Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
zachyceno v oběhu - 2000 Kč - série D46 175786 (dále pak 1000 Kč - série I70 a 100 Kč - série H56, ale obdobné už byly zachyceny dříve)
Moderátor
Dnes jsem dostal notně ošmatanou 500 Kč série F26 191824 ... tak radši zapisuji, než zase pustím do oběhu. Na to, že už je v oběhu minimálně půl roku, tak se zatím moc neobjevují
Registrovaný uživatel
Já ji zatím v oběhu nezaznamenal. Je to podobné jako s 200 Kč s. G, která mi vypadla z automatu někdy po létě loňského roku a od té doby jsem ji neviděl. Zvláštní.
Moderátor
trava napsal
Já ji zatím v oběhu nezaznamenal. Je to podobné jako s 200 Kč s. G, která mi vypadla z automatu někdy po létě loňského roku a od té doby jsem ji neviděl. Zvláštní.


Dobrá náhoda dneska - dostal jsem 2x 200 Kč (každou jinde) a obě série G. Asi první, které jsem měl v ruce (a to už byly zachycené první kusy před dvěma lety). Obě v lepším oběhovém stavu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A tuhle znáte...? :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:shock: :shock: !!! DOST DOBRÝ !!! :evil: :evil:
Registrovaný uživatel
Tyjo, oni existujou anulaty od soucasnych bankovek? CHCI! :)
Registrovaný uživatel
Otázka neznie či anuláty existujú, ale otázka znie, prečo ich ČNB stále ukrýva v trezore ? Keby to robila ako NBS a občas by nejakú tu sadu pustila medzi ľudí, hneď by bol život zberateľov v Čechách veselší. :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Mojmíre co jsi to zase objevil za špek?
Doufám, že to je fotomontáž jinak to fakt přeháníš. :)

Otázka podle mě zní, zda anuláty existují, protože pokud vím, tak až na jednu výjimku ČNB anuláty neobjednává, pouze děruje.
Registrovaný uživatel
Myslím, že je pravá, na Klimově aukci kdysi byla 1000Kč A00. Měla svisle přetisk VZOR.

Mě na té stovce spíš zaujalo to písmeno A, přitom to není vzor 1993...

Ale hezké to je, bohužel mimo obzor normálního sběratele, takže mě to vždy trochu otráví. Absolutně netuším, jak bych se k něčemu takovému dostal. Gratuluji.
Registrovaný uživatel
Myslel som, že tlačiarne cenín zopár anulátov automaticky pribalia k novým bankovkám bez špeciálnej požiadavky ako vzor, ktorý si môže národná banka doobjednať pre služobné účely. Veď je to bussiness ako každý iný.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
jediné, co mě napadá, že by to mohlo být, je prezentační tisková zkouška či jak to nazvat.
Kdysi to byl odkaz na video s ředitelem STC, kde byly prezentovány vzorové tisky právě bankovky 100 Kč. Na jednom pouze podtiskové operace, na dalším pouze hlubotisk a tohle by mohl být kompletní tisk i s číslovačem, pro tyto účely A00 000000.
Ten odkaz už jsem bohužel ztratil.
« Poslední úpravu provedl(a) chybotisky v 11. 2. 2016, 10:00. »
Moderátor
Z mého archivu ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pánové, viděl ještě někdo 500 serie C a D???
Registrovaný uživatel
Jsou stále méně a méně v oběhu, ale jsou.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Já už totiž přes rok žádné C a D neviděl.. což mě docela mrzí :(.
Registrovaný uživatel
Sérii C jsem dostal v říjnu2015 (stav3-) a s.D v prosinci 2015 (2-). Stavy ale už nic moc.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
máte někdo info kdy vyjde nový katalog Papírová platidla od Bajera?
Registrovaný uživatel
kozacik napsal
Já už totiž přes rok žádné C a D neviděl.. což mě docela mrzí :(.

alespoň stoupne jejich cena ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Osobně si myslím, že staré vzory / u 500 , 1000 , 2000 a 5000 Kč / jsou už nenápadně stahovány. Nahradí je postupně už jen bankovky s novými ochrannými prvky.
Registrovaný uživatel
Tak určitě, protože jestli běhají v oběhu a nespinkají ve sbírce, jejich "ojetí" už bude na pokraji smrti!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Tak jsem prohlédl pár pětistovek, tak asi tak 2000 kusů a co jsem našel teda spíš nenašel? :-) Sérii B,C samozřejmě žádnou, dva kusy série D a co mě překvapilo tak asi jen 10 kusů série F, ze začátku jsem je nepočítal páč jsem si myslel, že jich bude hodně. Takže to vypadá jako by to celé táhla série E a to mi připadá divné...
Registrovaný uživatel
série F je poslední série, která byla dána do oběhu, určitě jich bude přibývat. Ečka převažují to jen potvrzuji.
Moderátor
trava napsal
Osobně si myslím, že staré vzory / u 500 , 1000 , 2000 a 5000 Kč / jsou už nenápadně stahovány. Nahradí je postupně už jen bankovky s novými ochrannými prvky.


Jak píše mischel13, není to o tom, že by byly "nenápadně" stahovány, ale prostě jsou už na pokraji životnosti ... jestliže jsou série C a D emitovány v letech 97 - 09, tak těm nejstarším už je téměř dvacet let a těm provozně "mladším" necelých deset.

V roce 2007 se stahoval starý vzor (série A) - v tu dobu byla v oběhu série B (dvě desky a k tomu se u druhé desky nevyčerpala všechna čísla) a uvolňovla se postupně série C (tam byly vytištěny tři desky) a následně série D (jedna deska a z druhé jen velmi malá část) až do poloviny 2009, kdy přichází nový vzor - série E ... série E má opět všechny série, tj. vzhledem k množství by hypoteticky dokázala vykrýt např. všechny bankovky sérií B+D a částečně i série C. Samozřejmě, jsou to jen teoretické počty, série E (společně se sérií F) nahrazuje použité bankovky přes všechny předchozí série.

Ona ta série E (nový vzor) byl i poměrně takový výrazný veletoč - kdyby nepřišel, dojelo v klidu "déčko" a "éčko" by bylo někde v první/druhé desce...
Moderátor
Mně spíš vrtá hlavou ty série G a H u nominálu 1000 Kč - v obou případech už jde o nový vzor, nebylo třeba sérii G stopnout a začínat sérií H. Navíc se obě série vyskytly v oběhu téměř současně, tak bych se ani nedivil, že série G49 a vyšší někde "spí" a dříve či později se objeví. Každopádně od toho "boomu", jak se objevovaly nové a nové série s novými vzory už se to dost zpomalilo - od 4/2010 když Bohous_K tohle vlákno zakládal, byl vývoj jen u 100 Kč (série G a začátek H), 200 Kč (série F a začátek G), 500 Kč (dojezd E a začátek F), 1000 Kč (dojezd H a průběžně série I), a 2000 Kč (série D) - a to je horizont nějakých 6 let...
« Poslední úpravu provedl(a) acme2000 v 20. 3. 2016, 14:52. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1