Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Čo máme nové ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Čo máme nové ?

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
podpis ministra financí je na bankovce a je jiný :-)
(pokud se nepletu, m.f. byl Kabeš 1949-53)
Moderátor
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
100/1951
Taky ma nejakou prusvitku
https://picoolio.net/image/IqEt

Rubova strana zezadu jsou vlnky hlubotisk
https://picoolio.net/image/IqE7

Lic je hlubotiskem
https://picoolio.net/image/IqEK

Ten znak je z neceho vystrizeny a nalepeny na tom
https://picoolio.net/image/IqEW
https://picoolio.net/image/IqM3

Docela by me zajimalo, CO je pod tim znakem



Super příspěvky! Jsem rád, že jste ochoten se podělit o takový zajímavý materiál :-) S tím znakem ... nešlo by to nějak (neinvazivně) prosvítit? Klidně bych tipnul, že pod tím bude třeba jen ty gilošové ornamenty po celé ploše. Mohl byste případně nafotit ten nátisk komplet prosvícený? Lépe by pak vyniklo, kde jsou dvě vrstvy (tj. místa, kde je co dolepeno).
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
S tím znakem ... nešlo by to nějak (neinvazivně) prosvítit? Klidně bych tipnul, že pod tím bude třeba jen ty gilošové ornamenty po celé ploše. Mohl byste případně nafotit ten nátisk komplet prosvícený? Lépe by pak vyniklo, kde jsou dvě vrstvy (tj. místa, kde je co dolepeno).

Prosvitil jsem to tim nejsilnejsim, co jsem mel a neni to videt. Zkusim jeste nejake laserove svitidlo. Nimene bych si taky tipnul, ze tam budou ty ornamenty.
Registrovaný uživatel
zajimave, prinosne !!
« Poslední úpravu provedl(a) jirka72 v 4. 3. 2016, 14:15. »
Registrovaný uživatel
Kolik tam je ještě prázdných listů?
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Kolik tam je ještě prázdných listů?

Jenom jeden, ale nebyl nicim zaplnen. Mam dojem ze do plne serie chybi jeste 3 bankovky, ty ale byly vydany az ve 30. letech, tak tam nepatri (jenu z nich uz mam)
Registrovaný uživatel
Zdenda - pekne videjko a este na konci aj pobavilo :D
A mas moj obdiv, napriek tolkym atakom na teba v tvojich zaciatkoch tu na fore si to ustal s gráciou a bodujes ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
Zdenda - pekne videjko a este na konci aj pobavilo :D
A mas moj obdiv, napriek tolkym atakom na teba v tvojich zaciatkoch tu na fore si to ustal s gráciou a bodujes ;)

Jo, diky.

Ty ataky nebo vysmivani to me nic nedela, na to jsem zvyklej, snazim se z toho vzdy nejak poucit. Spis je skoda, ze kvuli tehle "atmosfere" tady dost lidi nediskutuje. Lidi, kteri by byli prinosem k diskuzi. Ale zkratka ne kazdy je splachovaci, tak radsi nic nenapise.

Treba naposledy ohledne toho pristupu do CNB - mam potvrzeno z vice zdroju, ze tam na studium nikdo moc sanci nema, v podstate od doby, co odtamtud odesel Julius Sem, coz je jiz od roku 1977.

Takze ty dokumenty, co se dostaly ven - nebylo to z CNB, tam odsud se ven nema dnes sanci nic dostat, navic tam probehla nekdy (80. - 90. leta) brutalni skartace, protoze to se to nekomu nechtelo udrzovat ten archiv.

Takze treba pokud se zachranily dokumenty pred skartaci a jsou v soukromych rukou, tak to jsou dokumenty, co by jinak dneska neexistovaly. To same treba MF - at nekdo zkusi zajit na MF, ze chce studovat archiv, jak to pujde (v CNB ho vyfakoujou rovnou, potvrzeno).

Mam domluvenou moznost nakouknout (a ofotit) dokumenty, ktere CNB nema (zrejme si je skartovala) a ktere se tykaji let cca 1919-1939 a bude tam spousta zajimavosti, az se k tomu dostanu, tak to tady budu zverejnovat. Tu moznost mam jenom diky tomu, ze jsou v soukromych rukou.

Ale tak nekteri zdejsi diskuteri jsou presvedceni jinak, ja je nepresvedcim...
Registrovaný uživatel
No proste uzasne, je radst pozerat na "zdendove" prispevky.

Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Tady takova docela pecka, lepsi nez obrazek je video:
https://www.youtube.com/watch?v=6VRGXeWpD5w

Prezentační album Deutsche Rentenbank Berlin věnované členovi správní rady banky, vládnímu radovi Otto Gennesovi, komplet Rentenbank v UNC vcetne 500/1923

Co vim existuje jen tohle co mam a pak jedno v nejake sbirce v Nemecku. Celkem jich bylo vydano 19, nevim zatim o zadnych dalsich dochovanych (jedno dochovane jeste vim, ze se rozprodalo po bankovkach)
Registrovaný uživatel
Nechci být za šťourala, ale trochu mě zaráží, že v albu s datem duben 1925 / snad jsem to správně přeložil / se objevuje bankovka 5 Rtm ze dne 2.1.1926 ! Máte nějaké vysvětlení, děkuji
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Tady takova docela pecka, lepsi nez obrazek je video:
https://www.youtube.com/watch?v=6VRGXeWpD5w

Prezentační album Deutsche Rentenbank Berlin věnované členovi správní rady banky, vládnímu radovi Otto Gennesovi, komplet Rentenbank v UNC vcetne 500/1923

Co vim existuje jen tohle co mam a pak jedno v nejake sbirce v Nemecku. Celkem jich bylo vydano 19, nevim zatim o zadnych dalsich dochovanych (jedno dochovane jeste vim, ze se rozprodalo po bankovkach)
Registrovaný uživatel
trava napsal
Nechci být za šťourala, ale trochu mě zaráží, že v albu s datem duben 1925 / snad jsem to správně přeložil / se objevuje bankovka 5 Rtm ze dne 2.1.1926 ! Máte nějaké vysvětlení, děkuji

Vim o tom, zatim jsem po tom nepatral. Paska, kterou je to prilepene, je stejna. Moznosti jsou - dolepili mu to tam pozdeji, nebo uz ta bankovka byla pripravena v tom breznu 1925 s datem vydani 2.1. 1926
On i ta 10/1925 ma datum az 3.7.

Jedina moznost, jak to zjistit by asi byla se ponorit do stuida literatury ohledne Nemecke notafilie. Coz jednou asi udelam, ale ted to neni na poradu dne.
« Poslední úpravu provedl(a) Zdenda-Kubik v 8. 3. 2016, 19:45. »
Registrovaný uživatel
Dík za odpověď. Jen mě to zarazilo. Osobně si neumím představit, že by to tam dolepovali až v době, kdy už někdo toto album vlastnil, ale možné je všechno.
V každém případě moc krásná sbírečka, gratuluji.
Registrovaný uživatel
trava napsal
Dík za odpověď. Jen mě to zarazilo. Osobně si neumím představit, že by to tam dolepovali až v době, kdy už někdo toto album vlastnil, ale možné je všechno.
V každém případě moc krásná sbírečka, gratuluji.

Ja za nejpravdepodobnejsi povazuju to, ze uz v te dobe byly vytiskle. Taky by me zajimalo, na co tam byl udelan jeste ten jeden list navic. Mozna nejaka nakonec nevydana...
Registrovaný uživatel
Hezká věc, to album. Jen - jsi sice majitel, ale ne navždy. Proto bych prosil se k tomu chovat slušně (a ne tak brutálně otáčet). Když už to v tom stavu vydrželo 90 let, ať to ještě nějaký čas vydrží! ;)
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Hezká věc, to album. Jen - jsi sice majitel, ale ne navždy. Proto bych prosil se k tomu chovat slušně (a ne tak brutálně otáčet). Když už to v tom stavu vydrželo 90 let, ať to ještě nějaký čas vydrží! ;)

Muzu to nechat spalit v rakvi se mnou, jak chtel ten Japonec s tim Van Goghem nebo co to bylo za obraz :)

Ono to muze vypadat, ze to otacim "brutalne", ale beru za to fakt jemne, ten zvuk dela papir pri tom otaceni. Mohl bych pineztou ale tam je podle me vetsi riziko, ze clovek neco udela spatne. Navic na to ted uz sahat nebudu, zustane to v trezoru..
Registrovaný uživatel
dobry napad, vzit to do rakve! :)
... Vesmir se stejnak jednou rozpadne, vsechny veci pujdou na prach, tak tady to bude jen o neco driv.
Registrovaný uživatel
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Muzu to nechat spalit v rakvi se mnou, jak chtel ten Japonec s tim Van Goghem nebo co to bylo za obraz :)

By som rád videl tých trúchliacich pozostalých čo by mu také želanie splnili. Takže s takým niečím radšej nepočítaj :D
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Dnešní úlovky z Trenčína

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Spojil jsem se s majitelem tohoto pokladu.
Občas se zadaří sehnat nějaký poklad přes známé, něco samostatně a něco v sálových aukcích. Na vše v dnešní době stačí internet, ale jsou to stovky hodin měsíčně v hledání. ;)...


Mohl bych prosím poprosit o nějaká lepší fota těchto 71,50 bonů?
Registrovaný uživatel
anonym2 napsal
Mohl bych prosím poprosit o nějaká lepší fota těchto 71,50 bonů?


Bohužel, musí stačit výřezy a tento poukaz...mám k tomu své důvody...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 14. 3. 2016, 17:46. »
Registrovaný uživatel
Dnes dorazil zajímavý přírůstek - 5 Kčs 1961 Otočený vodoznak Hvězda !! Moc se nevidí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě posílám detail, tzv. "Hvězda na špici"

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vcelku pěkný kousek v krásném stavu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je tak krásně centrované razítko, až bych mu nevěřil... ;)
Moderátor
majkl napsal
To je tak krásně centrované razítko, až bych mu nevěřil... ;)

urcite falosna! :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... > »

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Čo máme nové ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1