Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Čo máme nové ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Čo máme nové ?

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak jsem teda jeste prikoupil 5 sad origos, nikdy nenalepenych kolku, kdyz jsou takova drahocenna vzacnost. Primo od "vyrobce" :twisted:
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Od výrobcu si mohol rovno kúpiť celý arch. Alebo aspoň zistiť v akom rastri boli na archu. Distribuované boli určite v archoch, keďže sú ostrihané z každej strany.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Od výrobcu si mohol rovno kúpiť celý arch. Alebo aspoň zistiť v akom rastri boli na archu. Distribuované boli určite v archoch, keďže sú ostrihané z každej strany.

Checkni email
Registrovaný uživatel
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Fidzi napsal
Od výrobcu si mohol rovno kúpiť celý arch. Alebo aspoň zistiť v akom rastri boli na archu. Distribuované boli určite v archoch, keďže sú ostrihané z každej strany.

Checkni email


Jestli chápu správně a máte vyfocený celý arch, taky bych taky poprosil foto na email, měl by být viditelný. Díky
Registrovaný uživatel
zdendaz napsal
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Fidzi napsal
Od výrobcu si mohol rovno kúpiť celý arch. Alebo aspoň zistiť v akom rastri boli na archu. Distribuované boli určite v archoch, keďže sú ostrihané z každej strany.

Checkni email


Jestli chápu správně a máte vyfocený celý arch, taky bych taky poprosil foto na email, měl by být viditelný. Díky

Zadnej arch neni, zadny dochovany kolky nejsou, je to vsechno sloupnuty z novejch bankovek a nalepeny na voskovanej papir, coz je pointa celeho tohoto pribehu. Myslel jsem, ze to tak nejak vyplyva z toho, co pisu - proto "vyrobce" v uvozovkach...
Registrovaný uživatel
Jestli to není tajný, jaká je cena " na trhu ? " jedné sady?
Registrovaný uživatel
trava napsal
Jestli to není tajný, jaká je cena " na trhu ? " jedné sady?

Litr
Registrovaný uživatel
dík moc.
Registrovaný uživatel
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Ten kolek 500 ma jeste vetsi okraj (vlevo). Zkousel jsem si predstavit, jak mohl vypadat original. A imho to musely byt archy. Jake okraje ale? Jak to bylo strezene? Proc se zachovalo tak malo kusu? Treba to co mam je take jen "vyrobene" odlepenim z bankovky? Nevim, jak to zjistit, ale jak to bylo by melo vedet spousta lidi, treba ti, co se toho nalepovani zucastnili.

A odlepil jsem barbarsky kousek toho 100 kolku, uz se zpatky neprilepi. Tzn. neni to klasicka samolepka. Pri prilozeni na papir se to neprilepi, ale cim vetsi tlak se vyvine, tim vetsi to ma tendenci lepit (vyzkouseno na papire mensim tlakem a pak mezi prsty vetsim tlakem).


Cca 10 minut googlovani: treba tady v tomhle dobovym dokumentu/pouze nekolika vterinovyho shotu je videt jak ony kolky nejaka bankovni urednice odlepuje z velkyho archu (muj odhad - arch s min 100ks) s ruzovym pruhem po levy strane. Cas:29:08

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10417026502-sbohem-ceskoslovensko/212452801380011-jak-o-penize-slo-v-prvni-rade/


Co se tyce onoho samolepiciho lepidla, tak zalezi na jeho chem. slozeni (kolky byly v ty dobe vyrobeny v Bogote, takze buh vi jaky bylo jeho presny slozeni, kazdopadne slo o nejakej lep odolavajici tropickymu klimatu). Kazdopadne snad temer kazdy tohle lepidlo se da nejakou chemikalii rozpustit, aniz by to jakkoli poskodilo samotnej papir nebo tisk na papiru (napr. cistej benzin).
Treba obycejny papirovy samolepky nalepeny i na obyc. papiru se daji krasne sloupnout/odstranit pomoci obycejnyhoi fenu, staci je z druhy strany fenem nahrat, a pak je odloupnes bez jakyhokoli poskozeni, jak samotny samolepky, tak i podkladu.. A po nahrati vetsinou stale lepej, takze je muzes ihned nalepit treba na jinej podklad..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
CCa pred mesicem jsem na Youtube z onech let ve vsemoznejch TV zpravach, poradech a tydenicich neco hledal, a je tam taky nekde nejaka reportaz z ony doby /93), kde jsou videt zensky nalepujici kolky na bankovky, ale uz nevim kde, a hledat se mi to ted nechce..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Obstarávat kolky si státní banka začala už v polovině roku 1992 - ještě v době, kdy nebylo jasné, zda a kdy k odluce vůbec dojde. Pokud by místo ní vydržela měnová unie, která nakonec byla jen přechodným řešením na jediný měsíc, kolky by si centrální banka nechala. Dost jich ostatně měla již předtím, jenže samé nepoužitelné. Byl na nich totiž vyobrazen státní znak ČSSR.
"I v mírových dobách má většina států v záloze prostředky, kterými lze v případě potřeby označit peníze určité hodnoty nebo platné na určitém teritoriu," vysvětluje odborník ČNB Leopold Surga, proč by nevyužité kolky nevadily.

Přípravu na rozdělení měny se banka snažila z několika důvodů tajit. Jednak proto, aby nevzbudila mezi obyvateli paniku (u starších osob hrozily hlavně vzpomínky na měnovou reformu z roku 1953), dále chtěla zabránit spekulantům a v neposlední řadě padělatelům.

Výrobou nalepovacích kolků, které byly plně zaplacené ze státního rozpočtu Česka, pověřila proto britskou společnost Thomas De La Rue.

400 beden se 160 miliony kolků se podařilo udržet v tajnosti v okamžiku, kdy dorazily na letiště v Ruzyni. Stejně tak i další měsíce, dokud byly umístěné v trezoru tehdejší Státní banky Československa. "Ani zaměstnanci trezoru velmi dlouho nevěděli, co bedny obsahují," uvádí ČNB.

Vyřazené československé bankovky skončily ve skartovačkách a mince v tavicích pecích. Úplně nové peníze pak do Česka putovaly opět ze zahraničí a opět tajně. Mince ve stovkách kontejnerů jezdily bez policejní ochrany a bez pojištění po německých dálnicích; 150 tun bankovek přiletělo letadly z britského Newcastlu. Tyto nové peníze se do oběhu pouštěly postupně, až své československé předchůdce v polovině roku 1994 nahradily úplně.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 21. 5. 2016, 15:27. »
Registrovaný uživatel
Ještě zajímavost:
Stahované federální bankovky se po kontrole počtu a pravosti pálily v kralupské chemičce, zatímco neplatné mince byly prodány jako šrot firmám obchodujícím s barevnými kovy. Zajímavostí je, že část stahovaných peněz byla před zničením uložena v bývalém raketovém silu v Brdech, které kdysi sloužilo sovětské armádě.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Myslim, ze staci do Google zadat hesla typu "kolkovani 1993" apod a Google behem vteriny vychrli desitky clanku aka:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/1463639-akce-v-utajeni-urednici-kolkovali-bankovky-ve-dne-v-noci

http://www.novinky.cz/ekonomika/292621-pred-20-lety-vznikla-ceska-mena-kolky-se-tiskly-potaji-v-bogote.html

http://www.denik.cz/z_domova/slovaci-kolky-odlepovali-a-zaplavili-banky-mincemi-20130116.html

http://ekonomika.idnes.cz/ceska-koruna-slavi-dvacet-let-od-rozdeleni-fix-/ekonomika.aspx?c=A130207_132331_ekonomika_fih
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
To, ze tiskem poverim britskou firmu De La Rue neznamena, ze ona to necha vytisknout opravdu primo v Britanii, proboha :-) .. ta britska tiskarna si to necha nejspis vytisknout od nejakyho 100x levnejsiho partnera treba v ony Bogote. Hong Kongu anebo treba v Cine, nebo ve svy pobocce treba v nejaky dire v Africe nebo kdo vi kde.. stejne jako si britanie necha tisknout uz skoro 100 let znamky ve vsech svetovejch prdelich.. a do Evropy to pak necha prepravit treba lodi, stejne jako banany, ktery se tu pak v Albertu prodavaj za 12Kc/Kg..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Ještě jedna zajímavost, okolkování 1000 kusů bankovek trvalo cca 96 minut.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
elle napsal
Cca 10 minut googlovani: treba tady v tomhle dobovym dokumentu/pouze nekolika vterinovyho shotu je videt jak ony kolky nejaka bankovni urednice odlepuje z velkyho archu (muj odhad - arch s min 100ks) s ruzovym pruhem po levy strane. Cas:29:08

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10417026502-sbohem-ceskoslovensko/212452801380011-jak-o-penize-slo-v-prvni-rade/

Hezky! No tak tam je jasne videt, ze mezi okraji kolku je par milimetru. Dale jiz asi "pravost" tech kolku zde publikovanych na zacatku debaty netreba komentovat.

Spis je zajimavy, ze se zrejme fakt nikde nedochovaly nenalepeny examplare kolku. Asi se vedla velmi dobra evidence. Je fakt, ze defakto ten kolek mel po ukonceni vymeny hodnotu v podstate cele bankovky, protoze spousta bankovek se nachazela az po ukonceni vymeny. Ja delal na stanku v te dobe, dostal jsem spousty neokolkovanych stovek zadarmo, mel jsem jich stos. Lidi meli spousty petikil atd.

Jinak ja jsem gugloval hlavne - jestli se nekdy prodavaly nejaky na aukci a fotky celych archu, coz jsem nenasel, az ted v tom dokumentu sekundovy zaber skoro jiz prazdneho archu.
Registrovaný uživatel
Z tohodle mam radost, i kdyz je to malickost
http://www.burda-auction.com/web_special_galerie.php?id=184471&aukcni_cislo=1481&id_aukce=41&lang=1
http://www.burda-auction.com/web_special_galerie.php?id=184471&aukcni_cislo=1481&pr=b&zoom=&name=&lang=1
Registrovaný uživatel
:)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
www.Papirovaplatidla.cz
Katalog bankovek Československa od r.1918 až do dnes.
Moderátor
Super fotka!! Takže arch 10x10 s okrajem, mezi nálepkami bez mřížky. :)
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
Super fotka!! Takže arch 10x10 s okrajem, mezi nálepkami bez mřížky. :)


ja bych rekl, ze ta mrizka je tam jasna - viz ten arch, co ma ta dama pod levou rukou ...

Mrizka je podle me i na tom archu co je blize vlevo, ale tam je to presvicene, tak to neni moc poznat.
« Poslední úpravu provedl(a) jirka72 v 27. 5. 2016, 13:18. »
Registrovaný uživatel
a pak že je nešlo vynést... pravda arch by šel těžko :-)

https://g.denik.cz/1/92/web-ceskoslovensko2.jpg

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Každopádně - ať si o mně myslí, kdo chce a ať se odborně zesměšním - považuji sadu kolků 1993 za ozdobu své sbírky
považuji sadu kolků 1993 za ozdobu své sbírky
považuji sadu kolků 1993 za ozdobu své sbírky
považuji sadu kolků 1993 za ozdobu své sbírky
považuji sadu kolků 1993 za ozdobu své sbírky
považuji sadu kolků 1993 za ozdobu své sbírky
považuji sadu kolků 1993 za ozdobu své sbírky
považuji sadu kolků 1993 za ozdobu své sbírky

:P
Registrovaný uživatel
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Tak jsem teda jeste prikoupil 5 sad origos, nikdy nenalepenych kolku, kdyz jsou takova drahocenna vzacnost. Primo od "vyrobce" :twisted:

Na týchto kolkoch je vidieť, že boli manipulované - 1000 (M) v prvom a druhom riadku vyzerajú mierne poškodené, tak ako 500 (D) v piatom riadku a 100 (C) v prvom riadku. Márne sa snažíš, z tohto materiálu ozdobu zbierky neurobíš :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
banknotes napsal
Vážený Pane Mitchel13

Tímto vás zde veřejně označuji za nestoudného lháře a podvodníka chlubícího se cizím peřím.

Vy totiž tyto 71,50 bony pořadových čísel které zde uvádíte jako své,nevlastníte a nikdy jste je nevlastnil.Tyto bankovky totiž koupil úplně jiný sběratel,který je shodou okolností i moderátorem tohoto diskusního fóra.U koupě jsem byl z důvodu ověřenbí i já osobně.Bankovky byly koupeny od úplného laika a jsou stoprocentně pravé.

Po mém dotazu jestli bankovky po koupi majitel neprodal mi bylo až dnes emailem se smíchem sděleno že rozhodně ne a že je neprodá dokud bude živ.

Jste jen lhář a podvodník !!

Vážený Pane banknotes(zatím píši jen nick)

Tímto vás veřejně žádám o omluvu, protože jsem dnes dostal vyjádření od Policie ČR. Už vím, kdo si udělal tento nick(banknotes) na pošpinění mého jména. Dávám vám na to týden a potom to vyřešíme, jako občanskoprávní spor, který po týdenní lhůtě půjdu podat, ale už na konktrétní osobu a samozřejmě zveřejním to jméno tady, aby měl z ostudy kabát a hodně lidí bude zaskočeno!
Novému majiteli zmiňovaných poukazů upřímně gratuluji a mohu konstatovat, že se těchto poukazů dochovalo(zatím) již 5 kusů.
Pane banknotes, mailovou adresu mám veřejnou, tak vám nic nebrání i tam tu omluvu zaslat !!!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
A abych nebyl znovu napaden, že se chlubím cizím peřím, tak tady je negativ dalšího poukazu 71,50Kčs a další dva poukazy 71,50Kčs jsou ve sbírkách za hranicemi, jejich fota nemohu zveřejnit.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... > »

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Čo máme nové ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1