jine mince), napiste mi na numismat@seznam.cz. Dekuji.
Registrovaný uživatel
Zajímavé... už je prodána? :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
ještě jsem jí neprodal ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Chyba v razení? Nebo jen šunt?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1