Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Vykupminci.cz
Numisargo

CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
bertik: Rozklad mince v dusledku koroze, mozna i nejake agresivni pusobeni na med? Je na ni ale videt, jak silne, resp. slabe je to medene platovani.
Registrovaný uživatel
Při vší úctě ke všem diskutujícím.... zaslouží si tato úplně obyčejná poškozená desetikačka tolik zájmu a diskuze a snahy udělat z ní něco zajímavého k potencionálnímu prodeji?
Moderátor
MikyM napsal
Při vší úctě ke všem diskutujícím.... zaslouží si tato úplně obyčejná poškozená desetikačka tolik zájmu a diskuze a snahy udělat z ní něco zajímavého k potencionálnímu prodeji?

Zalozil jsem toto tema, abychom zde diskutovali o ruznych chyborazbach, vyrobnich zmetcich, zpusobu jejich vzniku a odliseni zmetku z vyroby od dodatecneho poskozeni mince. Podle poctu prispevku a prispivajicich zrejme tato problematika padla na urodnou pudu a zajima vice sberatelu. Jsem tomu rad. Nevsiml jsem si, ze by se tu nekdo ptal na oceneni. Takze na rozdil od nekterych jinych temat, kde se resi casto ceny minci a jejich prodej, povazuji tuto diskusi za ciste sberatelskou a osvezujici v zaplave komerce kolem. Je treba si uvedomit, ze jedna kazda mince v tomto vlakne muze byt pro konkretniho sberatele zajimavejsi nez treba "10 Kc 1993 male Kc" bez ohledu na jejich ceny.
Registrovaný uživatel
Tomu odlouplému pokovení určitě pomohlo to brutální omlácení hrany mince ;)
Registrovaný uživatel
Vše nejlepší do nového roku.
Změřil jsem sílu pokovení.Ovšem včetně intermetalické fáze,jak praví Oliver, jestli se nepletu. Je to 0,15 mm. Na ploše. Na hraně to nedokážu.
Moderátor
bertik: PF 2021
Na plose nejde o pokoveni, ale platovani - 0,15 mm vypada verohodne.
Na hrane je mince jen galvanicky pokovena - tam to bude prakticky nezmeritelne.
Registrovaný uživatel
Považuji plátování za pokovení v širším slova smyslu.Zkusím změřit sílu pokovení hrany na 20kč 1999.
Mám ji děsně dorasovanou, takže to možná půjde.
Registrovaný uživatel
Tady je. Asi ji nechám ještě více korodovat,aby se ještě více oloupala. Má někdo ještě nějaký nápad jak získat větší lupínek pokovení? Díky za názor a radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To galvanicke pokoveni hrany bude nekde v radu setin milimetru. Urcite by se k tomu dokazal fundovane vyjadrit napr. oliver.
Moderátor
A co třeba průřez celou minci, poté začištěni řezu by mělo vše podstatné ukázat...
Registrovaný uživatel
Určitě lépe změřím tloušťku odloupnutého pokovení,než na řezu. Na to nemám měřidlo. Stačí mikrometr,ten mám.Takže na setiny mm.Na tisíciny pasametr nemám.
Moderátor
bertik-b1 napsal
Určitě lépe změřím tloušťku odloupnutého pokovení,než na řezu. Na to nemám měřidlo. Stačí mikrometr,ten mám.Takže na setiny mm.Na tisíciny pasametr nemám.


Tak jí rozřízni a šoupni na venek,v podstatě řezem narušiš ochranné pokovení, tím urychliš korozi i následné odloupnutí...
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 4. 1. 2021, 8:30. »
Registrovaný uživatel
Zatím se zdá,že je to pokovení pěkně narušené. Řádně jsem ji odmastil a dal na okenní venkovní měděný parapet. Za měsíc to nafotím znovu. Uvidíme jak si s tím příroda poradí.
Registrovaný uživatel
Dobrý den... Když už jsme u té koroze, mám tady jednu 10 R minci, o které jsem si nejdřív myslel, že je "obdařena" nálitkem. Lupa mi ale ukázala korozi (samotné oko vlastně taky - rub mince na tom taky není úplně nejlíp). Stejně si ale říkám: "Nemůže to být nálitek obklopený korozí? Kombinace? Souvislost? Nebo prostě jen vysoko se tyčící vřed zatím docela úspěšně schovaný pod lesklou slupkou mince? To bude asi pravděpodobnější, pro některé možná i do očí bijící"
Co myslíte?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mne teta na pošte vydala takúto 10 korunu. Zaujímavé je, že je to dokola obúchané tak nejak pravidelne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Petr3: koroze
sigur: pokrocila koroze
Registrovaný uživatel
To mi je jasné. :) Ja len pre zaujímavosť, že to poškodenie (jamky) sú pravidelné po celom obvode.
Registrovaný uživatel
bertik-b1 napsal
Tady je. Asi ji nechám ještě více korodovat,aby se ještě více oloupala. Má někdo ještě nějaký nápad jak získat větší lupínek pokovení? Díky za názor a radu.

Nechaj ju vyzrieť. :) Strč ju napríklad aj do kvetináča...
Potom si odtrhneš koľko len budeš chcieť.. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ten tedy píše. Dobrá metoda. To je tvoje dílo? Za jak dlouho?
Registrovaný uživatel
bertik-b1 napsal
Ten tedy píše. Dobrá metoda. To je tvoje dílo? Za jak dlouho?

Ja som ho takmer taký ako na prvej fotke už našiel. Niekedy neskôr som
ho tak natrhol. Kiešťami. Myslím, že som ho skladoval na balkóne. Ono sa to nezdá, ale porezal by si sa na tom... ;)
Aj v kvetináčoch som ich už mal. Nie kvôli výskumu, ale na prekrytie dierok na odtečenie prebytočnej vody..
Toto bola hrana.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Numismat: to je neuvěřitelný, jak se ten kov dokáže nafouknout jako bublina, aniž by se zlomil
sigur: téměř stejnou jsem měl nedávno v ruce. Kdo ví, jestli to není ona. Ten oběh má kouzlo :-)
Registrovaný uživatel
Petr3 napsal
sigur: téměř stejnou jsem měl nedávno v ruce. Kdo ví, jestli to není ona. Ten oběh má kouzlo :-)


Vyzerá, ako keby ju prešlo ozubené koleso v nejakom automate. Toť moja "romantická" predstava. :D
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Petr3 napsal
sigur: téměř stejnou jsem měl nedávno v ruce. Kdo ví, jestli to není ona. Ten oběh má kouzlo :-)


Vyzerá, ako keby ju prešlo ozubené koleso v nejakom automate. Toť moja "romantická" predstava. :D


Nebo jen ležela roky na dně Vltavy
Registrovaný uživatel
Dnes som zachytil...
1. Trhlina.... Koniec Európy sa blíži
2. Nová zem... Covidland19 na severe..
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
tomi: pěkné, jaký stát a ročník?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1