Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Vykupminci.cz
Numisargo

CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Odeslal sem Další foto.
Registrovaný uživatel
Chyboražba 20 Kč 2020 v nápisu Svatý Václave nedej zapomenout nám i budoucím, poškozené razilo. Jaká může být cena. Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kde vidíte důsledek poškozeného razidla?
Registrovaný uživatel
Přidávám tři kusy
Moderátor
Hery: nedoražená mince, viz např.
https://aukro.cz/20kc-2020-chyborazba-nedorazeny-obvod-popisu-vcetne-letopoctu-7030965236
https://aukro.cz/20-kc-2020-chyborazba-nedorazeni-pismen-6985130114
Registrovaný uživatel
Dékuji za informace.
Registrovaný uživatel
Zdravím vás, chtěl bych poprosit o vaše názory na dvě mince, viz obrázky dále. Vzhledem k absenci patiny ve vrypu v ploše desetikoruny bych řekl, že vryp vzniknul až v oběhu. Ale jak to že má tak čisté okraje a okolí je bez vyhrnutého materiálu? Jak to mohlo vzniknout, nevíte? Pětikoruna - podobný případ - ale u té bych se příkláněl ke vzniku vrypu před ražbou, tudíž zmetkovité minci (chyboražbě). Co vy na to?
Registrovaný uživatel
Obrázky k dotazu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý večer chtěla bych vás poprosit jestli by jste mi neporadili ohledně této 2 new pence Elizabeth z roku 1977 zajímalo by mě zda ta 2 je v poradku a celkove zda je tato mince něčím zajímavá předem děkuji za všechny odpovedi

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Simonicee napsal
Dobrý večer chtěla bych vás poprosit jestli by jste mi neporadili ohledně této 2 new pence Elizabeth z roku 1977 zajímalo by mě zda ta 2 je v poradku a celkove zda je tato mince něčím zajímavá předem děkuji za všechny odpovedi

Co ma byt na dvojce?
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Simonicee napsal
Dobrý večer chtěla bych vás poprosit jestli by jste mi neporadili ohledně této 2 new pence Elizabeth z roku 1977 zajímalo by mě zda ta 2 je v poradku a celkove zda je tato mince něčím zajímavá předem děkuji za všechny odpovedi

Co ma byt na dvojce?


Paní možná myslí tu malou prohlubeň dole na nožičce dvojky. S největší pravděpodobností je to podle mě jen důsledek nárazu během obíhání mince, ale pro jistotu bych jí doporučil udělat lepší fotku makrem.
Moderátor
Petr3 napsal
numismat napsal
Simonicee napsal
Dobrý večer chtěla bych vás poprosit jestli by jste mi neporadili ohledně této 2 new pence Elizabeth z roku 1977 zajímalo by mě zda ta 2 je v poradku a celkove zda je tato mince něčím zajímavá předem děkuji za všechny odpovedi

Co ma byt na dvojce?


Paní možná myslí tu malou prohlubeň dole na nožičce dvojky. S největší pravděpodobností je to podle mě jen důsledek nárazu během obíhání mince, ale pro jistotu bych jí doporučil udělat lepší fotku makrem.

Ano, toho uhozu jsem si vsiml. Nebo nalitek nahore? I kdyby to byla chyborazba, je to zcela nepatrne a sberatelsky nezajimave.
Registrovaný uživatel
Dobrý den dostala se ke mně tato 50 kč rok 2014 ale ten datum je neúplně řažený tak jsem pátral jestli to je chybotisk což jsem si zde potvrdil ale zajímalo by mě jestli se jedná o častou minci s touto vadou nebo jen náhodný nález v malém množství. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, ale chybotisk to rozhodně nebude, mince se razí.
Jedná se o celkem častou vadu ražby současných mincí v oběhu.
Přeji pěkný večer
_______________
Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se jedná o chyboražbu. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
jeeejda napsal
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se jedná o chyboražbu. Děkuji

Ne, je to mince poskozena kutilem a/nebo korozi a stred je pootoceny.
Pripadne by to mohl byt i padelek, v tomto stavu tezko rici.
Registrovaný uživatel
Prosím řekne mi nekdo svůj názor zda se jedná o běžnou minci předem děkuji za radu .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Simonicee napsal
Prosím řekne mi nekdo svůj názor zda se jedná o běžnou minci předem děkuji za radu .

Podle me normalni italsky dvaceticent. V cem by mela spocivat chyborazba?
Registrovaný uživatel
Ahojte. Rád by som sa tu poradil s niekym. Vôbec sa tomu nevenujem, občas ako taxikár skontrolujem mince, lebo viem že chyboražby sa zvyknú predávať draho.
Lenže neviem kde to predať ani koľko pýtať. Co si myslite o tom, keď 6 z 12 hviezd sú nesprávne? Nemali by zasahovať do toho vnútorného kruhu, no nie?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám ešte jednu s ktorou by som si rad nechal poradiť. Je to chyboražba ak má na prednej strane na vrchu smerom od Fínska k nule je vidieť ryha v v rovnakom zakriveni ako minca, a potom na zadnej strane má tá tvár akoby pomarančovu kožu, neviem ako to nazvať a ci to nie sú len poškodenia časom. A posledná vec, prvá hviezda vpravo od roku 1999 ma pravú dolnú nožičku useknutu. Ďakujem za váš názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
DannyTorro napsal
Mám ešte jednu s ktorou by som si rad nechal poradiť. Je to chyboražba ak má na prednej strane na vrchu smerom od Fínska k nule je vidieť ryha v v rovnakom zakriveni ako minca, a potom na zadnej strane má tá tvár akoby pomarančovu kožu, neviem ako to nazvať a ci to nie sú len poškodenia časom. A posledná vec, prvá hviezda vpravo od roku 1999 ma pravú dolnú nožičku useknutu. Ďakujem za váš názor.

Muj nazor:
Portugalsko nezajimave, pochybuji, ze by nekdo za tuto minci dal vic nez nominal.
Belgie: spatne foto, skrabnuti je poskozeni zpusobene balickou minci, druha strana poskozena obehem, tedy zadna chyborazba.
Obecne u euro minci jsou chyborazby (napr. ruzne "nalitky") velmi caste, vetsinou ale prodejne jen lehce nad nominalni hodnotou.
Registrovaný uživatel
Ďakujem veľmi pekne za informácie. Aspoň viem ze sa nemusím toľko vzrusovat okolo tých mincí :)
Registrovaný uživatel
ahoj mam tu dve mince csr 10h 1956 R a 1958 RR
jedna sa o chyborazby? niekde je material naviac a niekde chyba hlavne ta 1956 je divoka

dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) numismat v 11. 12. 2023, 17:53. »
Moderátor
dady: Typicka koroze hlinikovych minci z tohoto obdobi.
Registrovaný uživatel
mam ich stovky ale taky extrem vidim prvykrat, ale nevadi vedel by niekto aj ocenit?
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1