Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Co je to za kamen?

Vykupminci.cz
Numisargo

Co je to za kamen?

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
stani napsal
... Ale ten laminát nehorí..Nahrieval som ho nad sviečkou a akurát to očernelo,to som potom ľahko umyl...


ani to nezměkne?
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) jezevec v 17. 2. 2018, 21:29. »
Registrovaný uživatel
Už som to včera zabalil..
Nie,nič to nespravilo,len to očernelo.Nahriate to bolo dosť,keď som na to pustil vodu tak to zasyčalo.. :) To čierne išlo dole úplne v pohode prstami a malým kartáčikom.
Ešte dnes niečo skúsim,priložím na to žeravý klinec,uvidím či to vytvorí nejakú stopu,či sa to "nataví." Ale neskôr,potom napíšem. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
No, tak to asi nebude laminát, ten by měknul, tavil by se, nebo hořel... možná teda nějaká skelná hmota... ta tkanina jako hrubý plátno na laminování vypadá, i barva by odpovídala... ale je fakt, že mi to pořád ještě něco připomíná a nevím co, mám dojem že jsem přesně tohle už někde viděl :?
Každopádně to je umělý, kámen to rozhodně není, to je jasný ;)
_______________
Registrovaný uživatel
Príroda dokáže divy,ale toto by už bol príliš vysoký level.. :P
-s-
Registrovaný uživatel
Kameň to určite nie je , jezevec má pravdu na tomto obrázku je pekne vidieť rovnomerné otvory podladovej látky ... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Verím tomu,že to nie je kameň.
Položil som na to kus rozpáleného železa/ocele a nespravilo to vôbec nič.
Aj na tie miesta,kde vidieť tú podkladovú látku som prikladal.Nakoniec som to celé položil na riadne nahriatu platničku a zase nič.Takže sklo.
Tie vrstvy-pláty,z ktorých je to vymodelované nemajú snáď ani pol milimetra,skôr menej.Takže to najskôr bude "zmačkaný" nejaký nástrek tej hmoty,alebo niečo také.Už to nechajme tak,lebo sa tu nakoniec dozviem,že hľadám nejakú raritu.A to v tomto prípade určite nie. :P
-s-
Registrovaný uživatel
To je zajímavý :? Ale já na to přijdu, fakt už jsem to někde viděl ... vzpomenu si, chce to čas ;)
_______________
Registrovaný uživatel
Vypadá to jako látka ze skelného vlákna. Ale co je tam za pojivo, netuším. Kdyby to byla epoxidová pryskyřice, hořela by.
Registrovaný uživatel
Vďaka za snahu.. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Ešte mám takýto.Penicilínová plieseň by to nemala byť,takže niečo čo súvisí s Cu?
Myslím tú farbu,nie celý kameň.. :) Ale čo je to za kameň, samozrejme tiež neviem.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
podle mě malachit ... lokalita známá?
_______________
Registrovaný uživatel
Nie.Dostal som to..A ani som sa nepýtal.
-s-
Registrovaný uživatel
Niektorá lokalita kde sa meď ťažila - teda asi ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Tiež si myslím,že to môže súvisieť s meďou.Taká zelená hnusoba sa objavuje na medených minciach a koľko som ich chuderiek už zniesol zo sveta... :) Medenka.. :evil:
A toto je briketa? "Nepíše" to,ani ruky nešpiní,celkom ťažké je to,len neviem,čo to je..Je to čierne,len tie fotky to bohužiaľ verne nedokazujú.. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mohol by to byť hematit , siderit niekde od Mlynkov , alebo Nízkych Tatier ? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Neviem odkiaľ to je,ani čo to je.Je to niečo čierne,prilepené na nečiernom podklade.. :roll:
-s-
Registrovaný uživatel
Predpokladám kamene si nahádzal do batoha a utekal preč. :D ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
To nie,len som zliezol o poschodie nižšie...Dal mi len z toho,čo mal dvojmo.
Mal tam (podľa neho) aj vltavín,také zelené ako fľaša od piva a o tom vedel,že je to z JČ.. :) O tom zbytku myslím hovoril,že to je z baní a nie len SK,ČR,ale aj z iných miest,nie v zmysle mestá :D -európskych..
-s-
Registrovaný uživatel
A už tom mám dlhšie,nejaký ten rok,to nie je čerstvé..Len som tomu nevenoval pozornosť.. :P
-s-
Registrovaný uživatel
Jóóój to trochu mení situáciu , rôzne štáty ... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Minerály » Co je to za kamen?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1