Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové mince » Chyborazby,varianty,zmätky,kiksy,proste všetko a na všetkých(celosvetovo) minciach.

Vykupminci.cz
Numisargo

Chyborazby,varianty,zmätky,kiksy,proste všetko a na všetkých(celosvetovo) minciach.

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
stani napsal
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Člověče pěkne, až jsem s toho v rozpacích, co všechno člověk
nevymyslí. Kopejku už bych více nepatinoval, respektivě nedával za okno. :)
Slyšel jsem o ruznych hokus, pokusech,ale nikdy bych tomu nevěřil.
Moderátor
Kamarádi zkoušeli, troubu, nad plamenem, na Ag. Jód,hnůj.
Vsemožne u čeho se zakonitě numismatikovi musí zvedat žaludek, ja osobně nejsem zastánce těchto znehodnocovani,nikdy to nebylo jako práva časem vytvořena patina.
Ale v tvém připadě jak jsem již napsal jsem v rozpacích a nevypadá to špatně. Ale neměni to Můj názor na tyhle alchymie.
Registrovaný uživatel
LEN PRE MENEJ CITLIVÉ NUMIZMATICKÉ POVAHY..!!! To nie je alchýmia z mojej strany.To je vplyv prostredia.Na všetkých minciach to však nefunguje.Len tak som to skúsil..Už som kedysi držal na balkónovom zábradlí Viktora Emana 2,ktorého som vyčistil na kosť ja (lebo bol strašný...) a v priebeku roka sa opálil,keď som ho občas otočil.Tam svieti možno 2 hodiny denne,aj to až skoro pred zotmením.A teraz som pritvrdil a položil som to na tú stranu,kde riadne a dlho Oskar pečie,keď pečie.
Súhlasím,že nesúhlasíš.Ale prišiel by si na to? ;)
Asi tú kopejku v blízkej dobe stiahnem do stabilnejších podmienok,čo sa tepla a vlhkosti týka.
Takto vyzerala po týždni..Je to v tejto téme,hneď na začiatku.
Minca musí byť čistená,ale netuším čím,keď má takú snahu na to čo najrýchlejšie zabudnúť. :P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Stani vždyť mě znáš :) i když mám své zásady,tvůj vyzkum ;) radikalňe neodsuzuju.
Líbí se mi jak to popisuješ,a jseš důsledný i časově i v počasí.
Člověče vůbec bych se nedivil,že jsi to pečlivě někde zapisuješ :)
Registrovaný uživatel
K predchádzajúcemu príspevku.Nezapisujem.Ten chaos=bordel,ktorý v tom mám,by ste nechceli ani vidieť.. :|
A včil...
Viete čo sú to KMB mince?
Väčšina samozrejme nevie,ale to je v poriadku.Ak sa o to nezaujímajú,tak odkiaľ by to mali vedieť... :roll:
Toto sú tie mince:
Ak by bol niekto zvedavý,vysvetlím.Teda len to,čo viem.Ale ťažko sa to hľadá. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ja chcem vediet... ;)
Registrovaný uživatel
Tak o Tebe tomi by som si myslel,že to poznáš.. ;)
-s-
Moderátor
Stani.....Jsem taky zvědavý,tak to vyklop :)
Jinak stani nemáš známé v Kremnici?
Potřeboval bych info. k nákladů dukátových medaili 1928 jsem ražen s českého kovu.... nemůžu se k info. dokopat :) a ty viš kde co, kontakty máš všude tak jsem myslel možná bys ......
Díky
Moderátor
barbar: Taky jsem je hledal, ale všude je jen metrologie. Náklad jsem taky nikde nenašel. :'(
Registrovaný uživatel
S tou medailou Ti nepomôžem.Neviem to,ani neviem ako by som to mohol zistiť.
K tým meďákom:KMB=Kleine Münzbilder.
Reverz je menší,zjednodušene napísané.Menšia zemeguľa a iné detaily.
Tu je niečo o tom.
https://www.emuenzen.de/forum/media/deutschland-2-cent-kmb.8987/
Idem spať.Som po 3 nočných a 5 Gambrinus 12,pixlových (plechovkových).. :P
-s-
Moderátor
Já už psal do i Kremnice, zatím bez odezvy.Nejsem si jistý zda-li takové info.vubec pusti.
Moderátor
barbar: Pokud by naklady u techto oblibenych medaili byly znamy, urcite uz by byly nekde zverejnene. Po 90 letech asi tezko zjistime neco noveho.
Registrovaný uživatel
Tiež KMB..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám aj 1 cent,ale je to to isté ako vyššie.Takže ani nedávam.Fungovalo to len na minciach z roku 2002.

Dnes sa opýtam na túto mincu,resp.na to,čo sa s ňou stalo.Možno je to nejaké náhodné poškodenie,ale mne to pripomína otlačky (časti) troch hviezdičiek z mince.Ale ako by sa to mohlo stať,tak to teda skutočne netuším.Fotku celej mince nemám,ale pokiaľ viem,zbytok bol OK.Niekde je,ale musel by som hľadať.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ešte túto variantu dátumu (veľký/malý) na rakúskom jednocente.Už som to sem niekde dával.Rozdielne sú aj reverzy..Tu ma na tom fascinuje to,že je to výtvor z roku 2014 (nie 1714,alebo skôr :P ),technológie sú vyspelé,"nerazia" to analfabeti písmenko po písmenku pri sviečkach ,po litri (2-3) vína,na kolene a predsa sa podarí.Nejde o mincu z nejakej sady,s vedomým rozdielom,kvôli zberateľskej zaujímavosti..Je to omyl..Náklad v r.2014 bol obrovský,banka pripúšťa výskyt niečo pod 10%,myslím.Takže ich je veľa.Milióny,aj keď min. polovica už asi zhrdzavela.Na nehodnote mince to nič nemení,ale ja si myslím,že by sa to nemalo stávať.A mám takéto záležitosti rád. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Aj takéto.Usoplený,uslintaný maco. :P
Nemá to tam čo robiť.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
stani: praskle razidlo:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A čo to vlastne je to prasknuté razidlo? Trhlina, to je jasné.Prečo vznikla? Koľko to vydrží? Vyrazia sa tisíce mincí, alebo sa to pomerne rýchlo celé rozpadne..? Je to z tvrdého materiálu, prečo sa to stane? Zrejme nekvalitne vyrobené, občas sa to stáva..Tak? Alebo sú razidlá z čokolády... :roll: V Belgicku s tým majú skúsenosti. :P
-s-
Registrovaný uživatel
Čokoláda z Belgicka..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ešte na dobrú noc.. :)
Mám toho viac a viac a viac.. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ešte patinovanie "ružiakov" UV žiarením a vplyvmi vonkajšieho prostredia... ;)
pls nekomentujte (poniektorí) stav, zachovalosť mince.Ja ju mám rád aj takú aká je.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Skutočne nečakám odpoveď.Dávam to sem len preto, lebo sa mi chce.. :P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Stani nemáš ji náhodou?
Ta cena v odkazu se mi nezdá, to bude nějaký zaměrny divoký překlep. :mrgreen:

https://youtu.be/vdY6UEe-WFs
Registrovaný uživatel
Pozerám si obrázky,na ktoré som už aj zabudol,že ich mám a narazil som na túto Etiópiu...
Tak som sa pred pár rokmi nudil... :)
Zaujímavo zostavujú letopočet.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Světové mince » Chyborazby,varianty,zmätky,kiksy,proste všetko a na všetkých(celosvetovo) minciach.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1