Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Dámské hodinky Wengia

Vykupminci.cz
Numisargo

Dámské hodinky Wengia

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahojky všichni, chtěla bych se zeptat, zda mi může někdo potvrdit či vyvrátit nadšení z mých hodinek.
Moje maminka(ročník 43) je dostala od své kmotřenky. Naše rodina, co se kouknu sto let zpátky, nebyla nikdy nijak bohatá. Spíš naopak. Hodně dětí (já sama jsem ze šesti) a ještě víc práce.

Každopádně. Dostaly se mi do rukou v mých patnácti, jako odkaz "starej se o ně, jsou to jediné cenné, kromě života, co ti můžu dát".

Postupem času jsem na ně zapoměla, ale když se nám narodila dcera, nechala jsem je vyčistit a spravit upadenou rafičku. Od hodináře, co mi je čistil, jsem se dozvěděla, že mají válečkový strojek, což zapříčiňuje jejich zpožďování.

Na ciferníku je nápis Wengia, na zadní straně v obdelníčku vyryto

14 karat
0585
PRIMOSA

a pod tím číslo C355649.
Jsou zlaté, ale prý na nich není tolik zlata, aby byly cenné, ale historická hodnota se prý může pohybovat kolem 70 tisíc.

Nechce se mi je rozdělávat, na to si netroufnu.

Máte někdo zkušenost s touto značkou? Na internetu toho moc není, a když, tak anglicky a já technickým výrazům moc nerozumím.
Díky moc za jakoukoli informaci zvedava ;)
Registrovaný uživatel
Ahoj,

bohužel, hned na začátku musím upozornit, že i přes historickou a duševní hodnotu některých rodinných předmětů po dotazu na současné ocenění, vyjde jen zklamání nad jejich tržní hodnotou.

V rodinách se mnohdy schraňuje nějaký předmět - mince, bankovka atd. a laikovi pak připadá jako velmi cenná. Sběratelský trh je bohužel v dnešní době tak rozšířený, že ceny běžných mincí či bankovek, pokud nejsou v tom nejlepším stavu se pohybuje v řádek desetikorun. Proto když obdarované vnoučata plesají nad mincí z roku 1830, zjistí, že její tržní hodnota na sběratelském trhu je například 150,- Kč.

Ale to byla jen taková odbočka. Co se týče Vašich hodinek, myslím že jsem je vynašel na aukci:

https://ssl.aukro.cz/item479602391_zlate_wengia_swiss_made_14k_solid_gold.html

Abych to upřesnil - "historická" hodnota u všech předmětů se nedá vyčíslit žádnou částkou. Vás zajímá tržní hodnota a ta zcela jistě bohužel není uvedených 70.000,- Kč, což můžete vyčíst např. z dalších aukcí - za kolik se co zhruba prodává:

http://www.aukro.cz/47081_naramkove.html?order=t&view=gtext

Konečná cena hodinek pak mohla být okolo té uvedené tisícovky jak nám napovídá první odkaz. Pozor na rádoby zlatníky a různé antikváře, někdy tvrdí skutečné nesmysly - hlavně co se týče mincí a podobných historických předmětů. Také pozor kde je necháváte opravovat a co na nich necháváte opravovat, aby Vám je nějaký fušer nepoškodil. Každým zásahem ztrácí tyto předměty na hodnotě. Sběratelé nejraději kupují vše v původních stavech.

R.
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Děkuji moc za rychlou odpověď, koukla jsem se na vaše odkazy a musím potvrdit, že se opravdu hodně blíží podobě těch, co jste našel.
Každopádně to pro mě není zklamání, jen návrat do reality. Máte pravdu, že pro každého je nejcennější i to nejnemožnější, ale darované a strážené spoustu let.
Ještě jednou děkuji za ochotu a rychlost. Máte opravdu užitečné fórum!!!

zvedava :P

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Dámské hodinky Wengia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1