Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
ZetPe napsal
pro acme2000 - K vašemu dotazu číslo 176 na tomto vláknu. Bohouš nás náhle opustil 5. července, takže vám již bohužel neodpoví. Převzal jsem jeho veškerou agendu, závazky i pohledávky.
V případě dotazu použijte mailovou adresu v mém profilu.

Přijměte mojí hlubokou upřímnou soustrast. Bohouš, nám tady zanechal, několik zajímavých témat, o bankovkách, kterých si všiml jen on!
Čest jeho památce!!!
Moderátor
Pripájam sa k mischel13......
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Taky se přidávám. Upřímnou soustrast.
Registrovaný uživatel
Vrátím se zpět k problematice variant: jaký je rozdíl mezi protektorátními 10 a 100 sérií N a Nb, resp. G a Gb? Tedy kromě ceny a pravděpodobně počtu vytištěných kusů? Není to dotaz provokatéra, který chce způsobit pád cen bankovek (jak se obával tráva ;) ), ale člověka, který opravdu neví a myslí si, že tam žádný rozdíl není.

Pro moderátory: asi jsem udělal chybu, když jsem ten svůj dotaz na varianty nevyhodil jako samostatné téma. Dávám k úvaze, jestli toto vlákno od příspěvku 188, druhý odstavec, nevyhodit jako samostatné vlákno s názvem třeba "Co je to varianta?" I když nevím, protože ze začátku se diskuse prolíná s ČR sériemi.
Registrovaný uživatel
je tam pouhý rozdíl v tom, že jsou to dvou písmenkové série. Jako třeba u 50 Kč 1929.
Registrovaný uživatel
A existuje nějaký odhad počtu vytištěných / dochovaných kusů?
Registrovaný uživatel
to majkl: dneska se mi dostala do ruky 500/97 D28 006534 je to ta náhradní serie nebo je to až od D29?
Registrovaný uživatel
Podle dřívejších zjištění (nikoliv mých) jsou běžné série D1-D28, méně rozšířené jsou až D29-D56, vyšší zatím nikdo nenašel. Pětistovky by se měly tisknout v arších po 28.
Registrovaný uživatel
myslel jsem si to tak půjde do oběhu :)
Registrovaný uživatel
Na ty pětistovky se ještě čas od času dá v oběhu narazit, i když šance na slušný stav se zmenšují. Mně ale víc trápí jiná story: 2000Kč série I. Všichni příbuzní zaúkolování, další kontakty také... a pořád nic.
Registrovaný uživatel
Zatím , nejvyšší série, kterou jsem viděl. A vcelku nízké sériové číslo

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Potvrzuji - z mých devíti kousků jsou série D30 - D53. Shodou okolností je D53 číslo 000041. Ještě jsem neviděl jinou s méně než dvěma nulami na začátku.
Moderátor
nejvyšší zatím zachycené číslo (vezmu-li v potaz, že jsou na jedné desce cedule D29 - 56) - D38 009180
Moderátor
nejvyšší zatím zachycená série - D56 007731
Registrovaný uživatel
trava napsal
Zatím , nejvyšší série, kterou jsem viděl. A vcelku nízké sériové číslo

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


trava: technický dotaz: v tomto stavu si to necháváte nebo pouštíte do oběhu?
Registrovaný uživatel
moje nejnižší číslo D34 000031, nejvyšší číslo D34 009691 a nejvyšší D 56 007733
« Poslední úpravu provedl(a) vladik v 13. 11. 2010, 10:20. »
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
nejvyšší zatím zachycená série - D56 007731


mrkni se ještě na to číslo já ji mám v přehledu co bych měl mít taky, bohužel ji mám v bance tak se nemůžu mrknout, jestli jsem to špatně nenapsal nebo pak bude chyba někde v matrixu :mrgreen:
Registrovaný uživatel
kdyz tady o tech 500kc tlachate vcera se mi dostala vcelku zachovala A42 , tak sem ji dal hned bokem , doma naskenuju a ukazu
Registrovaný uživatel
vysvětlí mi někdo, proč má 50 Kč, 1994 s. B katalogovou cenu 500,-? proč má tedy větší cenu než padesátka z r. 1993?
Registrovaný uživatel
swa napsal
vysvětlí mi někdo, proč má 50 Kč, 1994 s. B katalogovou cenu 500,-? proč má tedy větší cenu než padesátka z r. 1993?

To se netýká jenom padesátikoruny. Nejrozumnější vysvětlení asi bude, že první české bankovky si každý schoval na památku a prodejci se zásobili, takže bylo všeho hojnost. Když vyšlo druhé vydání, nesběratelé si asi řekli, že se to vlastně v ničem neliší a nic si neschovávali, protože to vlastně už měli. Sběratelé zařadili do alb. Velmi brzy po druhém vydání vyšlo třetí, které se od té doby chrlí v obrovských sériích. Z oběhu se druhé vydání v UNC stáhnout nedá - navíc se dalo stáhnout jenom chvilku, kterou spousta lidí propásla.
Registrovaný uživatel
A ještě k tomu většinou s. B ještě platí/ kromě 1000 Kč/ takže jsou v oběhu vlastně nejdéle ze všech bankovkových sérií.
Registrovaný uživatel
trava napsal
A ještě k tomu většinou s. B ještě platí/ kromě 1000 Kč/

Ovšem pozor - na doplnění je třeba uvést, že u série B jde o první vzor (série A,B jsou 1993).
Registrovaný uživatel
Mluvím o tisícovce... ;)
Registrovaný uživatel
díky za vysvětlení.. ještě mě napadá otázka, jakým způsobem získat platnou UNC bankovku? Je možné třeba dojít do ČNB s prosbou, že chci např. 100,- serie F?
Registrovaný uživatel
kdyby to tak jednoduché bylo, tak to nikdo nepřeplácí na aukru...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1