Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Deskové vady na známce č. 792

Vykupminci.cz
Numisargo

Deskové vady na známce č. 792

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
vůbec se nevěnuju sbírání deskových vad, apod.
Ale u známky č. 792 se mi nasbíralo přes 100 kusů, tak jsem si chtěl zkusit spíše ze zajímavosti zjistit, zda nenajdu nějaký exemplář s tiskovou vadu.
A podařilo se mi najít hned dvě různé.
Jedná se (podle katalogu Pofis 1945-92 z roku 2005) o DV33/2 a DV31/1.
Podle tohoto katalogu by měly mít hodnotu 50 a 40 Kč.
Známka vlevo má stopy po lepu, známka vpravo je bez lepu.
Chci se zeptat, zda máte představu, za kolik by se daly prodat, popř. zda by někdo neměl zájem.
Já to nesbírám a někomu by to mohlo udělat radost, popř. doplnit sbírku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den i vám. Nemám ten specializovaný katalog, ale uvedené ceny mi připadají přehnané. Nejsou to spíš ceny za neupotřebené známky? Trochu pochybuji, jestli vůbec někdo drobné deskové vady na použitých známkách poválečného Československa sbírá. Až budu mít specializovaný katalog, tak také zkusím něco najít, třeba mě to chytne. Tohle sbírání nemusí být vůbec nákladné. Může se lacino koupit velká hromada použitých známek, vybrat z ní známky se zajímavými vadami a zbytek zase odprodat. Jenom to zabere hodně času, ale od toho přece koníčky jsou, aby byly ve volném čase příjemnou zábavou.
Registrovaný uživatel
Je to klasický POFIS katalog, vydání z roku 2005.
Hodně se v něm teď hrabu, protože mě chytlo sbírání Československa (nijak specializovaně, prostě bych rád časem získal po kuse od co největšího množství vydaných známek, včetně vzácnějších stříhaných Hradčan, apod.)
Mám dva 32stránkové albumy, pěkně v národních barvách, takže jeden modrý, druhý červený a v tom si to řadím pěkně za sebou :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Deskové vady na známce č. 792

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1