Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Čím na průsvitky

Vykupminci.cz
Numisargo

Čím na průsvitky

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím prosím o radu jak zjistit průsvitky na čistých známkách viděl jsem
prodávat Signoscope T1 ale ta cena je dost velká. Jestli je něco levnějšího.
Ještě bych se chtěl zeptat, chci prodat nějaké známky na aukci ale nemám
foťák tak ho musím koupit na jaké parametry se mám hlavně zeptat jestli
ostrost nebo zoom co je nejdůležitější při focení známek. Děkuji
Moderátor
Koupit si foťák JEN na vyfocení známek, které chci prodat? Hmm...
No ale proč ne. Myslím, že pokud se jedná o kompakt tak vyhoví skoro každý s 6-10 Mpx. Canon určitě nezklame.
Např. tady http://www.megapixel.cz/digitalni-kompakty?order=cena jich je celá řada..
_______________
Registrovaný uživatel
tiez si myslim ze Canon nesklame.aj ked osobne mam Sony. pri kupe fotoaparatu by ste nemali zabudat na funkciu MAKRO.ktora je najvhodnejsia na na fotenie detailov. fotoaparat si v predajni kludne vyskusajte, spravte par skusobnych foto ,a sam uvidite ktory vam najviac vyhovuje.nejakym fotakom za 2-3 000 by som sa vyhybal ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Já jsem si pořídil Canon Powershot G9 a jsem maximálně spokojen. Pouze ta cena na uvedeném odkaze je trochu vysoká, mě stál v kamenném obchodě cca 8.500 Kč.
O průsvitkách jsem tady už někde před pár měsíci psal, pokusím se to najít.
Registrovaný uživatel
Díky za vysvětlení samozřejmě že ho nebudu používat jen na známky ale aby se hodil i na tento účel.
Asi je pravda že bude záležet hodně na tom jaké bude mít makro na to se budu muset zeptat. Díky moc za rady a váš čas.
Registrovaný uživatel
Nie je lepsie znamky scanovat?
Registrovaný uživatel
To by se mohlo kdybych prodával pár kusů ale já toho mám asi 5 000 známek to chci prodat najednou a ještě v albumu.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
taky by mě zajímalo jak zjišťovat půsvitky. Nedávno jsem jeden signoskop zahlédl na Aukru, ale cena byla kolem 3000 Kč, což mi na občasné použití přijde dost. Nový jsem našel na http://eshop.infofila.cz/detail.php?ID_pol=1068 za necelých 6000 Kč. Neví někdo na jakém principu to pracuje?
Registrovaný uživatel
Na tom infofila jsem ho taky viděl. A co ty UV lampy ty jsou levnější s těma to nejde. Ty jsou na bankovky
ale nevím jestli to ukáže průsvitku ale jestli to ukazuje vodotisk na bankovkách tak by to možná mohlo ukázat i tu průsvitku ale to navím jistě snad někdo poradí.
Moderátor
Signoskop - soustředěný zdroj světla, který dokáže prosvětlit (skoro vždy) známku a "zobrazit" průsvitku. (Jako když se díváte na Slunce skrz známku.)
Dal by se použít nějaký silnější zdroj studeného (LED) světla.
Něco jako tohle http://www.shop.elim.cz/inshop/pictures/store/GU10-1.jpg

UV lampa zobrazuje jiné typy papírů známek - opticky zjasněných (pod UV světlem jsou "bílé" "žluté"... jinak zabarvené než ty "nezjasněné").
_______________
Registrovaný uživatel
Akire dobře a můžeš poradit sčím bych mohl zjistit pr"svitku na čisté známce pokud mě řekneš že stačí rozsvítit baterku nebo proti žárovce.
Moderátor
Nechápu otázku - jak s čím zjistit průsvitku?
Nejjednodušeji opravdu zkusit pohledem proti "ostrému" světlu (ať už umělému či přirozenému). U neražených známek je ještě výhoda, že "nepřekáží" barva razítka.
Někdy se to také zjišťuje ponořením do technického benzinu, ale tohle nemám osobně odzkoušené.
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) Akir v 20. 3. 2008, 23:21. »
Registrovaný uživatel
Uplne najlepsi clanok o zistovani priesvitiek som nasiel www.stamps.cz sekcia odpovedí na najcastejsie otazky.
Registrovaný uživatel
plbb bylo to zajímavé dík za radu
Moderátor
Při hledání, resp. určování průsvitek se mě osvědčilo černé sklo ze svářečské kukly a lékařský benzin, neměl by uškodit ani známkám s lepem. Při kápnutí na známku průsvitka ztmavne a je krásně vidět. Stačí fouknout a je suchá.
Registrovaný uživatel
[mam takuto skusenost na priesvitky ak sa dostanete k fosforovej barve tak je to jednoduche na zvaracie sklo namaluj farbou ram 30na60mm a dajte na to druhe sklo otej istej velikosti a potom znamku malo byt to fungovat
Registrovaný uživatel
Já osobně pokud si hraju s průsvitkama,tak to dělám zásadně v noci.UV lampa ukáže i průsvitku,ale projeví
se to jako světlejší místo.Lepší je skutečně buď teplá voda a nebo lékařský čistý technický benzín a pak buď koupel a nebo rozprašovač.Koupel totiž nůže ublížit známkám TGM tištěných neotypií a pak s známkám s přetiskem slet a nebo kongres.Pokud je máš ale na dopise,pak ničím jiným než sigtnoscopem jí skutečně nalepenou nezjistíš.Zajímavé bylo pak zjištění,že scaner při citlivosti scanování více jak 600 dpi,jí ukáže taky.
Ale nalepenou jsem to zatím nezkoušel.Scaner je pak lepší,zvlášť pokud člověk hledá chybějící a nebo neúplnou průsvitku,neboť už máš podklad pro fotoatest a nemusiš jí ničit benzínem když jí někdy budeš chtít
prodat a nebo vyměnit.Toť vše co mohu za 25 let praxe ve sbírání známek poradit.Skrblík
« Poslední úpravu provedl(a) skrblik v 18. 4. 2008, 18:49. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Čím na průsvitky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1