Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Vykupminci.cz
Numisargo

CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
mince 50 haléřů – rok 1983 s výraznou vadou ražby.
poloviční tloušťka mince, váhově vyjádřeno – tato vada ražby s poloviční tloušťkou (asi ražba do plechu s poloviční tloušťkou) má váhu 1,5 gramu oproti standardní minci s normální tloušťkou a váhou 3,0 gramy!!

Nalezeno v běžném peněžním oběhu v roce 1987

Děkuji předem za názory
Josef13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Josef13: Ražba na tenký střížek, v takto pěkném stavu se vidí málokdy.
Registrovaný uživatel
Že by přece jenom byly ražby na tenký střížek? Zatím to, co bylo deklarováno takto,byly odlitky. Velmi zajímavé. Jaký je průměr?
Moderátor
bertik: V tomto pripade myslim neni o pravosti mince sporu. Aspon vidime, ze i na tenky strizek lze vyrazit ostrou razbu, a tedy vetsina nabizenych "tenkych strizku" je podvrh. Podle me jde casto o mince odleptane chemicky.
Registrovaný uživatel
No já si myslím,že při odleptávání by došlo k většímu porušení detailů mincovního obrazu.
Tato ražba byla, si myslím na rozpadnutém střížku. O pravosti nepochybuji.
Registrovaný uživatel
Kdyby byla k mání, mám zájem.
Mail: bertik-b1 zavináč seznam.cz.
Moderátor
Opravdu pěkný kousek, také by se mi líbil,pokud by byl k mání, ale berťas byl hold první... :)
Registrovaný uživatel
Dobrý den
děkuji za názory a ohledně dotazovaného průměru mince jsem naměřil

20,066mm diskutované mince oproti 20,078mm jiné standardní mince
měřeno obyčejnou šuplerou

lze to nějak cca ocenit tuto anomálii
děkuji

Josef13
Registrovaný uživatel
Vážení
omlouvám se, to měření jsem zmastil

tedy správně
20,66 oproti 20.76mm

sp
Josef13
Registrovaný uživatel
Josef13: Jestli to chápu správně, tak bertik a barbar se Vám tu minci právě chystali ocenit. S největší přesností minci ocení ten, kdo ji chce koupit.
Moderátor
Petr3 napsal
Josef13: Jestli to chápu správně, tak bertik a barbar se Vám tu minci právě chystali ocenit. S největší přesností minci ocení ten, kdo ji chce koupit.


Já to tenkrát nechám na druhých..svou představu samozřejmě mám... ;)
Moderátor
Josef13 napsal
lze to nějak cca ocenit tuto anomálii
děkuji

Josef13


Takovato mince se jednoduse ocenit neda, má takzvaně cenu záliby.
Kontaktujte zajemce nebo uvedte svuj mail a uvidite. Je to jiste zajimava mince, ale tyhle anomalie nesbira zas tolik lidi. Neni to varianta ani chyborazba v pravem slova smyslu, je to nahodny vyrobni zmetek.
Registrovaný uživatel
Díky za info o průměru. Odlitek by byl menší. Už jsem se leknul ohledně těch tisícin na obyčejné šupleře. Ale i tak tato hodnota obyčejné šupleře neodpovídá. To by mohly být tak desetiny. To co je uvedeno lze jedině mikrometrem.
Ohledně ceny.Mail jsem uvedl.
Registrovaný uživatel
Vedel by mi prosím niekto poradiť o akú anomáliu sa jedná pri mincí 20Ks 1941 CaM. Kríž nad kaplnkou nie je ani klasický jedno kríž ani dvojkríž. Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Standardní kříž.
Dvojkřiž, vzácnější varianta..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 8. 6. 2021, 10:24. »
Moderátor
Mimo jiné rozdíly jsou i kapli.
Podle všeho vaš kus je běžný ročník..
Moderátor
drummer: fotka nic moc, ale vypada to na poskozeni krize uhozem nebo vrypem (viz dalsi drobne uhozy a vrypy ny minci).

barbar: dvojkriz vznikl dvojrazem? Viz dvojita strecha, okna, dvere. Takze to vlastne neni varianta v pravem slova smyslu (i kdyz katalogy to tak uvadi), ale vyrobni zmetek?
Moderátor
numismat napsal
drummer: fotka nic moc, ale vypada to na poskozeni krize uhozem nebo vrypem (viz dalsi drobne uhozy a vrypy ny minci).

barbar: dvojkriz vznikl dvojrazem? Viz dvojita strecha, okna, dvere. Takze to vlastne neni varianta v pravem slova smyslu (i kdyz katalogy to tak uvadi), ale vyrobni zmetek?


Ano v katalozích se uvádí varianta, ale v podstatě je to dvojrazový zmetek, otázkou však zůstává, zdali se jedná o umyslný záměr (slovenský symbol dvojitý kříže ), či dvojrazová náhoda při výrobě(tudíž zmetek) který byl vědomě přehližen. Těchto minci bylo takto vyrobeno,( přehlednuto, což je nestandardní) celkem dost..
Mimo jiné existují i částečně magnetické kusy varianty,či vady dvacetikoruny dvojkřiž
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
dostala se mi do ruky tato koruna, má nedoraženou 6 u letopočtu 1996, je vidět ale velmi málo, i číslovka 1 je o něco hůře čitelná. A Republika také špatně vyražená. Má to prosím nějakou cenu víc jak 1kč ? :) Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Roman92 v 11. 6. 2021, 19:28. »
Registrovaný uživatel
Další foto.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Roman92: Zdravím, nedoražená první a poslední číslice v letopočtu na 1 Kč z devadesátých let je častým úkazem, především u ročníků 94, 95, 96. Nedoražený opis je již o něco méně častý, ale taky se nedá považovat za něco ultra výjimečného. Ohodnotit Vám ji může jedině konkrétní zájemce. Pokud ji dáte na nějaký aukční portál, může se Vám poštěstit a prodáte ji za pár desítek korun (maximálně). Je ale taky velká pravděpodobnost, že o ni nebude žádný zájem.
« Poslední úpravu provedl(a) Petr3 v 12. 6. 2021, 8:32. »
Registrovaný uživatel
Petr3:
Děkuji moc, škoda, už jsem myslel že mám něco zajímavého :D
Registrovaný uživatel
Pozdravujem,
mám 1 centovú euromincu, ktorá je rovnako veľká ako ostatné, je magnetická, no nie je to pomedená oceľ, ale vypadá ako oceľ potiahnutá severským zlatom(zliatiny,z ktorých sú 10,20,50 centové euromince)
Už ste sa niekto s takým niečím stretli?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
wolfik: Jaka je narodni strana? Ta mince je pozlacena, je to caste hlavne v Nemecku (drive u feniku, nyni u eurocentu), nekdy tyto pozlacene drobne mince jsou soucasti reklam nebo se pozlacuji i cele sady euro minci pro "sberatele".
Registrovaný uživatel
Je to nemecká minca 2008. Ďakujem za vysvetlenie

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1