Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Dámské náramkové hodinky Eterna

Vykupminci.cz
Numisargo

Dámské náramkové hodinky Eterna

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny milovníky starožitností.

Ve svých věcech jsem našla velmi dlouho zapomenuté švýcarské hodinky znařky Eterna. Mají malý, zřejmě zlatý, nebo zlacený obal a kožený náramek - možná původní. Ciferník hodinek je značně zašlý, ale jinak jsou hodinky v pořádku. Potěšilo mě, že jsou zcela funkční.

na vnitřním štítku mají číslo 2237213, Je tam I označení 14K a další nápisy, které nepřečtu. Některé vypadají jako osobní věnování. Zeptat se starších členů rodiny bohužel nemohu, jsou všichni po smrti.

Znáte někdo tento typ hodinek? Na internet jsem našla jen vzdáleně podobné typy z 20. let 20. století. Existuje nějaká database? Je možné ciferník vyčistit? Hodinky mají dvířka na jeho otevření, ale z obavy jejich zničení jsem to zatím neudělala. Mají takové hodinky nějakou hodnotu?

Děkuji Vám za případné odpovědi, přikládám fotografie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jsou to hodinky kapesní předělané na náramkové. Nápisy, které vám možná připadají, jako věnování a jsou psacím písmem mohou být záznamy hodináře o opravách strojku. Obávám se, že až tak závratnou cenu mít nebudou, možná o trošku vyšší , než je cena kovu pokud jsou zlaté. Jinak Eterna je známá značka.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Dámské náramkové hodinky Eterna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1