Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » CO JE TO ZA ODZNAK ?

Vykupminci.cz
Numisargo

CO JE TO ZA ODZNAK ?

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Je z nějaké slitiny a celkem masívní a nejde o lehký plech. Výška 6 cm a šířka 4 cm. Údajně je to současný voják a něco kolem vojenských škol, ale nevím o co opravdu jde. Moc díky za určení.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 11. 5. 2016, 8:57. »
Registrovaný uživatel
http://www.kanony.cz/pametni-odznak-krale-jiriho-z-podebrad-1928.html

ten ročník atd se lišil samozřejmě.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 11. 5. 2016, 9:12. »
Registrovaný uživatel
Paul napsal
http://www.kanony.cz/pametni-odznak-krale-jiriho-z-podebrad-1928.html
Paule děkuji Ti, ale mýlíš se ... je to naprosto nová věc !!! To vím určitě !!!
Registrovaný uživatel
OK

myslel jsem že je to on, bez vyražený školy a ročníku(nebo blbě vidim). rozměr sedí. tak nevim.
Registrovaný uživatel
Víš asi se vojáci vrátili k tradici 1.republiky, co se týče provedení ... tento odznak je fakt nový a mám to od současného vojáka, líbil se mi a tak mi ho dal. Nebyl čas na dlouhé diskuze a tak nevím, co jsem dostal :D
Registrovaný uživatel
http://www.numismatika-ostrava.cz/cz/detail/5-medaile-vyznamenani-odznaky/604-vojenske-a-vojsku-blizke/903-ceskoslovensko-cesko-slovensko/994--cesko-1993-/8091-cesko-odznak-absolventa-vojenske-vysoke-skoly-.html

a co takhle? ty meče už seděj i upínání.
Registrovaný uživatel
Jóóó chlape, je to ono dííík :D Jen si říkám, že ten voják byl tzv. pošťák (poddůstojník) a po absolvování VŠ by měl být nejméně generál :D Ale asi to je dnes jinak :D
Moderátor
Jde o odznak absolventa Vysoké vojenské školy. ANO navazuje na odznaky 1. republiky, který byl stříbrný, krásný, ale každý si jej musel koupit a cena byla 140 Kč, což bylo dosti peněz. Toto je nějaký kov, lehký a asi hlavně levný. Pošťák je hloupé slovo, dnešní hodnosti jsou trochu jiné, možná jen, že jste si popletl hodnosti. Pošťácii jsou pošťáci a ne vojáci. Příslušníkům městské policie také neříkáme "šedé myši". To by jste se možná zlobil. No snad jsem to vysvětlil??
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Jde o odznak absolventa Vysoké vojenské školy. ANO navazuje na odznaky 1. republiky, který byl stříbrný, krásný, ale každý si jej musel koupit a cena byla 140 Kč, což bylo dosti peněz. Toto je nějaký kov, lehký a asi hlavně levný. Pošťák je hloupé slovo, dnešní hodnosti jsou trochu jiné, možná jen, že jste si popletl hodnosti. Pošťácii jsou pošťáci a ne vojáci. Příslušníkům městské policie také neříkáme "šedé myši". To by jste se možná zlobil. No snad jsem to vysvětlil??
Nezlobil, protože je mi to fuk. No použil jsem slangu z vojenské základní služby, pošťák, absik atd. Díky Altmanne a nechtěl jsem urazit samozřejmě.
Moderátor
Já vím, jsem dnes nějak zbytečně přecitlivělý. :shock:
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Já vím, jsem dnes nějak zbytečně přecitlivělý. :shock:
To je v pohodě, taky jsem poslední dobou podrážděný ... chce to štamprdli slivovičky , ale ne malou místní, ale větší okresní :D
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 11. 5. 2016, 14:33. »
Registrovaný uživatel
Jinak, tento odznak i s miniaturou si absolventi stále musí kupovat ve výstrojním skladu sami. Jen pro zajímavost, velký odznak stojí 350 bodů a miniatura 120. 1 bod má hodnotu 1 Kč. :)
Moderátor
jojo, ale body, výstrojenky fasujete stále.
Registrovaný uživatel
To ano, ale není je za co utratit. Papírové body platí do konce tohoto roku a já mám ještě 40000.Dnes je vše limitováto (jedny maskáče za 3 roky, kanady za 3 roky, 2 tryčka za rok, 2 ponožky za rok atd.) takže je pošlu Panu Stropnickému...
Moderátor
To je opravdu na guano. Já jsem ještě stačil našetřit body, nechat si je proplatit a u pana Rochowanského to utratit za dva "velké" řády. Jeden kus dokonce FJO, komtura ve zlatě, kus před rokem 1867. Vy jste na tom bídně to vím. No, ale určitě Vás budeme potřebovat a mohlo by se to zlepšit. :lol:
Registrovaný uživatel
To už patří do pohádek :'(
Moderátor
Zde je důkaz. Mimo revmatismus, zničené páteře a dalších chorob i tento kousek. :twisted: :twisted: :twisted:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mint napsal
To už patří do pohádek :'(
OBA DVA KLUCI , KTEŘÍ TADY DISKUTUJETE ... vy vůbec nevíte jaký problémy jsou u nás popelářů ? :D Zimní ponožky fasung v létě, kdy je nepotřebuješ a podobně. Nastává léto a já mám jedny letní kalhoty , když bude štěstí tak vyfásnu zimní teď a pokud se dožiju zimy , tak si je užiju :D Altmanne a Minte , kdyby to bylo na dámské přirození, tak je dobře ale je to na h...o. Jo a k těm jedněm letním kalhotám, šéf popelářů mi říká vy je máte nějaký rezavý (vyšisovaný od slunce) :D A já říkám Když jsem nefasoval tři roky , tak se nedivte ... no a dodal jsem to co mám , to nosím a mám to na háku, to není můj problém, jak vypadám ... ale váš ! Zase nedostanu odměny za drzost :D Altmanne a Minte kakat na to kalíšek okresní už to nespraví, ale krajský možná jo :D
Registrovaný uživatel
Pro Altmanna. Nemyslel jsem to zle, možná jste to špatně pochopil, chtěl jsem říct, že pohádka je to, že mi dnes body již nikdo neproplatí....Jinak nádhera ;) Pro kmotra, maskáče mi vydrží max. rok a půl, pak si musím koupit v army shopu za své, boty to samé....
Registrovaný uživatel
Mint napsal
Pro Altmanna. Nemyslel jsem to zle, možná jste to špatně pochopil, chtěl jsem říct, že pohádka je to, že mi dnes body již nikdo neproplatí....Jinak nádhera ;) Pro kmotra, maskáče mi vydrží max. rok a půl, pak si musím koupit v army shopu za své, boty to samé....
Minte to je katastrofa a neskutečný pořádek... kolegové popeláři mají také občas cukání si koupit za své, aby nevypadali jako pimpáci , stydí se... já jim to vždycky rozmluvil, protože plat je pro rodinu a pokud ji nemáš , tak pro tebe !!! Vzpomínám si, když jsem byl holub na vojně , tak mne mazák vystrojil, jak pitomečka. Dal mi sako s krátkými rukávy, kalhoty jsem nestrčil do kanad. Když jsem mu to říkal, tak se chlámal, jak potrefenej. Tak si říkám ty srandista, já srandista ... byl nástup celé roty a já se tedy neschovával a postavil se do první řady a nešel jsem tedy přehlédnout, vypadal jsem v tom mundůru, jak vyrostlý študent. Jak na sviňu přijel velitel praporu a když mně viděl, tak mu málem praskla rudá hvězda na elpíčku :D Prý vojíne vystupte ... jsem napochodoval ... a hřímal SOUDRUZI VOJÁCI tady vidíte atrapu varšavské smlouvy , vojíne který kokot vás vystrojil ? Já na to kokot výstroják , přesně tak jsem to do slova řekl . No výstroják už moc humor neměl, ani vám kluci nevím proč :D Jo a nedovolil si mě mstít, protože měl strach, že bych něco zase vyvalil a nevěděl co provedu :D
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 11. 5. 2016, 18:07. »
Moderátor
Já to chápu, vím, že to je dnes zlé. Každý máte kontrakt na pár roků a když by jste mohli mít nárok na výsluhu Vám to dále nepodepíši. Znám to moc dobře, jsem stále v kontaktu s armádou. On se do nás možná za chvilku někdo pustí. Já byl z povolání 38 let, dnes musím poslouchat jak si každý blb jen otírá o armádu hubu. Přitom by se opři nasazení předem posrali. Je to těžký život a není to jen o penězích jak si mnozí myslí. (No nadělal jsem si hodně nepřátel?) :evil:
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Já to chápu, vím, že to je dnes zlé. Každý máte kontrakt na pár roků a když by jste mohli mít nárok na výsluhu Vám to dále nepodepíši. Znám to moc dobře, jsem stále v kontaktu s armádou. On se do nás možná za chvilku někdo pustí. Já byl z povolání 38 let, dnes musím poslouchat jak si každý blb jen otírá o armádu hubu. Přitom by se opři nasazení předem posrali. Je to těžký život a není to jen o penězích jak si mnozí myslí. (No nadělal jsem si hodně nepřátel?) :evil:
Altmanne přesně tak, každý si otírá hubu o armádu , ale kdyby měl vzít tu břízu do ruky, jako ti kluci na misích, tak by se už v letadle při rolování na letišti v Praze posral a poblil do pytlíku. Normální lidi vůbec neví, jak to furťáci mají a myslí si, že se jen válí v kasínu a berou prachy . Mám spoustu kámošů u vojclů a vím, že co píše Mint a Vy je holá pravda ...
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 11. 5. 2016, 18:18. »
Moderátor
kmotr napsal
Mint napsal
Pro Altmanna. Nemyslel jsem to zle, možná jste to špatně pochopil, chtěl jsem říct, že pohádka je to, že mi dnes body již nikdo neproplatí....Jinak nádhera ;) Pro kmotra, maskáče mi vydrží max. rok a půl, pak si musím koupit v army shopu za své, boty to samé....
Minte to je katastrofa a neskutečný pořádek... kolegové popeláři mají také občas cukání si koupit za své, aby nevypadali jako pimpáci , stydí se... já jim to vždycky rozmluvil, protože plat je pro rodinu a pokud ji nemáš , tak pro tebe !!! Vzpomínám si, když jsem byl holub na vojně , tak mne mazák vystrojil, jak pitomečka. Dal mi sako s krátkými rukávy, kalhoty jsem nestrčil do kanad. Když jsem mu to říkal, tak se chlámal, jak potrefenej. Tak si říkám ty srandista, já srandista ... byl nástup celé roty a já se tedy neschovával a postavil se do první řady a nešel jsem tedy přehlédnout, vypadal jsem v tom mundůru, jak vyrostlý študent. Jak na sviňu přijel velitel praporu a když mně viděl, tak mu málem praskla rudá hvězda na elpíčku :D Prý vojíne vystupte ... jsem napochodoval ... a hřímal SOUDRUZI VOJÁCI tady vidíte atrapu varšavské smlouvy , vojíne který kokot vás vystrojil ? Já na to kokot výstroják , přesně tak jsem to do slova řekl . No výstroják už moc humor neměl, ani vám kluci nevím proč :D Jo a nedovolil si mě mstít, protože měl strach, že bych něco zase vyvalil a nevěděl co provedu :D


To bylo přeci normální, s nováčky se při fasování nikdo moc nesjal. Ovšem, pak si to kluci mezi sebou vždycky povyměňovali, aby to každému alespoň jakž takž pasovalo. Aneb jak se říkalo: Voják se stará, voják se má...
Moderátor
Dostali jsme se někam jinam kam jsem nechtěl. Omlouvám se a končím.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Dostali jsme se někam jinam kam jsem nechtěl. Omlouvám se a končím.
OK ..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Odznaky » CO JE TO ZA ODZNAK ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1