Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Co sbírat

Vykupminci.cz
Numisargo

Co sbírat

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj kluci, jsem schopen investovat tak 500-1000 do jedné mince. Mám zájem sesbírat tak 20-30 mincí - pro začátek. Jen nevím do čeho. Máte nápad na nějakou vlastní sérii mincí? - myslím tím např. Habsburkové na zahraničních mincích nebo nějakou takovou spešl sérii.
Registrovaný uživatel
mozno ti moja rada pride hlupa ale zbieraj to co sa ti paci a co ta bude bavit. V kazdom obdobi najdes mince lacne aj drahe a neexistuje vysek ktory by si vedel obmedzit na 20-30 minci.

Ak neches mince zbierat ale ulozit do minci peniaze kup si kazdy rok nejaku oficialnu striebornu alebo zlatu razbu statnej mincovne v cene ktora sa ti paci a strkaj ich do suflika
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
TO vylozene nechci. Chci si třeba i schánět minci, která mibude chybět v nějaké sérii například. Vypltí se mi jít třeba po koruna z let 1900 - 1909. Má to nějaký smysl? Prostě nechci jen zbírat hromady mincí. Přeci jen hodnota roste s exkluzivitou
Registrovaný uživatel
neviem o nicom co by si okresal na 20-30 minci. Snad co ja viem najdi si oblubeny rok v ktorom sa udiala nejaka historicka udalost ku ktorej mas vztah a tak dalej...
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
dobře může to být klidně 50. Ale prostě něco uceleného :-/ fakt tohle někdo jinej nedela ? :D
Registrovaný uživatel
to kutli 1; začni trebárs František Jozef a korunovou menou od roku 1892 , máš tam , jednohaliere, dvojhaliere , koruny, dvadsať haliere , koruny , dvojkoruny Rakúska a Uhorská ražba to je kopec mincí.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
a k těm razbam statni mincovny. vyplati se trebas koupit tu minci za 1500 ? nebo proste hodnota bude za 3 roky 1700trebas ? a co treba ten čtyrlistek z cookovych ostrovu ? ta serie jen pro sberatel 2013 jka bylo 500ks
Registrovaný uživatel
Sbírání mincí a investování do mincí má každé velmi různé zákonitosti, nehledě na to, že ani v jednom případě nelze garantovat v případě potřeby dobrou rychlou prodejnost(bez ztráty) a už vůbec ne nějaký zisk.
Pokud chceš investovat, pak do oboru kterému rozumíš a nebo rok, dva... minimálně studovat ten, kam se chystáš zapojit.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
To je mi jasné, šlo mi o zkušenosti s těma pamětníma minceme - jejich ceny. Jo a nevyplatí se sbírat spíše standart kvalitu když je jich vyrazeno treba 5000 Ks a proof je vyrazeno 13000 ?
Registrovaný uživatel
škoda slov...
tak si prodělej kalhoty na čem chceš sám
Kdyby to byla taková sranda, tak to dělá každý....no z těch amatérů (asi jako Ty) to dělají se po nějaké době naprostá většina diví, jak na té zaručení investici mohlo prodělat kalhoty...
Platí co jsem už napsal výše !
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
někdo nemluví o investici...
a mohu dostat odpověď na tu proof x standart kvalitu ? a taky proč se dřív udělalo proof kvalita třbea emise 2000 ks a dnes je emise 15 000 ks ? :-/
Registrovaný uživatel
Proc asi, premyslej trochu. Zvyseny naklad reaguje na zvysenou poptavku (mincovna chce vice na mincich vydelat). Mince s nizkym nakladem dosahuji v aukcich vysokych cen protoze mely nizky naklad, a ty z vysokeho nakladu lze poridit levne, protoze jich je hodne a jsou dostupne kazdemu :)
Registrovaný uživatel
takze je lepsi koupit standart kvalitu nez proof kdyz je mensi naklad ?
Registrovaný uživatel
Já už bych do mincí nešel. Zkušenosti padělatelů jsou každým dnem větší a hlubší. Za chvilku bude potřeba na každou vzácnější minci atest. A dnešní vydání stříbrných a zlatých? V tom nevidím budoucnost. Je toho v oběhu hodně.
Registrovaný uživatel
kutli1 napsal
takze je lepsi koupit standart kvalitu nez proof kdyz je mensi naklad ?


Těžko říct ... například pražská mincovna tento fakt ve svých ražbách reflektuje. Osobně bych šel do BK namísto proof hlavně kvůli snaze vyhnout se flekům na povrchu. Problém BK v Proof je na moderních mincích hlavně v tom, že u moderních mincí není hloubka reliéfů a detail přizpůsobený na to, aby ta BK vypadala dobře, je prostě často moc jemný a mělký a na BK se kresba ztrácí ... to je podle mě v podstatě jediný důvod proč teď frčí PROOF ... prostě ty mince jsou blbě už při návrhu.
_______________
Spořiti se dá i z mála, jen začni a vytrvej!
Registrovaný uživatel
Bože, to jsou dotazy... :D

"Chci si koupit auto, mám na to 500.000,-, co je lepší? Teréňák, nebo limuzína? Bude limuzína za 10 let pro mě výhodnější než teréňák? Bude limuzína dražší při prodeji, když se jí vyrobilo méně kusů? Je lepší koupit limuzínu s normálním lakem, nebo s metalízou?" :D

Kdyby tohle věděl dopředu každý a každý si nechal poradit do čeho investovat a do čeho ne - co smysl má a co smysl nemá, tak bychom se neměli o čem bavit. Každý trouba by byl za 10 let milionář i když by o dané problematice věděl úplné kulové.

Sbírání historických mincí je záležitost na léta letoucí. Ani Ti, kdo sbírají mince 30 let nikdy neví úplně všechno o všem.

Pro každého, kdo nerozumí historickým mincím, ale přesto chce sbírat, jsou tady ražby pamětních mincí ČNB pro širokou veřejnost, které se dají sbírat jen podle ročníků. Většina lidí si kupuje jen PROOF a někdo zase i PROOF + BK. Je to dnes spíš už jen o tom, co se komu líbí. Nicméně cena i celková hodnota šla tak dolů, že tyto mince začnou "vydělávat" tak maximálně za 30 let (pokud do té doby vydrží).
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Robbie napsal
Bože, to jsou dotazy... :D

"Chci si koupit auto, mám na to 500.000,-, co je lepší? Teréňák, nebo limuzína? Bude limuzína za 10 let pro mě výhodnější než teréňák? Bude limuzína dražší při prodeji, když se jí vyrobilo méně kusů? Je lepší koupit limuzínu s normálním lakem, nebo s metalízou?" :D

Kdyby tohle věděl dopředu každý a každý si nechal poradit do čeho investovat a do čeho ne - co smysl má a co smysl nemá, tak bychom se neměli o čem bavit. Každý trouba by byl za 10 let milionář i když by o dané problematice věděl úplné kulové.

Sbírání historických mincí je záležitost na léta letoucí. Ani Ti, kdo sbírají mince 30 let nikdy neví úplně všechno o všem.


Máte plnou pravdu.
Problémem je fakt, že jeden chce něco sbírat, druhý chce slušně vydělávat, ale nikomu z nich se nechce nejdříve něco naučit. Jednodužší je hodit problém na druhého, ať ho vyřeší. Bohužel takto to na světě nechodí a vlastně je to i dobřé. Samozřejmě neplatí to na sběratele, za kterými je vidět snaha a radu zkušenějších si zaslouží.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
S tím učením je to horší a horší. Před 35 lety jsem věděl zhruba, co kdo sbírá a každý mi to ukázal. Kolega dělal přednášku o Muchovi a vlastnil malý originál a všichni si ho prohlédli. kde obrázek skončil nevím (dědicové). Za další je, že hodně z nás má sbírky v trezoru v bance. Irituje mě to, ale mám strach.
Když se podívám jen na knihy, co jsem zakoupil. Co času jsem věnoval hledání a dotazům. Kolik času věnovali kolegové, aby mi poradili. Já nemůžu sbírat antiku a ani středověk, nemám na to "zrak". Někdo umí repasovat veterány. Já občas doma řeknu, to se vyplatí koupit a manželka mi řekne, že to stejně nikdy neprodám. Má pravdu. Učit se, učit se, učit se. Prosím pamětníky, aby mě za tento výrok neukamenovali :D.
Registrovaný uživatel
:)
Registrovaný uživatel
taho napsal
S tím učením je to horší a horší. Před 35 lety jsem věděl zhruba, co kdo sbírá a každý mi to ukázal. Kolega dělal přednášku o Muchovi a vlastnil malý originál a všichni si ho prohlédli. kde obrázek skončil nevím (dědicové). Za další je, že hodně z nás má sbírky v trezoru v bance. Irituje mě to, ale mám strach.
Když se podívám jen na knihy, co jsem zakoupil. Co času jsem věnoval hledání a dotazům. Kolik času věnovali kolegové, aby mi poradili. Já nemůžu sbírat antiku a ani středověk, nemám na to "zrak". Někdo umí repasovat veterány. Já občas doma řeknu, to se vyplatí koupit a manželka mi řekne, že to stejně nikdy neprodám. Má pravdu. Učit se, učit se, učit se. Prosím pamětníky, aby mě za tento výrok neukamenovali :D.


Naopak já si myslím, že v dnešní době mám mnohem více možností se něco naučit, než tomu bylo v mojich začátcích. Samozřejmě je to způsobeno i starším věkem, ze kterého plynou určité výhody. Na druhé straně mají dnešní začínající kolegové mnohem více možností, o kterých se nám ani nesnilo a záleží pouze na nich, jestli je využijí.
Každý začátečník se začíná nejdříve pachtit za mincemi a neuvědomuje si, že podlezl některé překážky, bez jejichž přeskočení se nikam nedopracuje. Čím je člověk starší a jako sběratel zkušenější, tím mu mince samotné nestačí, poohlíží se i po jejich poznávání a čím je poznává více, tím zjišťuje, že zná pouze zlomek toho, co by vědět měl. Proto Vaší předposlední větě velmi dobře rozumím.
Občas sem přicházejí i lidé, kteří berou například mince a známky jako věci ke zbohatnutí, pak jim ale nepřísluší používat sběratelské termíny a to ve všech podobách.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Přesně tak, díky internetu dnes nasbírám za hodinu víc informací než dříve za rok. ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Přesně tak, díky internetu dnes nasbírám za hodinu víc informací než dříve za rok. ;)


To je jedna z možností, ale například zde nemáme železnou oponu, neexistují hranice atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
S tím čerpáním informací a hledáním na netu, je to pravda. Spíše mi chybí, že dříve bylo více času. Dnes všichni pospíchají a nebo jsou to jen vzpomínky čerstvého stařešiny??? Dříve žádný telefon, žádný net = hubený sběratel, všude musel člověk dojít. Dnes káva a "sběratel" s noťasem na bříšku v posteli.
Registrovaný uživatel
Dnes musí člověk také hodně věcí oběhat, ale podstatné je to, že oproti dřívější době úspěšně.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Ohledně sběratelství, které probíráme zde, tak ano.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o mincích » Co sbírat

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1