Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové mince » Chyborazby,varianty,zmätky,kiksy,proste všetko a na všetkých(celosvetovo) minciach.

Vykupminci.cz
Numisargo

Chyborazby,varianty,zmätky,kiksy,proste všetko a na všetkých(celosvetovo) minciach.

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
On ten jeb...´k,(akné,samozrejme) nie je zas až tak veľký,ale moje skúsenosti vravia,že na gréckych minciach je to skôr výnimka.Nie ako na belgických,kde by sa dalo hovoriť o pravidle.Oni ako keby to mali snáď na výkrese mince..
Mám aj pár gréckych.

-s-
Registrovaný uživatel
Nádhená chyborazba 1 grajciar 1790

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
2/3+1/3=ein kreutzer.Sedí to. :)
Paráda,určite nie z najlacnejších.
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
2/3+1/3=ein kreutzer.Sedí to. :)
Paráda,určite nie z najlacnejších.
-s-

Práve sa predal za 20€
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Toto sa nedávno predalo na Aukre.Mám solídny chaos v tom,ako to mohlo vzniknúť,aj keď nejaký názor mám.Čo vy na to?
https://aukro.cz/csfr-2x-10-korun-1993-1x-chyborazba-6929018463
-s-
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Práve sa predal za 20€

To by som aj dal.Myslel som,že o hodne viac..
-s-
Registrovaný uživatel
Neuveriteľná zaujímavosť - 1 grajciar 1851 - inkusná chyborazba !!! :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
10 Heller 1895

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Tuto inkusní ražbu 1!2 krejcaru s letopočtem 1812 jsem dal do jiného tématu, ale zařadím jí i sem, mezi stejně postižené ražby.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Neuveriteľná zaujímavosť - 1 grajciar 1851 - inkusná chyborazba !!! :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Tyto inkusní ražby nesplňují podle zažité terminologie atributy chyboražby, jedná se o výrobní zmetky.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1: pro zajimavost - jak takovy inkusni zmetek vznikne? Je to otisk predchozi razene mince, ktera zustane mezi razidly? (a proto jsou take obe strany mince stejne? Aby byly strany ruzne, musela by se jeste razena mince otocit mezi razidly - to by asi bylo vzacnejsi?) A je hloubka inkusni razby stejna jako vyska standardni razby? Nebo se otiskem deformuje i otiskovana mince a vznikne take zmetek s plossi nebo deformovanou razbou?
Registrovaný uživatel
Představte si situaci, kdy vyrazíte minci a na horním kolku Vám zústane mince přilepená. Pak na spodní, rubní kolek dáte střížek a vyrazíte další kus. Pak máte vyražený rub mince a další rubní stranou mince, která se chová jako razidlo, vyrazíte horní stranu mince- inkusní rub.

Zde uvedená inkusní ražba 1/2 krejcaru má poměrně hluboký otisk na straně inkusní strany. Musíme si uvědomit, že razidlo je z tvrdé upravené ocele a inkusní stranu střížku razíme stejně tvrdou mincí. Pak zde musí být zákonitě nějaký rozdíl.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 23. 6. 2018, 10:25. »
Registrovaný uživatel
Nádherná chyborazba XV.grajciar 1685, Mainz (ten je môj).
Stani, dávam sem tie obrázky, aby som ťa potešil a ukázal, že hľadať "mušince" na eurominciach je hlúposť pokiaľ existujú takéto nádherné chyborazby...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Len dávaj,stani to má rád.
Potešil,či podráždil..? :)
Mne nevadia ani euro,či iné mušince,podstatné je,že ich mám,ako Ty ten posledný XV grajciar.Na mince v rôznych odkazoch sa tiež rád pozriem,sám ich mám spústu (odkazov),ale skôr ide o mince silno novodobé,predeurové z rôznych kútov sveta.A tiež sú tam parádne až nepochopiteľné a drahé..kúsky.
Ale to je ako lízať med cez sklo.. :P
A krzevá fakty,keré som vyššie uviedeu,dám zas euromušinec. Mal som vianoce keď som ho našiel a zistil,že je "nekompletný."
Najskôr som si myslel,že mu chýba len hviezdička (nechýba..),až neskôr som si uvedomil,že tam chýba Albertov monogram.Na razidle to určite nechýbalo,mechanické odstránenie sa mi nezdá pravdepodobné,takže sa prikláňam k tomu,že razidlo bolo v danom okamihu riadne zasr..,zadubené,zanesené..Neviem..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stani, zo stredoveku jeden Saracén pre teba... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pre mňa...Tak Ti pošlem adresu. :P :P
Tiež pekný "inkoust,"ako tak nostalgicky hľadím.. :)
Len do toho chlapci.Aj ja idem do toho.Od šiestej do šiestej,takže sa presúvam..
-s-
Registrovaný uživatel
Minca to nie je.Ide o to,ako sa ten žetón rýchlo patinuje. ;) Pripadá mi to tak,že aj vyčistená minca,žetón,medaila sa rada a rýchlo vráti do podoby (približnej),ako bola.20 dní...Aj keď to už asi vždy bude iné.V pôvodnom stave som ho nevidel.Vyčisteným zinkáčom sa moc nechce.
Čo s nimi? Veľké teplo by som nedoporučoval.A ani olej na zbrane,zrejme už novodobý,nefunguje.
Sú to veľké kolesá,ale už sa mi to nechce zmenšovať,tak sorry...
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani napsal
Ide o to,ako sa ten žetón rýchlo patinuje. ;) Pripadá mi to tak,že aj vyčistená minca,žetón,medaila sa rada a rýchlo vráti do podoby (približnej),ako bola.20 dní...

Môj "na kosť" vyčistený medený grajciar Františka Jozefa I. mi patinoval 10 rokov a aj tak nevyzeral tak dobre ako tvoja medaila za 20 dní. Tá medaila je z nejakej zázračnej zliatiny alebo si jej dopomohol pomalým oxidačným prostredím, pretože patinovalo aj kolečko závesu, ktoré je pravdepodobne z inej zliatiny než samotná medaila...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 29. 6. 2018, 20:54. »
Registrovaný uživatel
Nič som s ňou nerobil,len som ju vyložil za okno z tej strany,kde od rána až do popoludnia svieti slnko.Keď teda svieti..A aká býva horúca. ;) je tam aj keď prší,aj cez noc.
-s-
Moderátor
stani napsal
Nič som s ňou nerobil,len som ju vyložil za okno z tej strany,kde od rána až do popoludnia svieti slnko.Keď teda svieti..A aká býva horúca. ;) je tam aj keď prší,aj cez noc.
-s-

A pročpak to delaš, a kde bereš takové, nápady :)
Snad tě taky, nenapadlo zakopat Ag. Do hnoje :) měl by jsi
Krasně voňavou patinu :) alchymisto ;)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
A pročpak to delaš,

Lebo bola vyčistená na kosť ako napísal Fidzi.
Takto expresne sa "vyfarbila" aj kopejka,už som ju sem dával a tá je predsa z medi.
Z nejakého dôvodu sa to musí dať rýchlo,keď už aj niektoré naše najnovšie meďáky 2018 sú hnedé.Keď budem doma,dám sem tú kopejku.Najskôr to ide rýchlo,potom sa to spomalí.
-s-
Moderátor
stani napsal
barbar napsal
A pročpak to delaš,

Lebo bola vyčistená na kosť ako napísal Fidzi.
Takto expresne sa "vyfarbila" aj kopejka,už som ju sem dával a tá je predsa z medi.
Z nejakého dôvodu sa to musí dať rýchlo,keď už aj niektoré naše najnovšie meďáky 2018 sú hnedé.Keď budem doma,dám sem tú kopejku.Najskôr to ide rýchlo,potom sa to spomalí.
-s-

Při promnuti v prstech nešpini ani trochu? Ta Tvá venkovni
rychlopatina :)
Registrovaný uživatel
Nie,vôbec.Pred pár sekundami som to pre istotu skúsil. :) A vyložil som 5c,v podstate UNC,tých je teraz dosť.Uvidíme aký bude za pár dní.Ale so slnkom je to teraz horšie.Možno skôr omrzne.. :P
-s-
Registrovaný uživatel
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nechápem..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Světové mince » Chyborazby,varianty,zmätky,kiksy,proste všetko a na všetkých(celosvetovo) minciach.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1