Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 95 96 97 98 99

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
A máme tady další novinku ! https://aukro.cz/100-kc-2018-unc-s-s-rada-045-katalog-bankovek-ena-100-kc-novinka-7060420830
Registrovaný uživatel
Foto z Aukra

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zvláštní. Jako by se ČNB skutečně snažila mermomocí využít celou abecedu, když prakticky všechna písmena od J výše používá jen u jednoho/dvou nominálů:
K: 200, 2000
L: 1000
M: pamětní 100 (Měna), pamětní 1000 (Měnová rozluka)
N: 100
O (patrně bude dle zvyklosti vynecháno, zaměnitelné s nulou)
P: 200
Q - prozatím nevydáno, možná bude vynecháno (stejně jako písmeno O)
R: 500, pamětní 1000 (měnová Rozluka)
S: 100
T: 1000
U - prozatím nevydáno
V: 1000
W: 100, 200
X: 200
Y: 100
Z: 2000 (novější emise), potažmo i nová 5000 s obráceným sériováním + staré náhradní série

Další nové písmenko by se mohlo objevit u nějakého nominálu "U", to je poslední z klasických, co ještě nebylo využito.
Většina z těchto sérií byla vydána pouze v rozsahu jedné/dvou desek. Vzhledem ke stále novým písmenům tedy nepředpokládám, že by se mohly objevit bankovky z dosud vynechaných desek (např. u 200/X se dle mého názoru I.-III. desky nedočkáme).

Pozn. Je zajímavé, že stokoruny sérií W a S mají u obou sérií čísla převážně 04xxxx. 100/W je i po delší době po vydání stále relativně neobvyklá a moc se neobjevuje. Čeká nás to stejné i u 100/S (?)
Registrovaný uživatel
Zapomněl jsem ještě na 2000/T.
Registrovaný uživatel
Další věc do diskuze ohledně 500/G.:
https://aukro.cz/chybotisk-serie-a-kontrolniho-cisla-bankovka-500-czk-7061130127
Registrovaný uživatel
maki45 napsal
Další věc do diskuze ohledně 500/G.:
https://aukro.cz/chybotisk-serie-a-kontrolniho-cisla-bankovka-500-czk-7061130127

Naše současnost za 500 = už i kvalita bankovek jde do kopru, pro nás sběratele jen dobře! ;) Špatná vizitka pro STC!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
maki45 napsal
Zvláštní. Jako by se ČNB skutečně snažila mermomocí využít celou abecedu, když prakticky všechna písmena od J výše používá jen u jednoho/dvou nominálů:
K: 200, 2000
L: 1000
M: pamětní 100 (Měna), pamětní 1000 (Měnová rozluka)
N: 100
O (patrně bude dle zvyklosti vynecháno, zaměnitelné s nulou)
P: 200
Q - prozatím nevydáno, možná bude vynecháno (stejně jako písmeno O)
R: 500, pamětní 1000 (měnová Rozluka)
S: 100
T: 1000
U - prozatím nevydáno
V: 1000
W: 100, 200
X: 200
Y: 100
Z: 2000 (novější emise), potažmo i nová 5000 s obráceným sériováním + staré náhradní série

Další nové písmenko by se mohlo objevit u nějakého nominálu "U", to je poslední z klasických, co ještě nebylo využito.
Většina z těchto sérií byla vydána pouze v rozsahu jedné/dvou desek. Vzhledem ke stále novým písmenům tedy nepředpokládám, že by se mohly objevit bankovky z dosud vynechaných desek (např. u 200/X se dle mého názoru I.-III. desky nedočkáme).

Pozn. Je zajímavé, že stokoruny sérií W a S mají u obou sérií čísla převážně 04xxxx. 100/W je i po delší době po vydání stále relativně neobvyklá a moc se neobjevuje. Čeká nás to stejné i u 100/S (?)


Já bych tedy ještě zmínil i to, že se do oběhu pár týdnů zpět dostala 2000 Kč série G (I.+II.deska), což považuji za, alespoň pro mě, velké překvapení, protože je to evidentně série tištěná ještě na staré numerotě. Zajímalo by mě, proč tak dlouho ležela v trezorech, když už dávno byly venku 2000 Z a T... Moc mi to nedává smysl a popravdě to jen nahrává možnostem, že ČNB může mít natištěno od všech nominálů de facto všechny série, pomineme - li bankovky již neplatných vzorů. U série Z samozřejmě, nebo aspoň to předpokládám, nebude nikdy vydána v rámci nových vzorů 100 Kč série Z a 500 Kč série Z.
Registrovaný uživatel
Poutník ? Máš nějaký důkaz, že u té 2000 Kč s. G je už v oběhu i II. deska ? Já viděl zatím nejvyšší číslo série G 24.
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/2000-kc-serie-g-nova-serie-serie-g25-drazi-se-castka-nad-nominal-7054524761
Registrovaný uživatel
Moc díky za odkaz, nevšiml jsem si.
Registrovaný uživatel
nicmene, zda se, ze to do sebe zapada - tedy stara numerota, serie G - mozna bude vice desek (zatim dve), jak byvalo obvykle. A od tech novych plati (taktez zatim), ze je pouze 1 deska.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 95 96 97 98 99

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1