Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Desetihaléř - 10h 1953 a RR, 1953 b (Jak je rozeznat ?)

Vykupminci.cz
Numisargo

Desetihaléř - 10h 1953 a RR, 1953 b (Jak je rozeznat ?)

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, nevím jak rozeznat tyto dvě mince.... prosím o pomoc ... díky :)

Desetihaléř - 10h 1953 a RR, 1953 b (Jak je rozeznat ?)
Registrovaný uživatel
1953 "a" je z Leningradu a má 139 vroubků a 1953 "b" je z Kremnice, má 130 vroubků ;). Tak hybaj počítat, ať to do rána zvládneš. :)
Registrovaný uživatel
O tomhle už jsem taky přemýšlel, ale moc se mi to nechce počítat, nedá se to rozpoznat nějak jinak? Mam jich tu asi 15, a to než bych spočítal....
Registrovaný uživatel
právě sem se chtěl zeptat na to stejný...chtělo by to vymyslet nějakej fígl...kreditkou to de dost špatně. Kdo ví, ať napíše!
Registrovaný uživatel
No já to nezkoušel, ale co takhle položit na čistý bílý papír, přimáčknout prstem, udělat si u hrany u jednoho místa značku jako začátek a objet to pentelkou a počítat - jinak to asi nejde.
Registrovaný uživatel
du to vyskoušet....třeba už konečně spočítám kolik ten můj má vroubků
Registrovaný uživatel
hm...nejde....dělá mi to skoro rovnou čáru
Registrovaný uživatel
Spočítal sem to. Bohužel 130. Ale našel sem způsob.....stačí se hodně soustředit a přecvakávat nehtem vroubek po vroubku. Jenom se to musí stihnout do tý doby než začnou bolet ruce, což naruší soustředění.
Registrovaný uživatel
O víkend to nějak vyzkoušim, teď se musim učit němčinu... radši bych teda počítal vroubky.
Moderátor
opelomega36 napsal
O víkend to nějak vyzkoušim, teď se musim učit němčinu... radši bych teda počítal vroubky.

Martin len počítať a počítať...nič iné neostáva... :lol:
Nemčina nepočká, vrúbky ano..i tak zistíš že je ich tam iba 130 :lol:
Registrovaný uživatel
:D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
Jednou jsem to zkousel pocitat, po trech pokusech jsem mel 3 ruzne vysledky, mozna to dokonce bylo vsechno u jedne mince. Od te doby to nechavam trpelivejsim.
Registrovaný uživatel
Zkuste to porovnat - polozte dva desetniky na sebe a kde je vroubkování hustší tam jich bude, 139 kde bude řidší tam jich je 130. Je to bez zaruky, ale to mě jen narychlo napadlo...
Registrovaný uživatel
nerva81 napsal
Zkuste to porovnat - polozte dva desetniky na sebe a kde je vroubkování hustší tam jich bude, 139 kde bude řidší tam jich je 130. Je to bez zaruky, ale to mě jen narychlo napadlo...


Tohle měuž taky napadlo, ale těch 9 vroubků navíc ne na obvodu docela málo... chtělo by to mít možnost porovnat oba typy, okterých na 100% víš, co je to za variantu...
Registrovaný uživatel
Myslim, že těch 9 vroubků neudělá žádnou viditelnou změnu oproti stotřicítce.
Moderátor
nerva81: Tahle metoda funguje a je nejlepsi, na to jsem zapomnel. Pri pomeru 130:139 je rozdil patrny uz na 10 vroubcich.
Registrovaný uživatel
no, mne sa to pocitat chcelo, ale preslo ma to, ked som napocital 135:Daj to na 6 ci 7mi pokus:D
Registrovaný uživatel
vestar: tak to máme stejnou variantu mě několikrát taky vyšlo 135. Nebo jsme usínali na stejném místě.
Když jsem to tak počítal tak mě napadla metoda: upilovávat pomalu a postupně vroubky a dělat si zářezy do skříně a kdybych napočítal 130 a něco by zbylo tak bych měl raritu :twisted:
Administrátor
To je jeste vetsi piplacka nez filatelista s lupou, ktery hleda deskove vady :-)
Registrovaný uživatel
ono je to dost problem, hlavne ked tie zarezy su fest minimalne;]]] a hlavne nizke. Ja som siel s nechtom, a obcas mi to preskocilo, snazil soms a to nejako dotukat, ale kedze som naratal do 135, je mozne ze som sa 5x posunul hore, alebo 4x dolu;]] to by vazne trebalo nejako specialne spocitaT:D
Administrátor
A nebo nejakou extra pomucku...
Registrovaný uživatel
ZJ: Schválně jen tak ze srandy si zkus spočítat vroubky na současné 1 kč :) taky uvidíš že se nedopočítáš a u toho desetníku je to mnohem horší ...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Administrátor
Jasne Robbie to ja si to dokazu predstavit. Presne vim o cem mluvite. Prave proto si myslim, ze by bylo fajn vytvorti nejakou pomucku. Co treba sablona minci s vroubky, ktera by se na to presne prilozila a zjistilo by se kolik jich je. Mince se 135 vroubky by mela sablonu a mince treba se 130 dalsi vlastni sablonu. Jen to vytvorit...
Predstavoval bych si, ze sanon - pomucka by byla z nejake pruhledne folie - tvrdsi a na to by se ta mince polozila presne na vroubky a pokud by to souhlasilo bylo by jasne kolik jich je :-)
Registrovaný uživatel
To nieje zly napad, ale ma to par hacikov. Tie vrubky su tak mikrometrove (neviem ci len na mojej minci), to prejde cez foliu ako mak, aj bez vrubiek..
Jedn napad by som mal, ale trosku by k tomu trebalo elektrotechnika, viac menej.
vyrobit nejaku masinu, co otoci hocijaky kruznicovy predmet (mincu) presne o 360 stupnov..To by problem nemal byt. Z vrchnej casti tej masinky by bola nieco ako lamela, alebo stetinka, ktora (ako ked sme boli deti,a davali si flasku medzi koleso aby sme rapkali (koleso bicykla)) by proste spocitalo pocet tych "rapnuti" za kolobech 360 stupnov..Znie to trosku komplikovane, ale snad ste to pochopili;]
Administrátor
Vestar. Prave, ze ta folie by musela mit presny potisk mince kolem dokola a ty vroubky by jeste ocarkovany - prodlouzeny. Pri presnem prilozeni by se to mohlo poznat. Vyrabet nejaky stroj by bylo narocne financne i casove, ale sablona by mohla fungovat.
« Poslední úpravu provedl(a) Admin - Zdeněk Jindra v 23. 6. 2007, 11:02. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » Desetihaléř - 10h 1953 a RR, 1953 b (Jak je rozeznat ?)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1