Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Co to může býti ??

Vykupminci.cz
Numisargo

Co to může býti ??

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím znalce,našel sem tento kamen,a nevím co je to. Poradíte ?? :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kamenna sekera.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
děkuji a jak to může byti staré-středověk ??
Moderátor
V stredoveku snáď už používali železné sekery.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
sekeromlat, období neolit..

ale úplně se mi nezdá.
Registrovaný uživatel
pokud je z lokality, kde se neolit nachází, bude v cajku.
(Jako amatér chodim "neolit" sbírat, občas něco předávám dál do muzea.)
Registrovaný uživatel
Vek od 5 000 rokov pred Kristom a viac, pokiaľ je pravý...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pravý je .Celkové zahlazení , drobné vyštípání na konci vývrtu a i to zahlazené.....Hezký nález :-)
Registrovaný uživatel
Pokud ho nenašel na tržnici tak pravej bude. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
poradnydest napsal
Pravý je .Celkové zahlazení , drobné vyštípání na konci vývrtu a i to zahlazené.....Hezký nález :-)


Potom gratulujem.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Nález je to pěknej, sekeromlat jsem celej ještě nedal, jen kusy.
Moderátor
Hmm.. Nejsem si zcela jistý, že zrovna zde vám to někdo blíže určí... Nejlépe jej odevzdat do nejbližšího archeo pracoviště, nebo muzeua...V místě kde jste předmět nalezl, se můžou nacházet další artefakty, či dokonce nějaké osídlení..
Registrovaný uživatel
Niekedy davnejsie volnozberom na Golianove za sezonu aj desat sekeromlatov sa dalo najst.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Takové lokality je dobré blíže prozkoumat, samozřejmě archeology.. Proto má předchozí reakce.
Registrovaný uživatel
určený už to je..na tom v podstatě ani není už co určovat. :D


kdysi se prodávaly na aukru, 2000/ks...
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Niekedy davnejsie volnozberom na Golianove za sezonu aj desat sekeromlatov sa dalo najst.


No je toho poměrně ještě dost na lokalitách. Detektory to neberou, tak to vylejzá postupně orbou. Seker jsem dal takhle fakt hodně už. Vývrtků taky...
Moderátor
Paul napsal
určený už to je..na tom v podstatě ani není už co určovat. :D


kdysi se prodávaly na aukru, 2000/ks...


Určování pravosti s fota, je hazard u těhle předmětů..
Podobné suvenýry se prodávají v muzeích a viděl jsem je i ve stáncích na různých akcích na Hradech...
Registrovaný uživatel
Paul napsal
grofik napsal
Niekedy davnejsie volnozberom na Golianove za sezonu aj desat sekeromlatov sa dalo najst.


No je toho poměrně ještě dost na lokalitách. Detektory to neberou, tak to vylejzá postupně orbou. Seker jsem dal takhle fakt hodně už. Vývrtků taky...


Už ani nie, ale toto bolo unikátne hradisko na tú dobu, trojhradby zaujímavo riešené vstupy v prípade dobitia jednej kruhovej hradby, ale nie je sa čo čudovať pokiaľ cca. 6km. vzdušnou čiarou bolo zhruba 18 ha. osídlenie.

Žiaľ ako je dobrým zvykom u nás zmienka v almanachu a skoro žiadne odborné publikácie.

Máme iné "priority" ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Paul napsal
určený už to je..na tom v podstatě ani není už co určovat. :D


kdysi se prodávaly na aukru, 2000/ks...


Určování pravosti s fota, je hazard u těhle předmětů..
Podobné suvenýry se prodávají v muzeích a viděl jsem je i ve stáncích na různých akcích na Hradech...



V suvenýrech ani stáncích jsem kamenný nástroje (broušený industrie, štípaný)nikdy neviděl. Prodávaj se ve specializovanejch obchodech a nejsou nejlevnější...
Moderátor
Hradní akce pravěk.. Ve stáncích jste našli všechno, suvenýry od různých kamenných nástrojů včetně pazourku, po sošky a dobové dekorace s dřeva a kamene...
Jsem si docela jistý, že podobné suvenýry nakoupíte v muzeích archeoparcích a různých podobných akcích, které se pravidelně konají na různých místech v republice...
Moderátor
A pokud se jedná o samotné zpracování např sekeromlatu..
Projdi se v jakékoliv řece či potoků a nalezneš plno kamenů podobných tvaru a provrtat otvor do kamene zvládne každý šikovnější domácí kutil..spíš takový pěkně naštipany pazourek, či kamenný hrot dá více práce a zručnosti...

Tím samozřejmě nechci tvrdit, že se nejedná o originál sekeromlatu v příspěvku tazatele... Pokud se jedná opravdu o nález a tazatel si z nás neutahuje třeba zakoupenym suvenýrem, nebo dokonce vlastní výrobou.. Nezbývá nic než gratulovat k velmi zachovalému nálezu ..
Registrovaný uživatel
Kámen musí být jednak tvrdý ,ale zase ne moc , aby šel provrtat, vydržel údery a při první ráně nepraskl .Takových v řekách zase tak moc není .A také vývrt dělaný pravěkou technikou má na jedné straně jiný průměr než na straně opačné .Holt ruční vrtání .Novodobý vrták udělá naprosto stejný průměr .Čili stejný průměr-dekorace pro turisty :-).
Moderátor
To je mi jasné... Jen kolik takových kamenů při výrobě a užíváním v pravěku muselo prasknout.. :)
Koukni na YouTube dnešní nadšence co dokážou jen s pazourkem a což je umění .. Také jsem se pokusil dohledat na webu nabídky sekeromlatu.. Kopie dají se koupit od 400kč..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » Co to může býti ??

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1